Skocz do zawartości

Etyka pozycjonera - pozycjonowanie kilku firm z tej samej branży


Albercik

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma korzysta z usług firmy pozycjonerskiej, a ponieważ zacząłem się interesować tematem to co nieco sprawdziłem w jej branży i firma która ją pozycjonuje pozycjonuje na tę samą frazę kilka innych firm z branży (kumpela zadzwoniła "do konkurencji" bo się znają i potwierdziła moje obawy). I tu pytanie do Was - czy to jest etyczne? Bo mi tu śmierdzi, że kto więcej zapłaci ten będzie wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie stoi nic na przeszkodzie. Mało tego, i klient i pozycjoner odnosi z tego tytułu korzyści. Te same zaplecze, mniej roboty, mniejsze koszta, niższa cena dla klienta i mniejsza konkurencja w topie

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic osobistego ale biznes is biznes, sumienie mam takie jakie mam ale staram sie nei pozycjonowac końkurnecji... chyba ,że ktoś mnie przekona ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że konkurencja jest wyżej bo więcej płaci a nie dlatego, że jest wyżej z jakichś przyczyn - lepsz strona itd.. Gdyby koleżanka wzięła innego pozycjonera to gdyby ten był tak samo dobry to miałaby szanse przeskoczyć, a teraz to obie panie sobie porozmawiały przy kawie i zastanawiają się czy obie nie zrezygnować z usług tej firmy ;) - branża jest mało oblegana i typowo lokalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma może gwarantować osiągnięcie top10, top5, top3 itd., także nie widzę problemu, żeby umieścić dajmy na to 4 strony w obiecywanym top5 ;)

Co innego, gdy gwarantuje tym 4 klientom osiągnięcie top1, wtedy występuje mały konflikt... ;)

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie chwyciłem się jednocześnie tych samych fraz, bo... nie miałem takiej okazji ;)

BTW gwarantowanie pozycji znaczy "płacisz wtedy, gdy strona wbije się na ustaloną pozycję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy tego możecie nie widzieć !?! Przecież to tzw. KONFLIKT INTERESÓW ;)

Konflikt interesów dotyczy nieprawidłowego spełniania roli zawodowej,

dla dwóch lub większej liczby stron z powodu niezgodności ich interesów.

Jest to praktyka jak najbardziej NIEETYCZNA ;)

Nie tyle podlegająca pod ocenę prawa ile pod ocenę społeczną :)

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy tego możecie nie widzieć !?! Przecież to tzw. KONFLIKT INTERESÓW ;)

Konflikt interesów dotyczy nieprawidłowego spełniania roli zawodowej,

dla dwóch lub większej liczy stron z powodu niezgodności ich interesów.

Jest to praktyka jak najbardziej NIEETYCZNA ;)

Nie tyle podlegająca pod ocenę prawa ile pod ocenę społeczną B)

Pozdrawiam B)

Zwłaszcza jeśli fraza ma 200k wyników to wiadome, że branża się pewnie zna. Firma trzymała dwie sroki za ogon a teraz nie będzie miała pewnie wcale, bo jak się babki wkurzyły :) Zrozumiem jeszcze pozycjonować dwie strony na frazę kredyty, ale nie kiedy jest tak mało wyników.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ilość wyników ... nie jesteś w stanie dwóch zleceń potraktować identycznie, bo strony musiałby by być identyczne pod kątem optymalizacji + linki musiałyby być dodawane w tym samym czasie i z tych samych źródeł - tego się zrobić nie da ... więc któraś ze stron może się czuć gorzej traktowana, że zlecenie w porównaniu do innego nie jest należycie wykonywane = KONFLIKT INTERESÓW.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Grimem: to ewidentny konflikt interesów i jest bardzo nieetyczne.

Nieważne, czy w umowie występują zapisy o wyłączności: to tak, jakby jeden prawnik w tej samej sprawie miałby być prokuratorem i adwokatem (a może jeszcze sędzią...). Dla mnie: żenująca informacja i stawia w bardzo brzydkim świetle firmy, które to robią.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności