Skocz do zawartości

gdzie założyć firmę w europie


asusek5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

kikasek - nie wiem w ogóle po co zabierasz głos w temacie o którym nie masz pojęcia, zrób sobie jajecznice z proszku i wstrzymaj się od dalszych wypowiedzi nie wnoszących nic do tematu

po 1. nie mam zamiaru nawet wyjeżdżać na wyspy, więc to czy się utrzymam za 95 funtów jest dla mnie nie istotne.

po 2. założenie firmy w UK ma tylko ograniczyc koszty działalności w PL, a każdy wyplacony funciak z kasy UK jest już na PLUS.

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo kumam, to w koncu trzeba miec przepracowane 30 lat czy wystarczy tylko 1 rok ?

Według mojej wiedzy na pełną podstawową emeryturę musisz pracować lub być legalnie zwolnionym z jej płacenia przzez 30 lat .

Jeśli pracujesz mniej dostaniesz odpowiednio mniej licząc 1/30 za każdy rok.

Podsumowując możesz pracować rok i dostaniesz emeryturę tylko niższą, kiedy osiągnie wiek emerytalny (65lat)

400 zł tygodniowo to całkiem fajna kwota

Wysokość emerytury państwowej podstawowej jest niezależna od zarobków czy opłaconych składek, więc nie warto się starać (socjal)

Możesz bimbać przez 30 lat i tak dostaniesz taką samą emeryturę jak wszyscy!!

Większość jednak opłaca także dodatkową emeryturę państwową , gdzie wysokość emerytury jest zależna od twoich zarobków i składek.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jadąc po bandzie można placic te 3 funty tygodniowo, a jezeli nie robie obrotu wiekszego niz 50k funciaków, nie place vatów i innych podatków, to poroku mogę już się starać o jakiegoś minimala - w skórcie całkiem ciekawa alternatywa, biorąc pod uwagę że jade na działalności w PL już ponad 4 lata, śmiało mogę powiedzieć ze to 4 lata stracone w porównaniu z rozwiązaniem angielskim.

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, ale jak będzie za 10-20 lat ? Jak islamiści przejmą władzę to na emeryturkę bym nie liczył.

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać poza tym że nie masz w tej materii bladego pojęcia, jeśli uważasz że 95 funtów to dużo żeby się w UK utrzymać..

To bardzo mało !!!Pisałem o tym , że te podstawowe ubezpieczenia to lipa, ale masz kasę aby sobie coś prywatnie poszukać.

UK - inwestujesz 50 zł/m przez 30 lat dostajesz 95 funtów tygodniowo (około 390 funtów miesięcznie)

Polska - inwestujesz 750 zł/m przez 30 lat dostajesz - Wszyscy jesteśmy ludźmi młodymi więc już nas czekają nowe emerytury - szacunkowo około 500-600 zł/m. No chyba, że przez 10 lat przed przejściem na emeryturę będzie 10 lat hossy, ale raczej na to bym nie liczył. Podobno Państwo ma coś dopłacać więc powiedzmy ze dostaniesz te 1000-1200 m.!

czyli jadąc po bandzie można placic te 3 funty tygodniowo, a jezeli nie robie obrotu wiekszego niz 50k funciaków, nie place vatów i innych podatków, to poroku

Właśnie tak!:)! Mało tego prowadząc DG jak nie zarobisz powyżej £5,075 (25 tys zł/12 około 2 tys zł/m)rocznie wnioskujesz o umorzenie płacenia nawet tych 2.4 funtów na tydzień i spokojnie Ci to umorzą. A i tak będzie się to liczyło to okresy składkowego.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem najciekawszy temat na tym forum :-) Secesjonistaa dziękuje za bardzo przydatne informację. Na pewno mi się przydadzą dlatego, że za rok mam zamiar otworzyć firmę. Jeszcze jakby ktoś dysponował artykułami, materiałami, książkami o zakładaniu DG na Cyprze to mógłby się podzielić swoją wiedzą.

Ja mam pytanie odnośnie PPS w Irlandii.

1.) Wyrobiłem sobie PPS w roku 2006. Przy wypełnianiu wniosku adres zamieszkania podałem oczywiście jednej Pani u której wynajmowałem mieszkanie. Teraz pytanie jakbym chciał założyć firmę w Irlandii to czy wszystko można załatwić droga elektroniczną ? Nie chciałbym aby jakieś rachunki, papiery przyszły|przychodziły na adres w Irlandii.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem sobie PPS w roku 2006. Przy wypełnianiu wniosku adres zamieszkania podałem oczywiście jednej Pani u której wynajmowałem mieszkanie. Teraz pytanie jakbym chciał założyć firmę w Irlandii to czy wszystko można załatwić droga elektroniczną ? Nie chciałbym aby jakieś rachunki, papiery przyszły|przychodziły na adres w Irlandii.

Nie wiem jak jest w Irlandii, ale podejrzewam, że podobnie jak w UK.

Online możesz złożyć wniosek , ale całą korespondencję będą z tobą prowadzić na adres podany we wniosku rejestracyjnym. Całe szczęście , że niewiele tego jest do 10 listów rocznie. Najlepiej wykorzystać kolegę lub wirtualne biuro, które będzie przekierowywać twoją pocztę na adres w Polsce ( około 50 -60 funtów rocznie (adres rejestracyjny + 10 listów ).

Przy DG musisz być na terytorium UK, przy spółce niekoniecznie.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat rzeczywiście zyska duże zainteresowanie. Niestety Polska nie jest krajem, który promuje przedsiębiorczość.

A może ktoś wie, czy istnieje coś takiego jak wirtualne biuro w UK ? Tak, aby osoba z Polski bez zameldowania w UK mogła otworzyć tam działalność.

EDIT: właśnie @secesjonista napisał :) Ale czy muszę mieć zameldowanie w UK aby otworzyć działalność - samozatrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy muszę mieć zameldowanie w UK aby otworzyć działalność - samozatrudnienie.

Musimy wyjść od tego , że w UK nie ma obowiązku meldunkowego :) W Polsce także mają znieść))Dlatego m.in. dane statystyczne co do ilości mieszkańców Londynu są podawane w widełkach może 6 , może 8 a może 10 ? Tego nie wie nikt.

Dowodem potwierdzającym, że mieszkasz pod danym adresem jest np rachunek za gaz, prąd, telefon (landline) nie mobile!!

Z tym idziesz do banku i na podstawie tego otwierają ci konto itd.

A może ktoś wie, czy istnieje coś takiego jak wirtualne biuro w UK ?

Jest ich cała masa, bo nikt nie jest jeleniem i nie zamierza tak kiepsko inwestować jak wyżej opisałem.

Zauważ jak ludzie pchają do Brukseli nieważne na jakie stanowisko (od asystentek, sprzątaczek po europosłów) . Popracują kilka lat i mają emerytury w euro!;)

A reszta chociaż tyrała ciężko przez całe życie dostanie 1000-1200 zł emerytury!!!

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykorzystać kolegę lub wirtualne biuro, które będzie przekierowywać twoją pocztę na adres w Polsce ( około 50 -60 funtów rocznie (adres rejestracyjny + 10 listów ).

Tylko pytanie czy mogę zmienić adres zamieszkania podany podczas zakładania PPS tak aby korespondencje przekierowywało mi na adres w Polsce ?

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem potwierdzającym, że mieszkasz pod danym adresem jest np rachunek za gaz, prąd, telefon (landline) nie mobile!!

Z tym idziesz do banku i na podstawie tego otwierają ci konto itd.

czyli rozumiem, że muszę jakiś czas tam przebywać, aby mieć możliwość założenia firmy. Nie wystarczy samo wirtualne biuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy samo wirtualne biuro.

Spokojnie wystarczy . Tamto tyczyło się kwestii na jakiej podstawie stwierdzają w UK, gdzie mieszkasz.

Musisz pamiętać , że działalność gospodarczą rejestrujesz w kraju , w którym ją prowadzisz. Jeśli otwierasz sklep w Niemczech to rejestrujesz DG w Niemczech, jeśli w Polsce to u nas.

Wyjątkiem są tylko sklepy internetowe, serwisy i firmy świadczące usługi zdalne!:)

Jeśli chcesz otworzyć sklepy(tradycyjne) w kilku krajach musisz założyć spółkę, albo musisz rejestrować działalność w każdy z tych krajów ( składki płacisz tylko w tym ( gdzie mieszkasz), więc jest to nieopłacalne.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności