Skocz do zawartości

Odebranie domeny


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem dzisiaj informacje z Akademickich Inkubatorów przedsiębiorczości,że przyszło zawiadomienie o powództwie i wszczęciu postępowania.

Jak udało mi się dowiedzieć chodzi o wyggasłą domenę.Generalnie w whoisie był nieaktywny adres mailowy i zły telefon.

Podobno sprawa się już toczy(:D)teraz pytanie czy mogą mnie obciążyć jakimiś kosztami,ile taka sprawa trwa i jak to ogólnie wygląda?Była to zwykła zapleczówka.

Dzięki za odpowiedzi,pozdrawiam Darek

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena zarejestrowana na AIP z moim nazwiskiem czyli pół prywatna,pół firmowa :D.Domena *com .Sprawa prawdopodobnie będzie w Szwajcarii.Co ma nazwa domeny do sprawy?Domena jest podpięta pod SWl dlatego nie chce tego upubliczniać.

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie czy mogą mnie obciążyć jakimiś kosztami,ile taka sprawa trwa i jak to ogólnie wygląda?Była to zwykła zapleczówka.

a chcesz walczyć o tę domenę ?

Jeśli Ci nie zależy to oddaj im i niech się cieszą.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Domena *com .Sprawa prawdopodobnie będzie w Szwajcarii....

A niech się prawują. Na nic nie odpowiadaj, nie podpisuj, w ogóle siedź cicho. Jak wygrają, to domenę z automatu stracisz i po kłopocie.

Generalnie w whoisie był nieaktywny adres mailowy i zły telefon.

Więc pewnie nie chodzi o sprawę roszczeniową, tylko odebranie/skasowanie domeny ze względu na złamanie regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli domena nie zawiera zastrzeżonego słownego znaku towarowego, nie prowadzisz na niej działalności mogącej podpadać pod podszywanie się pod poprzednią firmę/instytucję, nie oferowałeś im odsprzedania domeny (podpada pod przejęcie w tzw. złej wierze) to mogą Ci co najwyżej skoczyć, wiadomo gdzie.

W innym wypadku należy się zastanowić na ile Ci zależy na tej domenie.

Jeśli podałeś fałszywe dane to poinformuj rejestratora o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności