Skocz do zawartości

gdzie założyć firmę w europie


asusek5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
i w ogóle mogę mieć dg zarejestrowane w uk a cały czas działać w pl ? a nasza skarbówka się nie czepia ?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, serwis, czy świadczysz usługi zdalne nie wymagające fizycznej obecności na terenie danego kraju to możesz.

Niestety już np. przy zwykłem sklepie nie możesz, bo to wymaga wynajęcia lub nabycia lokalu czyli fizycznej obecności na terytorium danego państwa.

Wtedy musisz kombinować ze spółką ltd lub inną(PLL) . Oddział lub filia w Polsce. Jeśli działasz tylko w Polsce to w Anglii możesz "uśpić" firmę" i zminimalizować koszta jej prowadzenia. I tak wyjdzie taniej i bez polskiej biurokracji , gdzie jedna głupia kontrola może cię załatwić na amen, bo urzędnik będzie miał zły dzień i wlepi ci coś tam ;)

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super temacik ;)

prowadze działalnośc gosp i zastanawiam się czy nie otworzyc wlasnie firmy na wyspach, i opplacania minimalnych skladek w celu pozniejszej renty ?

slyszalem ze juz po 4 latach przysługuje jakaś minimalna renta (podejrzewam ze i tak w funtach bedzie wyzsza niz moja po 40 latach haraczu w zus)

ma ktoś jakieś doswiadczenie w tym temacie ?

ps. jezeli firma jest w UK jak wygląda obrót fakturami ? moge wystawiac wszystkim w polsce czy tylko tym którzy mają nip europejski ?

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytania odnośnie DG w UK:

1. Czy mogę założyć działalność gospodarczą w UK, żeby w Polsce prowadzić np. handel obwoźny? (czyli żaden sklep stacjonarny, raczej internetowy z możliwością opychania tego co zostało po lokalnych np. targach, bazarach itp)

2. Jak wygląda sprawa późniejszej emerytury/renty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę założyć działalność gospodarczą w UK, żeby w Polsce prowadzić np. handel obwoźny? (czyli żaden sklep a jazda na np. targi, bazary itp)

Świetne pytanko! Ale chyba na działalność się nie załapiesz , bo handel tradycyjny wymaga fizycznej obecności ciebie lub twojego pracownika na terenie danego kraju. Chyba , żeby potraktować to jako czasowa tułaczkę.

Jak wygląda sprawa późniejszej emerytury/renty?

Po zmianie przepisów w 2007 jest trochę lepiej State Pension dostają wszyscy, którzy przepracowali 30 lat i osiągnęli wiek emerytalny.

Emerytura przysługuje nawet osobom , które przepracowały tylko 1 rok.

Wysokości emerytury to £95,25 tygodniowo.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci spytam : jakie wy macie przychodzy i obroty ze o taki kwestie pytacie ?

Sam mam firme w raju podatkowym od kilku lat, wiec doskonalne wiem ze to nie dla wszystkich jest

ja bym zadał pytanie po co płacić 900zł Zusu skoro można dużo mniej ? i nie mówie tutaj o kajmanach, panamie tylko po prostu UK

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zadał pytanie po co płacić 900zł Zusu skoro można dużo mniej ? i nie mówie tutaj o kajmanach, panamie tylko po prostu UK

Dokładnie o tym samym pomyślałem. UK, Irlandia itp, gdzieś gdzie w miarę blisko, ewentualnie jacyś znajomi się znajdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci spytam : jakie wy macie przychodzy i obroty ze o taki kwestie pytacie ?

W przypadku Anglii nie chodzi o raj podatkowy tylko o klarowność i łatwość prowadzenia firmy.

UK to nie raj podatkowy!;)!!

Wręcz przeciwnie trzeba za wszystko bulić ostro. To co dostajesz w pakiecie podstawowym: Ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne to lipa.

Ale jak zapłacisz 50 zł /m to za resztę stać cię na wykupieni ubezpieczenia prywatnego za 200-300 zł !!!I jesteś gość. Nie pałętasz się od lekarz do rejestracji czy stoisz w kolejkach . Dzwonisz, umawiasz się i idziesz.

A w Polsce zapłać składkę i kup sobie ubezpieczenie prywatne ??? 10 razy się zastanowisz

To że nie wpadają co kilka tygodni kontrole szukając nie wiadomo czego.

Sam mam firme w raju podatkowym od kilku lat, wiec doskonalne wiem ze to nie dla wszystkich jest

Ja bym się tym raczej nie chwalił. Wszyscy dobrze wiedzą po co są raje podatkowe i co tam się robi.

Ja chce legalnie płacić podatki i składki. Nie chce unikać opodatkowania, prać brudnych pieniędzy czy tym podobne .

Chce tylko klarownych przepisów :)

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci spytam : jakie wy macie przychodzy i obroty ze o taki kwestie pytacie ?

W przypadku Anglii nie chodzi o raj podatkowy tylko o klarowność i łatwość prowadzenia firmy.

UK to nie raj podatkowy!;)!!

Wręcz przeciwnie trzeba za wszystko bulić ostro. To co dostajesz w pakiecie podstawowym: Ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne to lipa.

Ale jak zapłacisz 50 zł /m to za resztę stać cię na wykupieni ubezpieczenia prywatnego za 200-300 zł !!!I jesteś gość. Nie pałętasz się od lekarz do rejestracji czy stoisz w kolejkach . Dzwonisz, umawiasz się i idziesz.

A w Polsce zapłać składkę i kup sobie ubezpieczenie prywatne ??? 10 razy się zastanowisz

To że nie wpadają co kilka tygodni kontrole szukając nie wiadomo czego.

druga sprawa że kasę (której nie zapłacisz do zusu) możesz przeznaczyć na rozwój firmy a nie na sprowadzanie jej do upadłości (mówie o zusie i początkach firmy)

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie o zusie

Z tego co się orientuje ZUS to firm państwowa, czyli fatalnie zrządzana i mało dbająca o interes klientów. Mój profesor od ekonomii mawiał, że jak firma państwowa wyjdzie na 0, to max jaki może osiągnąć.

Co tu dużo gadać po prostu nasze państwo stać na to , aby młodzi Polacy opłacali składki i budowali PKB Irlandii , Anglii itd, a nie Polski.

Gdyby było inaczej reakcja byłaby natychmiastowa!!

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam firme w raju podatkowym od kilku lat, wiec doskonalne wiem ze to nie dla wszystkich jest

mi akurat chodzi o UK lub Niemcy, ewentualnie Szwajcaria. Myślę, że te kraje są dostępne dla każdego.

Z kolei raj podatkowy, to jak się domyślam, przedsięwzięcie nie dla wszystkich, chociażby ze względu na obsługę prawną i księgową firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie przepisów w 2007 jest trochę lepiej State Pension dostają wszyscy, którzy przepracowali 30 lat i osiągnęli wiek emerytalny.

Emerytura przysługuje nawet osobom , które przepracowały tylko 1 rok.

Wysokości emerytury to £95,25 tygodniowo.

nie bardzo kumam, to w koncu trzeba miec przepracowane 30 lat czy wystarczy tylko 1 rok ? :)

~400 zł tygodniowo to całkiem fajna kwota :) - nie porównywalna z tym co dostaniemy z zusy płacąc tylko podstawową składkę.

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności