Skocz do zawartości

Problem z monitorem?


luniek88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to właściwy dział, ale spróbuję właśnie tutaj opisać o moim problemie. Nie jest on co prawda związany z optymalizacją czy pozycjonowaniem, ale liczę, że znajdzie się ktoś kto pomoże. Do rzeczy. Od pewnego momentu mam problem z monitorem.

Włączam komputer, potem monitor. Lampka monitora miga, włącza się tryb oszczędnościowy i monitor nie wyświetla obrazu. O dziwo kiedy poczekam kilka minut i zrestartuję komputer na monitorze pojawia się obraz. Czy ktoś z Was będzie w stanie wytłumaczyć mi co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor i jaka karte graficzna. Sprobuj miec wylaczony monitor i wlacz go dpiero po minucie od wlaczenia kompa jak sie windows zaladuje i zobacz czy tez sie tak robi. Mozesz tez zobaczyc czy da sie w ustawieniach monitora wylaczyc ten tryb oszczednosciowy.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor i jaka karte graficzna. Sprobuj miec wylaczony monitor i wlacz go dpiero po minucie od wlaczenia kompa jak sie windows zaladuje i zobacz czy tez sie tak robi. Mozesz tez zobaczyc czy da sie w ustawieniach monitora wylaczyc ten tryb oszczednosciowy.

Monitorek niedawno kupiony: LG Flatron W2243S

Karta: VIA/S3G Uni Chrome Pro IGP

Wydaje mi się, że może karta nie daje rady. Dodam, że wcześniej wszystko ok. Dodam też, że jak mam już włączony komputer to czasami widać jakby obraz lekko migał.

Edit: Wyłączyłem kompa, poczekałem minutkę i właczyłem- pokazał się tryb oszczędny i ekran zgasł mimo, że lampka monitora migała. Z tego co widzę tego trybu oszczędnego nie można wyłączyć. Oczywiście po restarcie obraz na monitorze się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro monitor niedawno kupiony to moze jest uszkodzony. Mozesz jeszcze ew. sprobowac podlaczyc komputer z monitorem innym kablem niz teraz masz (w sensie inny rodzaj kabla) np. hdmi.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności