Skocz do zawartości

gdzie założyć firmę w europie


asusek5

Rekomendowane odpowiedzi

o właśnie i tu doskonale widać zależność im lepsze prawo dla ludzi tym bogatszy kraj - proste

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Poland

2009r.

Paying Taxes - 147.

2010r.

Paying Taxes - 151.

Nie dość, że było źle, to jest jeszcze gorzej.

Starting a Business - jest poprawa, ale jesteśmy na 117. miejscu.

Ciekawe porównanie : https://www.doingbusiness.org/ExploreEconomies/?economyid=196 a https://www.doingbusiness.org/ExploreEconomies/?economyid=154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stworze jeśli nawet w rankingach prowadzenia firmy wyprzedza nas Białoruś to proszę cię zlituj sie i nie pisz że te 150 tysiecy kartek i 100 podatków to jest taka super sprawa jak mówisz :)

jeszcze jedna rzecz do Pana @Stwor- widzę że nie szanujesz zbytnio swojej osoby. Masz na barkach 20kilogramów przepisów podatków,przecietnie 2-3 urzędników (każdy jęczy ci że mu źle i że nie rozumiesz przepisów bo on wie lepiej), górnika, 1.5 bezrobotnego, i jeszcze jakiś inny darmozjad by się znalazł.

Tak naprawdę warto zrozumieć jedną rzecz co ewidetnie widać po decyzjach pana Donalda- nawet podatek dochodowy (który zawsze można zakombinować) i ZUS (który mimo że sporo kasy ściąga to generuje minus bo bardzo dużo ludzi ma nadal lewe zwolnienia i renty mimo tych czystek ) VAT jest jedyną podporą naszego budżetu a dokładniej VAT pokrywa wszystko co państwowe. Każdy płatnik VAT powinien czuć się ważniejszy ponieważ gdyby nie my to ten kraj rozsypałby się w cholerę.

A i dotknęła mnie bardzo jedna rzecz: chyba to ty pisaleś

1)darmowa służba zdrowia -kiedyś byłem bardzo chorowity ile mój stary władował kasy w prywatne wizyty to nie już teraz sobie nie policzymy- Z tego co widzę nic się nie zmieniło.

2)darmowa edukacja i związany z tym przymus placenia podatku? Mój ojciec od 20lat buli w zus,i 100 podatków a sam jest po zawodówce?

Sam idę na studia zaoczne,bo mnie stać. Chętnie odstąpie jeden stołek studenta dziennego komuś innemu :).

Jeśli nawet jakieś małe wysepki nas wyprzedzają w których murzyny zbierają banany to nie róbmy sobie kpin- jesteśmy zacofanym zaściankiem centrum Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się gorszą, że ktoś chce mieć działalność w normalniejszym kraju niż Polska, spokojnie, nie da się tu mieszkać i nie płacić tu podatków, bo rozumiem, że takie osoby będą w Polsce kupować cokolwiek (płacąc przeważnie 22% VAT, od nowego roku 23%), do tego akcyzę (w paliwie czy wódeczce) i inne podatki

Podatek dochodowy ma małe znaczenie dla państwa, bo są wysokie koszty jego pobierania,

te wszystkie urzędy skarbowe, kontrole skarbowe, to kosztuje naprawdę dużo ...

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac juz fakt, jaka to Polska jest cudowna/okropna (niepotrzebne skreslic), moze powrocmy do jakze ciekawego tematu, czyli gdzie zalozyc firme i jaki rodzaj dzialalnosci. czy np w uk bardziej self employed czy np limited, itd a nie bez sensu sie klocic kto kogo utrzymuje, za czyje placi wyksztalcenie, itd.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o ZUS-ie, 800 zł to jest pikuś. Jak ktoś się zastanawia, czy stać go na ZUS to z góry powiem, niech zapomni od DG bo skończy w więzieniu za podatki :D Podam przykład - nie ujawnię swoich zarobków ale powiem jak to wygląda w branży projektowanie / tworzenie stron / pozycjonowanie przy dochodzie przykładowo 10 tys zł, które otrzymujemy po wystawieniu przykładowo 10 faktur:

10 tys + 22% VAT = 12220 zł

Teraz tak:

Podatek + VAT: 2220 zł + podatek dochodowy 18% 1800 zł

Faktury zapłaci nam 70% klientów w terminie, czyli otrzymamy 7 tys netto, czyli 8540 zł

Mamy 8540 zł, z czego:

- 4020 zł haraczu

- ok 300 zł księgowość, chyba, że potrafimy sami

- ZUS ok 350 zł (jak dobrze pamiętam - ze zniżką)

Czyli zarobiliśmy 8540 zł, podstawowe koszty + haracz, zostaje nam: 3870 zł

To jest na moim przykładzie - podane kwoty są przykładowe, jednak prawdziwe są statystyki ile osób płaci w terminie faktury. Oczywiście pozostałe 3000 zł netto kiedyś dostaniemy ale to za miesiąc / dwa, a czasami dłużej (najdłużej mam niezapłacone faktury ponad rok i dalej nic, 2 firmy windykacyjne wymiękły, teraz sąd).

W praktyce licząc swoje dochody niestety trzeba je dzielić przez pół (nie liczę innych kosztów związanych z naszą działalnością). Oczywiście można się ratowac fakturami ProForma, jednak nie każdy chce taką fakturę płaicić i większość chce papierkową.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o ZUS-ie, 800 zł to jest pikuś. Jak ktoś się zastanawia, czy stać go na ZUS to z góry powiem, niech zapomni od DG bo skończy w więzieniu za podatki

Wątek jest o zakładaniu firmy, a nie świetnie prosperujących firmach!!!

Jak rozumiem Ty na początku miałeś zleceń od groma i nigdy się nie przejmowałeś z czego opłacić składki czy opłaty? Muszę przyznać , że jest szczęściarzem, bo większość z tego co się orientuje ma takie problemy.

Oczywiście powodów przenoszenia czy otwierania firm zagranicą jest mnóstwo (zbyt wysoki ZUS, lepsza emerytura,, niejasne przepisy, itd), ciężko jest jednoznacznie komuś coś doradzić.

Niektórzy podchodzą do tego jak do inwestycji:

Prosty przykład prowadząc DG w Polsce

pierwsze 2 lata płacisz składkę po 350 później 800 zaledwie 1/3 trafia na twoje konto emerytalne(!). Większość Twojej kasy idzie na wypłaty dla obecnych emerytów i rencistów. A właściwie To wszystko, bo OFE pożyczają kasę ZUSowi.

Nie sądzisz, że oddawanie 2/3 na innych to trochę zbyt dużo??? Mogę się zgodzić jeśli proporcje się odwrócą czyli 2/3 lub połowa trafia na moje konto emerytalne, a z reszty finansowane są bieżące wypłaty!!!

Inwestując 800 zł/m dostaniesz około 400-500 zł emerytury + to co dorzuci Ci z łaski rząd

W UK płacąc 9.60 funtów/m dostaniesz około 400 funtów emerytury (2 tys).(Pension State)

Stać cię jednak , aby wykupić prywatne!!!

Dla przykładu jeśli skorzystasz z emerytury prywatnej płacąc około 80 funtów(400 zł) + 20 funtów (100 funtów/m), które dokłada rząd możesz liczyć na emeryturę w granicach 1.5 - 2 tys funtów/m, czyli około 7.5 -10 tys!!! Wszystko zależy od firmy, okresu składowego itp.

Zestaw sobie te liczby 800 i 400

1-1.5 tys i 7.5 -10 tys

Konkluzja: W Polsce płacąc przez x lat 2 razy więcej niż w UK możesz liczyć na 5-6 raz mniejszą emeryturę !!

To nie inwestycja w godziwe życie na emeryturze tylko dziadowanie !!

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem Ty na początku miałeś zleceń od groma i nigdy się nie przejmowałeś z czego opłacić składki czy opłaty? Muszę przyznać , że jest szczęściarzem, bo większość z tego co się orientuje ma takie problemy.

No niestety ale tak, co ze szczęściem nie miało nic wspólnego - tutaj moja rada - na początku trzeba działać i nie zakładać DG, będą się klienci dziwnie patrzyli jak usłyszą "umowa o dzieło" ale trudno, tak działałem 3 lata, dopiero później jak się dorobiłem paru stałych klientów, dzięki którym zarabiałem na ZUS założyłem DG. Pierwszy rok było ciężko bo jechałem na pożyczkach, żeby zapłacić podatki za pieniądze, których nie dostałem (o tym pisałem wcześniej) ale w końcu odłożyłem na tyle, żeby teraz już nie mieć takich skoków. Jeden miesiąc stracę, inny się odrobię :)

Nie polecam zakładania DG, dla 10 tys dofinansowania czy ileś tam. Znam bardzo dużo osób, które się na tym przejechały niestety. Sam miałem zapytania od dziesiątek ludzi, którzy wpadali na pomysł zbudowania jakiegoś portalu, gdzie identycznych są miliony, który chciał sfinansować właśnie dofinansowaniem a później się martwić co będzie dalej.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsze!

NIC class 2 2.40 funtów na tydzień raz 4 tygodnie = 9.6 funtów (9.6 *4.86=46.7 zł:)!!)

Na miesiąc płacisz składką w wysokości 46.86 złoty i nic więcej aż do końca roku podatkowego, a nie tak ja u nas 750 zł!!!

Dlatego u Nas szara strefa sięga 30-40% a u nich aż chce się żyć !!

No to widze ze Stanow nic nie pobije :jezyk1:

Zero rejestracji czy skaldek miesiecznych.

Po prostu w kwietniu wypelniasz odpowiadajace dla swojej dzialalnosci oswiadczenie podatkowe.

Wtedy tez skladka dla samozatrudniajcego jest wyliczana i tyle.

A jak wystawie rachunek za wykonana usluge i nie otrzymam nigdy zaplaty to wiadomo ze nie place od tego podatku bo niby od czego? Malo tego, zglaszam na koniec roku strate i odciagam od podatku.

Odpisuje z podatku wszystkie auta ( nie tylko te z kratka.. ) itd itd. jesli ktos mowi o raju podatkowym w Europie.. to chyba nigdy w US nie byl.

Mowa tutaj o srednich firmach a nie molochach oczywiscie. Zwyklych ludziach a nie pralniach pieniedzy.

Srednia firma to dochod w granicach 200-250K rocznie.

Mozesz tez zmieniac dzialnosc co roku. Zadnych fromalnosci, zadnych uzedow, zadnych licencji, bo albo nie sa wymagane albo sa formalnoscia.

No chyba ze licencje stanowe typu uprawninia elektryka czy agenta nieruchomosci, te kosztuja pare groszy. Ale nie to co w Polsce, np. kurs-szkolka dla agenta nier, to ok $300( Floryda) a egzamin stanowy $30. W razie oblania mozna podchodzic chocby codziennie.

Oczywiscie moge sie wypowiadac tylko za stany Georgia i Florida. Kazdy stan moze miec inne prawa, choc podstawy sa podobne. Biurokracja jest ograniczona do minimum.

Wiadomo ze selfemployed musi miec general liability czy WC- ubezpieczenia, w zaleznosci od dzialnosci ale to wszystko.

Po 10 latach placenia podatkow w US masz podstawowa emeryture a renta to juz od pierwszych lat jest wyliczana.

Nie chwale systemu bo Obama to raczej bomba zegarowa ale w temacie zakladania firm to nie widze lepszych miejsc na bizness.

Nawet LLC to skaldka kwartalna ok.$200 i wszystko. Rejestracja online wiadomo zadnych kolejek.

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wie co do czego, wszystko można załatwić samemu dogą elektroniczną, jeśli nie, jest sporo polskich firm oferujących założenie spółki w stanach (kosztuje to około 5-7k zł jednorazowo wraz z prowizją firmy, a później tylko zryczałtowany podatek 250$, mówie tu o stanie Delaware)

Dokładniejszych informacji Ci nie podam, bo firmy tam nie zakładałem, swojego czasu tylko zacząłem się tym interesować i stąd mam te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wie co do czego, wszystko można załatwić samemu dogą elektroniczną, jeśli nie, jest sporo polskich firm oferujących założenie spółki w stanach (kosztuje to około 5-7k zł jednorazowo wraz z prowizją firmy, a później tylko zryczałtowany podatek 250$, mówie tu o stanie Delaware)

Dokładniejszych informacji Ci nie podam, bo firmy tam nie zakładałem, swojego czasu tylko zacząłem się tym interesować i stąd mam te informacje.

Firmę w Delaware mozesz założyć tutaj www.delawareinc.com/index.cfm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności