Skocz do zawartości

pytanie do programistow :-)


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuje sie w 90% tylko grafika, tzn klepie tez strony w html, tne i skladam ale tylko w dreamvawerze - musze miec wyswig, cos tam znam html, i CSS ale nigdy mnie to nie interesowalo - zawsze koncentrowalem sie na flashu i grafice.

Teraz na stare lata zlapalem ochote zeby nauczyc sie php ale:

- nigdy sie nie bawilem w php

- wiem troche na temat php ale tylko w bardzo ogolnej teorii (wiem o co chodzi np. z includowaniem, po co jest baza danych itp)

- mysle ze jakbym sie uparl zrobilbym strone html w notatniku (dlugo by to potrwalo ale mysle ze dlabym rady)

- duzo czasu minelo zanim zapamietalem kod do linka z anchorem

i teraz pytanie - jak sadzicie - jest sens sie w to bawic, czy jestem sie w stanie tego nauczyc ? samo php to dla mnie czarna magia - jakies @$#@#$ znaczki :( i prawie oblalem w liceum z matmy !!!

temat troche glupii ale phpopwcy napewno udziela mi jakiejs odpowiedzi - bo nie chce tracic czasu i nerwow jak nic z tego by mi nie wyszlo :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej pytanie typu - kazdy sie moze flasha nauczyc, coreala i photoshopa - zaden problem bo to sa programy a php to juz wyzsza szkola - czy ktos kto jest dentka z matmy i nie jest w stanie spamietac tagow html jest w stanie sie nauczyc php ?

i pytanie dodatkowe - czy musze znac wszystkie tagi (znaczki ?) php na pamiec czy jest moze cos w rodzaju slownika a najlepiej programu z wbudowanymi funkcjami do wklikiwania ? a najlepiej od razu z validatorem (np. html validatorow jest cala masa ktore pisza dokladnie gdzie sie zrobilo blad) :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens sie w to bawic, czy jestem sie w stanie tego nauczyc ?

jest sens a skoro ja się nauczyłem w takim stopniu jaki mi jest potrzebny to i Ty też się napewno nauczysz.

Zacznij od prostych elementów które potrzebujesz wykonać a pytania do nich zadawaj w części PHP i MySQL

a, no i zainstaluj sobie paczkę z serwerem Apache, PHP, Mysql na kompie jeśli jeszcze nie masz to zaglądnij tu - będzie Ci o wiele prościej

:)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze miec wyswig

Przełam się i nie korzystaj z tego. Na początku ciężko, ale później czysta przyjemność i łatwość pisania kodu...

Teraz na stare lata zlapalem ochote zeby nauczyc sie php ale:

Jak Ty masz stare lata, to co ja mam powiedzieć :)

i teraz pytanie - jak sadzicie - jest sens sie w to bawic, czy jestem sie w stanie tego nauczyc ? samo php to dla mnie czarna magia - jakies @$#@#$ znaczki  :( i prawie oblalem w liceum z matmy  !!!

Zacznij od jakiegoś tutoriala. Sprawdź funkcje w manualu i tak krok po kroczku się nauczysz. Tak jak napisał Piotrek, jest dział gdzie możesz pytać i sie uczyć.

No i jeszcze jedna ważna rzecz o której dużo ludzi zaczynających swoją przygodę z php nie wie. PHP to język programowania (tak można to nazwać) i mało ma wspólnego z html'em. HTML używa się do przedestawienia tego co wygeneruje php.

Rzecz oczywista, ale widząc niektóre posty widzę, że wiele osób o tym nie wie....

Lepsze by było pytanie, czy PHP to dobry wybór, bo jednak od chwili, gdy wymyślono PHP świat poszedł do przodu.

Dlatego poszedł do przodu, że jest darmowy, ale nie jest jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej pytanie typu - kazdy sie moze flasha nauczyc, coreala i photoshopa - zaden problem bo to sa programy a php to juz wyzsza szkola - czy ktos kto jest dentka z matmy i nie jest w stanie spamietac tagow html jest w stanie sie nauczyc php ?

92103[/snapback]

moze ludzie potrafią się flasha i corela nauczyć, ale zrobić coś na nim sensownego to już inna bajka.

Jedni potrafią coś łądnego narysować, inni potrafią coś policzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder - tak jakbym siebie słyszał (czytał) :)

dosłownie mam te same dylematy. od prawie 10 juz lat zajmuję sie grafiką, jakiś czas temu porzuciłem niewdzięczna poligrafię i działam w www. Tez korzystam z dreamweavera i z przejściem na notatniki mam jeden podstawowy problem:

nie potrafie projektować inaczej niż wzrokowo :)

każdy odstęp każdy styl na stronie musze zobaczyć w połączeniu z resztą. Próbowałem tego phpa się naumieć ale p-orabane to dla mnie jakieś takie i dziwne :D proste strony w php robię ale od dłuższego już czasu ślęcze (w ramach naumiania) nad złozonym projektem (pobieranie danych z bazy) i za cholerę nie moge tego rozgryźć - ślepie gałami w kod który przypomina mi pozdrowienia od chińczyków.

Myślę Intruder że my artyści jesteśmy jednak stworzeni do wyższych celów, nasze kreatywne umysły po prostu nie chca być zaśmiecane przez te dziwne ciągi niewiadomego zastosowania plusów minusów pytajników...

a fe, jakie to nieestetyczne

:D

P.S. doszedłem do wniosku że chyba wezme sobie jakiegoś nauczyciela, przy książkach o php usypiam :)

{ Sprzedam ten link}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jset sens się uczyć php. Na pewno dasz radę i nie musisz znać setek funkcji, ważne abyś zdawał sobie sprawę z ich istnienia. Ja piszę program na prostej zasadzie. Określam co chce aby program robił

. Później wymyślam całą strukturę jak miałby on działać, a dopiero potem znajduje odpowiednie komendy i pisze skrypty, które to wqykonają i podpierqam się wtedy kursami i pomocą na tym forum. Wątpię aby ktokolwiek znał całego html i php.

Człowiek zapamietuje tylko te komendy, którch najczęściej używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im trudniejszego projektu się podejmiesz tym więcej się nauczysz :blush:

Ja polecam:

1. jakaś książka do PHP i MySQL, szeroki wybór w Helionie

2. przeczytać książkę, jednocześnie realizując przykłady i zadania

3. wybrać jakiś cel, np. baza danych artykułów i napisać samemu od początku

Na codzień prowadzę sklep oferujący kosmetyki oraz kosmetyki naturalne

a zawodowo zajmuję się czymś takim jak tworzenie stron - Siedlce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś książka do PHP i MySQL, szeroki wybór w Helionie

Widzialem ksiazke, bodajrze "PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne", i poiem jedno - tragedia. Wszystko jest w necie znacznie lepiej opisane.

A co do twojego problemu intruder2600, to powiem, ze to zalezy. Jesli masz sie meczyc, to nie ma sensu i lepiej nauczyc sie innych technologii, ktore bardziej ci sie przydadza. Z tego co piszesz wnioskuje, ze programowanie ci nie lezy - rzeklbym - nie masz talentu. W takim wypadku nie ma co dzialac wbrew sobie. Nie znaczy to, ze nie mozesz poznac podstaw - wrecz przeciwnie. Prawda jest jednak taka, ze prawdziwym programista nie zostaniesz :blush:

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak poza tematem, ale Elf zauważyłem twoją stronę w stopce i jest naprawdę świetna, grafika super, no i tematyka: najlepsza gra pod słońcem :blush: już się nie umię doczekać nowej serii FM

Mistrz Pozycjonowania Master of Seo.  Zobacz moją ofertę dla klientów na BITEC Pozycjonowanie Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak poza tematem, ale Elf zauważyłem twoją stronę w stopce i jest naprawdę świetna, grafika super, no i tematyka: najlepsza gra pod słońcem :hi: już się nie umię doczekać nowej serii FM

92333[/snapback]

Ekhm, to nie jest moja strona! Ja jestem tylko jednym z redaktorow i to od niedawna. Co do reszty sie zgadzam :( Sorry za OT.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności