Skocz do zawartości

Firma w anglii


PowerWords

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Ostatnio dość głośno było na temat zakładania firm poza granicami kraju, interesowało by mnie założenie firmy w Anglii lub ewentualnie na Cyprze, gdyż w naszym kraju większość z tego co uda nam się zarobić zabiera nam nasze kochane Państwo. Poniżej przedstawię moje pytania bardzo proszę jeśli ktoś prowadzi firmę w Anglii lub ma o tym bliższe informacje.

1)Nigdy nie byłem w Anglii, co muszę zrobić żeby założyć tam Firmę,konto.

2)Wiele firm w Polsce chce F-vat czy muszę płacić ten najwyższy bodajże 21% podatek vat czy mogę jakiś mniejszy płacić.

3)Nie chcę wyjeżdzać za granicę co muszę zrobić żeby prowadzić księgowość i wszystko inne z Polski.

4)ile wynoszą opłaty za Firmę ubezpieczenie itd. na miesiąc.

5)Skoro mam ubezpieczenie tam w Anglii społeczne to jaki okazuję dowód w Polsce chcąc iść do lekarza że jestem ubezpieczony?

6)Zakładając firmę w Anglii czy muszę kogoś/jakiś urząd w Polsce o tym informować?

7)Odnośnie punktu 7 czy będę w Polsce ponosić jakieś koszta z tego tytułu?

8)Jak mam sobie wypłacać wynagrodzenie z konta w Anglii tak żebym zapłacił jak najmniejszy podatek lub wcale najlepiej:)Ponoć na cyprze się tak da.

9)Co zrobić żeby mieć firmę w anglii a biuro w Polsce, czy koniecznie bióro musi być w Angli jak zajmuje się biznesem internetowym i nie potrzebuję magazynów/ ani podobnych sklepów fizycznych w miastach, mój biznes nogę prowadzić na terenie całego świata.

10)Powyższe Pytania odnoszą się również do Prowadzenia Firmy na Cyprze jeśli ktoś ma taką firmę proszę o odpowiedz na powyższe Pyania.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz troche infa o self employed, moze sie przyda

co do ubezpieczenia to jest ubezpieczenie europejskie, majac ubezpieczenie w pl mozesz leczyc sie w uk, i odwrotnie. musisz poprosic o european healh card albo cos w tym stylu i pozniej kraje sie rozliczaja.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

Jak ja to robię.

1)Nigdy nie byłem w Anglii, co muszę zrobić żeby założyć tam Firmę,konto.

>>>>>>>>>>Jak nigdy nie byłeś to będziesz musiał się pofatygować, aby wyrobić sobie NIN (1 wizyta wystarczy). Nie da się tego inaczej załatwić!!

Rejestrację możesz zrobić online, Przy założeniu konta może ci pomóc firma pośrednicząca. (wirtualne biuro)

2)Wiele firm w Polsce chce F-vat czy muszę płacić ten najwyższy bodajże 21% podatek vat czy mogę jakiś mniejszy płacić.t

>>>>>>>>>>Z tego co wiem w Anglii VAT wynosi 17,5%, a przy wystawianiu faktury VAT dla Vatowca z innego kraju unijnego wystawiasz fakturę z VAtem 0.

3)Nie chcę wyjeżdzać za granicę co muszę zrobić żeby prowadzić księgowość i wszystko inne z Polski.

>>>>>>>>>>>>Jedna wizyta jest konieczna , aby dopiąć sprawę NIN. Przy S-E księgowość możesz sam prowadzić , bo jest banalnie prosta. Wszystkie zeznania podatkowe składasz online . Jak nie jesteś Vatowcem to po zakończeniu roku podatkowego (po 5 kwietnia każdego roku). Jeśli jesteś Vatowcem to co 3 miesiące.

4)ile wynoszą opłaty za Firmę ubezpieczenie itd. na miesiąc.

Przy S-E rejestracja nic cię nie kosztuje. Ubezpieczenie 9.60 funtów na miesiąc(NIC Class 2) i po zakończeniu roku jak będziesz miał zysk to NIC class 4 (8%). Przy rejestracji spółki (ltd) płacisz. Ubezpieczenie w zależności od rodzaju spółki i kilku innych spraw.

5)Skoro mam ubezpieczenie tam w Anglii społeczne to jaki okazuję dowód w Polsce chcąc iść do lekarza że jestem ubezpieczony?

>>>>>>>>>>>>Prosisz o European Health Insurance Card, która obowiązuje we wszystkich krajach członkowskich. Wydawana jest w ciągu 10 dni. Można wnioskować online. Jest darmowa.

6)Zakładając firmę w Anglii czy muszę kogoś/jakiś urząd w Polsce o tym informować?

>>>>>>>>>>To zleży co teraz robisz w Polsce ? Czy prowadzisz firmę ? Jesteś studentem czy pracownikiem?

7)Odnośnie punktu 7 czy będę w Polsce ponosić jakieś koszta z tego tytułu?

>>>>>>>>>>Jak przejdziesz na angielski system to nie.

8)Jak mam sobie wypłacać wynagrodzenie z konta w Anglii tak żebym zapłacił jak najmniejszy podatek lub wcale najlepiej:)Ponoć na cyprze się tak da.

>>>>>>>>Nie ma to znaczenia. Możesz przesyłać paypalem, wypłacać kartą w polskim bankomacie. Założyć konto w Citibanku i na całym świecie są podobno darmowe wypłaty i wpłaty. Opcji jest kupa.

9)Co zrobić żeby mieć firmę w anglii a biuro w Polsce, czy koniecznie bióro musi być w Angli jak zajmuje się biznesem internetowym i nie potrzebuję magazynów/ ani podobnych sklepów fizycznych w miastach, mój biznes nogę prowadzić na terenie całego świata.

>>>>>>>>>> Dla działalności adres rejestracyjny musi być w UK. Cała korespondencja będzie tam kierowana. Jak założysz spółkę może sobie oddział zrobić w Polsce, ale przy biznesie internetowym nie wiem czy warto.

10)Powyższe Pytania odnoszą się również do Prowadzenia Firmy na Cyprze jeśli ktoś ma taką firmę proszę o odpowiedz na powyższe Pyania.

>>>>>.Nie wiem jak jest na Cyprze, ale dla mnie to jest "raj podatkowy" , gdzie pierze się brudne pieniądze itd, czyli bez szmalu nie ma co się tam wybierać

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cyprze to raczej jak już masz spore dochody i chcesz płacić mniejsze podatki. Założenie spółki na cyprze i jej prowadzenie kosztuje parę tysi rocznie. W Irlandi ponoć roczne ubezpieczenie od 700 zł :rolleyes:https://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/n...irlandii,858540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ta Irlandia interesuje :rolleyes: 700 zł rocznie to grosze, a pewnie i tak emerytura lepsza niż u nas w kraju za 800/miesięcznie. Tylko się zastanawiam, czy też nie potrzeba jakiegoś nr typu PESEL który trzeba osobiście wyrabiać w Irlandi ... by założyć u nich firmę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Us moze dokonac kontroli krzyzowej - wiedza o co chodzi z angielskimi firmami.

A niech sobie robią! Wszystko jest legalne!! Polecą do UK na wycieczkę. Tam bardzo dużą uwagę przywiązuje się do ochrony danych osobowych, piekielnie ciężko jest coś wydostać z angielskich urzędów.

Jak jedziesz na gapę i złapie cię kontroler, to nawet dokumentu nie może od ciebie żądać. Wyrecytuje ci regułkę , że jeżeli podasz nieprawdzie dane to grozi ci to i to. I na tym się kończy.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z firmą w anglii, wpisuje się gdzieś jakiś zakres działalności i trzeba się tego trzymać czy można wpisać różne dziedziny nie powiązane ze sobą, czy w ogóle czegoś takiego się nie podaje ?

I jeszcze jedna rzecz, zakładając np. firmę remontową, to muzę sam robić te remonty czy mogę wziąć kogoś do pomocy lub wysłać na robotę ? czy wtedy za niego jakieś ubezpieczenia etc. muszę płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z firmą w anglii, wpisuje się gdzieś jakiś zakres działalności i trzeba się tego trzymać czy można wpisać różne dziedziny nie powiązane ze sobą, czy w ogóle czegoś takiego się nie podaje ?

Podaje się , ale w każdym momencie możesz za friko zmienić.

I jeszcze jedna rzecz, zakładając np. firmę remontową, to muzę sam robić te remonty czy mogę wziąć kogoś do pomocy lub wysłać na robotę ?

Jeśli chodzi Ci o SE to możesz. Tylko wszyscy pracownicy powinni mieć karty CIS i na podstawie tego się rozliczają.

Tzn , że każdy z nich musi jakby założyć swoją działalność , płaci NIC class 2( 2.40) . Rozliczasz ich jako podwykonwaców. Mogą sobie odpisać ubrania robocze, biuro , narzędzia itd.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności