Skocz do zawartości

Etyka pozycjonera - pozycjonowanie kilku firm z tej samej branży


Albercik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
bo jeśli Klient B zdecyduje się na Twoje usługi wiedząc, że pozycjonujesz już tę frazę, to nie ma w tym nic złego, ale etycznym jest właśnie poinformowanie go o tym, a nie zwykłe dojenie łosi...

ale po co o tym informować? nie informuję nikogo o tym, czy daną stronę pozycjonuję ja czy nie, nie udostępniam także nigdzie listy pozycjonowanych stron jak to robią niektórzy

jakie znaczenie dla klienta B ma to, czy klienta A pozycjonuję ja czy ktoś inny?

kto zapłaci więcej ten będzie wyżej (w przybliżeniu, bo pozycja zależy też od google, a nie w 100% od pozycjonera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krócej mówiąc to babki powinny razem udać się do pozycjonera na kawę :P i omówić obniżenie cen za pozycjonowanie ;)

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy bardziej popularnych frazach klient takiej informacji nie ma. W ogóle rzadko kiedy klient zdaje sobie z czegoś takiego sprawe a najczęściej go to po prostu nie interesuje. Ciekawy jestem czy Ci, którzy twierdzą, że to nieetyczne odmówili by jednemu z klientów, gdyby nagle zgłosiło się do nich dwóch z branży nieruchomości ;-) Przy lokalnych frazach tej etyki będziecie się trzymać, ale przy większych pieniądzach zapomina się o takich rzeczach. I nie uważam tego za nieetyczne. Nawet jeśli mam dwóch klientów na te same frazy to i tak staram się to robić rzetelnie, tak aby na łatwiejsze frazy obie strony były w top3 a trudniejsze max. w top6

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie ;-)

Jak ktos nie jest przekonany co do pozycjonowania/firmy to argumentem, że mamy klienta w top10 na takie i takie frazy przemawiają do Klienta - bo naocznie widzi skutecznosc pozycjonera/firmy.

i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wtedy Fikas zacznie się chora konkurencja. Nowy klient będzie cały czas będzie nalegał na to, żeby być wyżej od tamtej strony. Jeśli nie będzie wiedział, to w ogóle mu to przeszkadzać nie będzie, że jakaś tam strona jest o jedno oczko wyżej. Taka nasza Polska natura:P

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z krzykaczy o nieetycznym zachowaniu takich firm, po prostu nie miała dwóch lub więcej Klientów z tej samej branży (z pokrywającymi się frazami) :P Ciekawe czy by odmówili usługi?

Ja nie widzę w tym nic nieetycznego.

Pozdrawiam

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności