Skocz do zawartości

Google testuje wyszukiwanie w czasie rzeczywistym


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Google rozpoczął testy nowego mechanizmu wyszukiwania, w którym nie trzeba zatwierdzać zapytania - wyniki są aktualizowane w czasie rzeczywistym w miarę, jak wpisujemy interesującą nas frazę.

https://www.dobreprogramy.pl/Google-testuje...nosc,20034.html

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwania z pewnością taki sam lecz znacznie inny prezentacji danych oparty na technice AJAX.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy za jakiś czas jak się nowe rozwiązanie sprawuje w praktyce ;)

Wrażenia po filmiku: lekko oczojebny efekt :D

Powiedzmy, że szukam na hasło: "projektowanie stron" ... wcześniej zobaczę wyniki:

- projekty domów,

- projektor,

- projektowanie wnętrz,

- projektowanie stron www,

... ostatecznie wpisuję "projektowanie stron" + Enter :(

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwania z pewnością taki sam lecz znacznie inny prezentacji danych oparty na technice AJAX.

Raczej chodziło mi o: co/jak zrobić/zoptymalizaować/podlinkować żeby uzyskać taki efekt u siebie.

Na razie kilka takich fraz widziałem i wszystkie były trzy wyrazowe.

URL lub/i title zawiera wszystkie słowa wyszukiwania.

Do szczęśliwej strony było zawsze 7 wyników.

Macie jeszcze jakieś obserwacje lub zauważyliście coś co obala moje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała że wyniki wyszukiwania to tylko dodatek do tego aby wyświetlić więcej reklam ;)

Bo reklamy też sie jak widać dostosowują dla każdej kombinacji słów.

Przypomina to trochę sposób w jaki trochę bardziej obyty człowiek szuka informacji w internecie.

Nie strzela na lewo i prawo tylko dopisuje kolejną frazę aby wynik był bardziej trafiony.

Wiec chętnie bym protestował taką opcję bo i tak jest ciężko w tym śmietniku jakim jest Google coś znaleźć a tak przynajmniej będzie trochę szybciej.

Dodali by jeszcze jakieś API abym mógł z wyników wywalac pewne domeny i już bede prawie zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała że wyniki wyszukiwania to tylko dodatek do tego aby wyświetlić więcej reklam :)

Bo reklamy też sie jak widać dostosowują dla każdej kombinacji słów.

Właśnie o tym pomyślałem :)

Że będzie to znakomite pole do popisu dla wciskaczy kitu, którzy będą title swoich stron zaczynali od słów najczęściej wpisywanych. Mam na myśli tutaj reklamy pokroju "jesteś 99999999 gościem, wygrałeś" itp...

Na pewno wielu się skusi gdy zauważy tak bajerancko nagłówek.

Blog komputerowy - Masa użytecznych porad, ciekawostki i eksperymenty.

Naprawa laptopów - profesjonalny serwis, naprawa płyt głównych, reballing, BGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google ma nowy silnik wyszukiwania w czasie rzeczywistym.

Spora metamorfoza silnika wyszukiwania w czasie rzeczywistym Google - oddzielna strona główna, wyszukiwanie "na bieżąco" i również za pośrednictwem Google Alerts to tylko niektóre nowości.

https://www.dobreprogramy.pl/Google-ma-nowy...nosc,20119.html

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności