Skocz do zawartości

update serp


daniellito

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Blekko w PL jeszcze na niektóre frazy raczkuje, np na "pozycjonowanie", gdzie w wynikach pojawiają się strony zagraniczne, o dziwo mimo różnicy w języku niektóre podobne tematycznie. Widać, że baza PL nie jest rozbudowana.

mechanizm wykrywania SWLi?

Hmm ale jakby taki mechanizm miał działać ? Robot miałby się włamywać na serwer i grzebać w plikach, szukając tych o losowej nazwie odpowiadających za SWL ? :) Pamiętajcie, że SWL to skrypt znajdujący się po stronie serwera, po stronie użytkownika czyli w przeglądarce widać wynik skryptu, czyli link jak każdy inny. Do dzisiaj testowałem i wiem doskonale, że linki nie muszą być w cache, żeby były zliczane, linki na niezaindeksowanych podstronach też są zliczane - ważne, żeby linka zobaczyl robot. Weblink jak był skuteczny tak jest nadal - również testowałem :) To samo się tyczy innych SWL-i. Po prostu Panowie z Google powinni sobie uświadomić, że tu jest Polska, naród cwany i sprytny i czegokolwiek by nie zrobili SWL-e są, były i będą i to dzięki nim w wynikach na komercyjnych frazach znajdowały się wartościowe strony. I te właśnie wartościowe strony były bogactwem Google - nie wyszukiwarka a to co pokazuje. Jeżeli teraz zapleczówki są bardziej wartościowe niż te złe, niedobre pozycjonowane SWL-ami serwisy to strzelają sobie w kolano. Nie wierzę, że zarząd firmy, która swoim sprytem, inteligencją pracowników i umiejętnościami osiągneła tak ogromny sukces nie dostrzega tego co widzi każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę na temat SEO i wyszukiwarek...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blekko w PL jeszcze na niektóre frazy raczkuje, np na "pozycjonowanie", gdzie w wynikach pojawiają się strony zagraniczne, o dziwo mimo różnicy w języku niektóre podobne tematycznie. Widać, że baza PL nie jest rozbudowana.
Hmm ale jakby taki mechanizm miał działać ? Robot miałby się włamywać na serwer i grzebać w plikach, szukając tych o losowej nazwie ...

Wykryć rotacyjny swl na stronie to bułka z masłem, tym bardziej iż większość stron z rotacją to swykłe spamy z dwoma zdaniami lub bezsensowną treścią powieloną setki razy na innych serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że od jakichś 2 dni Google jakby sam wybiera która podstrona serwisu powinna pojawić się na danej pozycji? Przykładowo linki idą na główną stronę i zawsze pokazywała się główna strona, a teraz nagle pokazuje podstronę, fakt że bardziej tematyczną.

Jako kolejny przykład pięknego działania algorytmu fraza tłumaczenia - u mnie na pierwszym miejscu translate.google.pl , a na piątym translate.google.com/?hl=pl - jakby nie patrzeć na obu stronach dokładnie to samo, ale jak widać Google teraz zaczyna jeszcze swoje domeny promować - nic tylko patrzeć, aż zaczną oferować pozycjonowanie i pierwsza będzie pozycjonowanie.google.pl :D

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podstrony wchodzą na główna / zauważyłem też lupke przy wynikach która pokazuje w czasie rzeczywistym wygląd strony

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem metodę na powrót pozycji, a raczej na zdobycie nowych - stawianie prostych stron zapleczówek i lekkie podlinkowanie :) Zarejestrowałem domenę, umieściłem trochę unikalnej treści (kilka podstron), lekko ją ewebem dopaliłem, domena po 6 dniach na 2 pozycji, a strona pozycjonowana na 5 (wcześniej przez 2 lata było top1 czasami jakiś drobny spadek o 1-2 pozycje). Fraza akurat może nie mega trudna, ale widzę, że na znacznie trudniejszą frazę konkurencja utworzyła podobną stronę i też ma już top3 - tu nawet dawniej FSB by nie pomógł a teraz... no cóż chyba to co napisali ostatnio na blogu Google o wielu witrynach zrobili tylko po to żeby nikt nie stosował nowych metod "pozycjonowania" i się nie zorientował o co chodzi w nowym algorytmie ;) Chyba zaraz zaczynam testować metodę na innych frazach...

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że od jakichś 2 dni Google jakby sam wybiera która podstrona serwisu powinna pojawić się na danej pozycji?

u mnie też podstrony poszły do góry, ale raczej te które miały już wczęsniej bardzo mocne linki (tylko mimo to ich nie było, raczej główna wyskakiwała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat zmian jakie zaszły w google w ostatnim czasie.

Spadek w SERP'ach miał według mnie dwojaki charakter:

1)Wprowadzono aktualizację która zmieniła sposób prezentacji wyników w ramach 1 domeny. Jeżeli strona posiadła 2 wyniki w SEPRP np: główna miała poz. 2 a podstrona 9 to pozycja strony jako całości automatycznie została w pewnym sensie "uśredniona" i osiąga mniej więcej 5-6 pozycję. Niestety powstało olbrzymie pole do nadużyć dla nieuczciwej konkurencji.

Ucierpiały najbardziej na tym strony które były pozycjonowane wraz z podstronami a miały większość dobrych pozycji dla strony głównej. Natomiast najmniej ucierpiały strony w których silnie pozycjonowano stronę główną lub były pozycjonowane "naturalnie".

2)Na część domen ogólno-dostępnego zaplecza (katalogi,precle, zaplecza w SWL) nałożono pewnego rodzaju filtr obniżający ich wartość. Wydaje mi się że to działanie miało jednorazowy charakter i zaszło według list dostarczanych przez różnego rodzaju pod********* i spamraporty. Stąd dodatkowy masowy spadek pozycji dla stron pozycjonowanych przez automaty i SWL'e. Dlatego też tak jak pisze websign nowe zapleczówki maja normalną "moc".

No i dodatkowo namieszano dzięki "google miejsca" i geolokalizacji ale to ma mniejsze znaczenie.

Nie znalazłem jeszcze czasu aby przetestować dokładnie w/w zmiany więc mogę się mylić.

E: +wpisy na blogu G miały uderzyć w SEO i uderzyły.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trotyl powiem Ci, że już dawno nie czytałem tak rzeczowej wypowiedzi na tym forum... oczywiście nie chcę nikomu ubliżyć, bo są osoby dzielące się tutaj swoimi spostrzeżeniami. Większość postów to jednak teksty o niczym, które nie wnoszą niczego nowego do dyskusji... w sumie to tak jak mój post :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności