Skocz do zawartości

M$ i microsoft.pl i NASK


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... czy są chętni na domenę pagerank.pl ? :?

Mogę się jedynie domyślać intencji, z jakimi rejestrowana była domena ms.pl W aktualnej sytuacji możliwości są trzy. Albo człowiek pozostanie sam sobie wobec machiny i polegnie, albo znajdzie się prawnik, który bedzie chciał zrobic na tym promocję nazwiska - i uda mu się, albo też - gdy się już postraszą, sprawa zostanie zamieciona pod stołem.

Na ten moment facet jest przegrany. Niezależnie od tego, jak kuriozalna wydawać się może sprawa i rola poszczególnych graczy. Z sądem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo znajdzie się prawnik, który bedzie chciał zrobic na tym promocję nazwiska - i uda mu się, albo też - gdy się już postraszą, sprawa zostanie zamieciona pod stołem.

Te mozliwosci zdecydowanie odpadaja. Raczej watpie aby szanujacy sie prawnik chcial robic sobie promocje w tym konkretnym przypadku. Analiza wynikow googla daje jednoznaczna odpowiedz dlaczego tak jest.

Rowniez MS nie bedzie rozmawiac w tej sprawie aby zalatwic sprawe. Jedynym slusznym rozwiazaniem jest to co zaprezentowal MS. Preceden w tej sprawie da zielone swiatlo innym pieniacza aby robic to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preceden w tej sprawie da zielone swiatlo

Zgadza się, ale sprawa - znam ją wyłącznie z relacji jednej strony - budzi wiele wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia. Nie mówię też o szanowanym prawniku, tylko o takim, który będzie chciał zaistnieć. Przypuszczam, że stanach ustawiłaby się do faceta kolejka. Jeżeli taki prawnik znajdzie się - ma relne szanse na podważenie wyroku, a przynajmniej na wstrzymanie egzekucji na czas wystarczający dla określenia, czy jednak nie naruszono prawa w obronie prawa.

pieniacza aby robic to samo.

Wystarczy, że podmioty rejestrujące (np nask) będą brały oprócz kasy odpowiedzialność za podejmowane działania. Rejestracja powinna być jednoznaczna z potwierdzeniem zgodności z prawem - również w interesie nask. W tym przypadku, idąc tropem ogłoszonego wyroku - można zastanawiać się nad współudziałem nask-u w niepewnym interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechybnie w tej sprawie zawinil nask (nie dopilnowal i powinien poniesc za to odpowiedzialnosc) i sam microsoft (ze nie pomyslal o wykupieniu domeny wczesniej). Robert Rudecki ma na to papiery, ze moze uzywac nazwy w Polsce i nikt nie moze mu tego zabronic bo nie lamie prawa (profile dzialalnosci obydwu firm nie nakladaja sie). gdybym byl prawnikiem, wzialbym to sprawe zeby zyskac rozglos - bo bedzie to sprawa precedensowa. prawo stoi po stronie p. rudeckiego byle tylko sad nie zostal przekupiony przez m$ corp... (obu nie sprawdziilo sie powiedzenie "sady sadami ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie"...) ms.pl rulez

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sady sadami ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie

Niestety tak jest, że jak chodzi o grubą sprawe to "góra" zawsze ma racje :x i możesz stanąc na głowie i tak stać 3 miesiące i nic nie zrobisz, fabrykowanie różnych dokumentów jest specjalnością niektórych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy NASK zawinil czy nie, ale napewno zachowal sie nie poprawnie, a wrecz skandalicznie przepisujac te domeny na wlasnosc MS Corp, bez poinformowania o tym Rudeckiego. To wedlug mnie jest zlodziejstwo i tego nie popieram. Ja bym sie bardzo wkurzyl gdyby nagle moje domeny przestaly byc moja wlasnoscia...

Co do tego po czyjej stronie stoi prawo, jezeli mowimy o microsoft.pl i MS Corp, to juz sa niuanse, bo wszystkim wiadomo, ze nazwa microsoft kojarzy sie przede wszystkim z firma z Redmond i kazdy kto rejestruje taka domene, czeka na jakis odzew od nich..... napewno nie pozytywny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności