Skocz do zawartości

Sonda na temat legalności sprzedaży dopalaczy


Erbit

Czy dopalacze powinne być legalnie sprzedawane?  

259 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dopalacze powinne być legalnie sprzedawane?

    • Tak, mam poniżej 17 lat
      1
    • Tak, mam powyżej 16 lat i poniżej 20 lat
      3
    • Tak, mam powyżej 19 lat i poniżej 25 lat
      37
    • Tak, mam powyżej 24 lat i poniżej 35 lat
      37
    • Tak, mam powyżej 34 lat
      10
    • Nie, mam poniżej 17 lat
      0
    • Nie, mam powyżej 16 lat i poniżej 20 lat
      15
    • Nie, mam powyżej 19 lat i poniżej 25 lat
      49
    • Nie, mam powyżej 24 lat i poniżej 35
      57
    • Nie, mam powyżej 34 lat
      17


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

he my tu gadu gadu, jednak wybór jest ludzi *(jeśli by nawet były one zakazane w sprzedaży)

ktoś opublikował by przepis jak to robić, sam by to robił

jak widzicie, jest to do kolekcjonowania a my tu patrzymy ze to jest do brania

po prostu ludzie to biorą bo to ich klepie

to tak samo jak Ci co wąchają klej ;p he są tacy i tacy jedni wybierają to drudzy to

nie wiem co oni w tym widzą, z tego co słychać nie dość że do palenia cholernie śmierdzą to tyle kasy wydawać hehe ;]

zrobił ktoś coś, by mogli ludzie się odurzać w inny sposób niż marihuana czy amfetamina i wielka afera ;)

raczej afera powinna być pod względem ludzi, których powinni od tego leczyć

jak to się mówi ostry odjazd nie musi oznaczać dobrej zabawy jazdy, mi się wydaje, że takie osoby nie mieli nigdy fajnych imprezek czy nie potrafią spędzać sobie czasu w innych sposób (wolny czas)

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zgłoszenie, że sonda oszukuje.

W sondzie obecnie mamy:

94 na "nie"

70 na "tak"

Razem = 164 a w podpisie sondy jest: "suma głosów 190" więc to dość poważny błąd.

Moje wcześniejsze, błędne spostrzeżenie (80/84) wynikało z wyliczenia 164(suma) - 80(nie)=84(tak) ale jak widać było ono błędne z powodu niewłaściwej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mówili w tv, że rośnie w kraju handel niemowlakami, skoro ludzie to robią, ale jest nielegalne, to może w imię "wolność ponad wszystko", zalegalizujmy ? :D Wyedukuje się społeczeństwo, będzie się mówić, że to niemoralne, a i podatki pewnie da się z tego ładne ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby handel niemowlakami był legalny to gdzie ich prawo do wolności?

Czy Ty wiesz co to niewolnictwo? Sama nazwa już wiele mówi.

Prawdziwa wolność powinna być ograniczona tylko wolnością innych.

Czyli możesz iść do kiosku kupić dopalaczy, naćpać się... iść do burdelu złapać aids.... ale nie możesz sobie popalać papieroska na przystanku jeżeli są tam ludzie bo muszą wąchać ten smród i ograniczasz im w ten sposób wolność.

Aż żal du*e ściska że takie rzeczy trzeba tłumaczyć. Mam nadzieje że nie chodziłeś do szkoły... a jeżeli już to jesteś na etapie gdzie jeszcze nie było o oświeceniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby handel niemowlakami był legalny to gdzie ich prawo do wolności?
znaczy się skoro teraz jest nielegalne, to te które zostały zhandlowane nie miały tego prawa czy jak ?
Prawdziwa wolność powinna być ograniczona tylko wolnością innych.
To jest jakaś nieprawdziwa wolność ? Jeśli idę ulicą i podchodzi do mnie ktoś ze zrujnowanym życiem przez alkohol, prochy, etc i skomli o datek to ogranicza moją wolność czy nie ? Czy legalizacja zmniejszy liczbę osób zrujnowanych czy nie ? Czy legalizacja bardziej ograniczy moją wolność czy nie ?
Aż żal xxx ściska że takie rzeczy trzeba tłumaczyć. Mam nadzieje że nie chodziłeś do szkoły... a jeżeli już to jesteś na etapie gdzie jeszcze nie było o oświeceniu

Tego nie tłumacz, myślę, że poziom zadufania osiągnąłeś już przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkich trafiających do szpitala z powodu przedawkowania/spożycia dopalacza powinno się wywalać przed szpital na bruk. To na sam początek.

A swoją drogą to dziwnie ten cały biznes wygląda, bo gdyby "szefem wszystkich szefów" był jakiś 23-letni chłopaczek to gangsterzy szybko by sprawę załatwili. Przecież dopalacze kradną ogromny kawałek tortu środków odurzających, który to do niedawna był opanowany przez narkotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on jest tylko płotką :D Poczytaj więcej o tym.

entropia - nie myl własnej wolności, z czyjąś. Jeśli teraz sobie ćpam i wciągam przed monitorem, nie naruszam Twojej wolności i masz mnie gdzieś, jednak jeśli zgwałce Ci córkę, będzie to naruszenie jej wolności i powinienem zostać ukarany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się skoro teraz jest nielegalne, to te które zostały zhandlowane nie miały tego prawa czy jak ?

Oczywiście że miały. To prawo nie jest nienaruszalne. Wręcz przeciwnie stale jest naruszane.

To jest jakaś nieprawdziwa wolność ? Jeśli idę ulicą i podchodzi do mnie ktoś ze zrujnowanym życiem przez alkohol, prochy, etc i skomli o datek to ogranicza moją wolność czy nie ?

Jeżeli stoi Ci jakiś koleś specjalnie na drodze i nie możesz przejść... no to pomyśl sam?

Czy legalizacja zmniejszy liczbę osób zrujnowanych czy nie ? Czy legalizacja bardziej ograniczy moją wolność czy nie ?

Legalizacja z pewnością nie ograniczy wolności. Przeciwnie. Będziesz mógł sobie np. w efektowny sposób zniszczyć życie i nikt Ci nie zabroni. Nie wiem czy legalizacja zmniejszy liczbę osób zrujnowanych... ale to nie ma znaczenia skoro oni rujnują sobie życie na własne życzenie.

A swoją drogą to dziwnie ten cały biznes wygląda, bo gdyby "szefem wszystkich szefów" był jakiś 23-letni chłopaczek to gangsterzy szybko by sprawę załatwili. Przecież dopalacze kradną ogromny kawałek tortu środków odurzających, który to do niedawna był opanowany przez narkotyki.

To legalny biznes. Jest konkurencja. Zawsze może wejść jakaś inna większa, międzynarodowa sieć dla której polscy gangsterzy to dzieci z zapałkami i której "szefem" jest nie wiadomo kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności