Skocz do zawartości

Sonda na temat legalności sprzedaży dopalaczy


Erbit

Czy dopalacze powinne być legalnie sprzedawane?  

259 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dopalacze powinne być legalnie sprzedawane?

    • Tak, mam poniżej 17 lat
      1
    • Tak, mam powyżej 16 lat i poniżej 20 lat
      3
    • Tak, mam powyżej 19 lat i poniżej 25 lat
      37
    • Tak, mam powyżej 24 lat i poniżej 35 lat
      37
    • Tak, mam powyżej 34 lat
      10
    • Nie, mam poniżej 17 lat
      0
    • Nie, mam powyżej 16 lat i poniżej 20 lat
      15
    • Nie, mam powyżej 19 lat i poniżej 25 lat
      49
    • Nie, mam powyżej 24 lat i poniżej 35
      57
    • Nie, mam powyżej 34 lat
      17


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
....

Z tego wynika, że mając lat 19,5 należę do dwóch grup...

Wiedziałem :P

My w przedszkolu też się przekomarzaliśmy.. a ja mam tsy.. a ja tsy i pół.. a ja tsy i poł i dwa dni :P

Zresztą i tak kłamiesz, że masz 19,5 bo tyle miałeś o godzinie 14:56 - teraz już jesteś starczy o kolejne 38 minut.

Dorośnijcie szybciej dzieciaki.

Tu nie chodzi o dorastanie, czy przekomarzanie się, ale o jak to ktoś nazwał 'błąd logiczny'. I te 38 minut nie jest wcale w tym przypadku ważne, ale sam fakt, że czasami nawet taka teoretycznie nic nie znacząca pomyłka wprowadza brak zaufania do jakiejś osoby, czy też prac przez nią wykonywanych... (akurat pomimo niewielkiej jak na możliwości człowieka liczby wiosen, które już przeżyłem, uczony byłym, ażeby wszystko robić dokładnie i kilkukrotnie sprawdzać, zwłaszcza w przypadku, kiedy trafia to do większego grona - czasami nawet jedna pomyłka, jedno przejęzyczenie potrafi sprawić, że możemy 'brakiem wiarygodności' odrzucić czyjeś zarzuty niezależnie kim byłaby osoba je stawiająca)

Taki podział wiekowy przestawiony w ankiecie nie jest po prostu czytelny... Granica powinna być wyraźna i sztywna. ;-)

To tyle w tym temacie i nie odbiegajmy więcej od głównego wątku bo się zrobi kolejny moloch na 24 strony (jak jest w tej chwili) ;)

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu ankiecie sugerowałabym uwzględnienie w odpowiedziach także tego, czy dana osoba ma dzieci lub młodsze rodzeństwo. Punkt widzenia może w takiej sytuacji się dość mocno zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu ankiecie sugerowałabym uwzględnienie w odpowiedziach także tego, czy dana osoba ma dzieci lub młodsze rodzeństwo. Punkt widzenia może w takiej sytuacji się dość mocno zmienić.

a ja bym rozszerzył o:

czy masz dzieci/młodsze rodzeństwo?

jeśli jesteś na tak, czy poleciłbyś im któryś sklep z dopalaczami?...

a w kwestii legalności: jako nastolatek też byłem za legalizacją trawki, aż nie pomieszkałem parę lat w Amsterdamie i obserwowałem, jak każdego ranka służby miejskie sprzątają z ulicy nagrzanych kolesi jak zwykłe śmieci (oni już skorzystali z trochę mniej legalnej półki). Do dzisiaj się zastanawiam co i w jaki sposób powinno być zalegalizowane...

w przypadku sklepów z dopalaczami jestem zdecydowanie na nie, bo tym się różnią od shopów w Amsterdamie, że w w naszej dopalarni właściciele mówią, że nie sprzedają drugów tylko "pamiątki", a w Holandii mają pełną świadomość handlu miękkimi narkotykami. To robi dużą różnicę, bo w tym pierwszym przypadku to zdecydowanie daje im fałszywe usprawiedliwienie przed samym sobą i przed społeczeństwem, pokazując jacy są sprytni, że robią wszystko zgodnie z prawem i nie sprzedają przecież ścierwa dzieciakom, tylko pierdółki dla kolekcjonerów: tak jak znaczki pocztowe w filatelistyce, czy pudełka od zapałek w filumenistyce...

Do czasu, aż będzie to tak zakłamane, jestem przeciw ich legalności.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności