Skocz do zawartości

pytanie do programistow :-)


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odp. - to bede probowal - nie oczekuje ze bede pisal z palca jakis cudow ale zebym chociaz cokolwiem potrafil zrobic - dynamicznie tworzyc podstrony zebym nie musial klepac html jednej po drugiej :hi:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. - to bede probowal

Pisałeś, że z matmą pod górę - ale jeśli chcesz poważnie zająć się programowaniem - zacznij od algorytmów (ale od razu zastrzegam - może być ciężko). Później - to już kwestia co ci pasuje (php, asp, java itd. itd.)

A jeśli tylko sporadycznie - żeby coś zrobić - to leć po tutorialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu nie wiedziałem jak tworzy się formularze by przesłać gdzieś dane, xhtmla zero, html tylko z kursami. A teraz sobie radze bez większych problemów ale używam chyba jak każdy manuala.

PS. Polecam ksiązki pt. "PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW" na początek :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynalem pisac w PHP malo bylo o obiektowosci.. Wg mnie nie powinienes od niej w zadnym wypadku zaczynac cokolwiek o niej mowia - bedziesz jej poprostu uzywal tam gdzie jest to niewskazane byle tylko jej uzyc ( tak bylo ze mna ), z czasem zrozumiesz gdzie jej powinienes uzywac ( no chyba ze wczesniej w C cos pisales lub innym jezyku ). Co do rad... Pisz to co jest Ci potrzebne ( zainteresowalem sie PHP bo chcialem miec wlasna ksiege gosci w servisie - tak.. wtedy to bylo popularne !!! ), nie wykonuj cwiczen z ksiazek.. o wiele latwiej jest sie czegos nauczyc piszac wlasny skrypt na wlasne potrzeby niz powielajac inny. A.. Nigdy nie zapomnisz swojego pierwszego *powazniejszego* skryptu :blush: Gdy zaczynalem cieszylem sie jak dziecko z napisanego prostego licznika gosci:) A i zazdrosc w oczach porzyjaciol, patrzcie! napisalem wlasna ksiege gosci!

Kolejna rada.. Szukasz funkcji? Manual PHP [ www.php.net ] -> Skarbnica wiedzy :(

Polecam rowniez odrazu wyrobienia sobie dobrego stylu pisania... gdzies kiedys na forum.php.pl byl temat "trup w szafie" poszukaj go ;)

gdzie sa moje linki? :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi :(

<?php

$text="Ucz sie! <br>";

while($zna_php=='tak'){ echo $text; }

?>

domyslam sie ze po tym pojawi sie tekst "Ucz sie!" ponizej przerwa <br> a dalej to chyba nic bo to jest niepelne - jest warunek (while) ale czy "$zna_php" to komputer czacej nie sprawdzi. W kazdym razie echo wyswietla (drukuje ?) na ekranie

no - cos tam wiem !!!

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wrzucę swoje 3 gr :)

# poczytaj sobie stronkę : https://pl2.php.net/manual/pl/ jak CI się spodoba to znasz odp czy się uczyć :)

# nie musisz znać wszystkich funkcji itp w manualu masz wyszukiwarkę :)

# w Dreamie masz wbudowaną listę funkcji PHP

# ogólnie PHP nie jest trudny po miesiącu luźnego czytania manuala można spokojnie już klepać kod :)

# co do książek to ja mam PHP i mySQL Tworenie stron WWW wyd 2 i jest całkiem, całkiem ;)

# reasumując nie ucz się :) po co nam konkurencja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucz sie ;-) by zmienna $zna_php miala wartosc 'tak' ;D

92842[/snapback]

Lepiej nie, bo zajedzie serwer taką pętelką;-)

Lepiej będzie tak:

<?php
$text="Ucz sie! <br>";
while($zna_php=='tak'){ echo $text; return 1;}
?>

Intruder, teraz kombinuj, jak zrobić "by zmienna $zna_php miala wartosc 'tak' ;D".

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności