Skocz do zawartości

update serp


daniellito

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A u mnie odwrotnie.

Codziennie ok 5 preceli, i 2-3 katalogi, strona która przed cudownymi modyfikacjami była w top 1-2 na przemian z inna teraz nie moze sie wbić do góry.

Ale co da pozycjonowanie jak wspaniałomyślne google wsadziło mapki w serpy i firma ktora ma zarejestrowana dzialaność nie w dużym mieście tylko 2km od niego a swoje usługi świadczy tylko i wyłącznie w tym właśnie dużym mieście i w oparciu o klientów z internetu, nie ma szans na pojawienie się wysoko w mapkach. Chore zmiany google spowodują że trzeba będzie zamknąć działalność w którą od kilku lat zainwestowano sporo pieniędzy. Nawet gdy uda się wypozycjonować stronę na 2-3 miejsce to mapki spychają tą pozycje na sam dół strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...działanie miało jednorazowy charakter i zaszło według list dostarczanych przez różnego rodzaju pod********* i spamraporty. Stąd dodatkowy masowy spadek pozycji dla stron pozycjonowanych przez automaty i SWL'e...

Po prostu google skuteczniej filtruje spam zaplecza, linki z swl-i rotacyjnych oraz wszelakiej maści automatycznego dziadostwa, co było do przewidzenia i to nie zasługa żadnych spam raportów.

Pozycje stron dla krótkich fraz, które były dobrze podlinkowane z konkretnych serwisów blogów etc poszły w górę, stracił trochę long tail dla fraz które miały mniej słów bliskoznacznych w tekście.

Średnio mi wychodzi przyrost trafficu 30-50% i taki sam wzrost zysków, uwzględniając spadek z longtaila, wobec czego dla mnie zmiany w google algo wypadły na plus i bardzo z nich jestem zadowolony, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ciekawa zmiana. Strona główna pewnego serwisu, którą od dawna miałem w top1, wyleciała gdzieś w kosmos. Na 11 miejscu pojawiła się podstrona, która w tytule ma tylko tą frazę, na którą pozycjonowałem stronę główną. W wynikach pojawiła się więc podstrona, która generalnie była lepiej zoptymalizowana pod frazę, na którą wcześniej G wyświetlało stronę główną, jako stronę lepiej podlinkowaną na tą frazę. W sumie mogła pojawiać się podstrona ale dlaczego G nie umieściło jej również pierwszej pozycji...

Strona główna w dalszym ciągu pojawia się bardzo wysoko na pozostałe frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) Tak mi się wydawało, że gdzieś w tym temacie już o tym czytałem. Ciężko jednak pamiętać o wszystkim, co wydarzyło się przez te 95 stron dyskusji... Tak czy inaczej moje spóźnione spostrzeżenie jest więc potwierdzeniem Waszych słów.

P.S. Jutro zdeoptymalizuję podstronę, która pojawia się zamiast strony głównej. Napiszę za kilka dni, czy pomogło to w powrocie strony głównej na swoje miejsce. Robiliście już taki test? Żebym znowu się nie powtarzał. ;) Mimo wszystko test i tak zrobię, bo chcę, żeby strona główna powróciła do top1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że na frazy związane z pozycjonowaniem i generalnie branżą IT i dodaniu lokalizacji np. Warszawa mapka praktycznie nie wyskakuje.

Wygląda to trochę jak eksperyment G na to, czy wprowadzać geolokalizację w całości za jakiś czas.

Jeśli się zdecydują, to pozamiatane.

Np. dla frazy ?pozycjonowanie? mapka taka pojawiać się będzie tylko osobom z okolic Poznania, jako że w pierwszej dziesiątce jest kilka firm mających rezydencję w Poznaniu. Przyjmując, że w Top10 nie ma żadnej osoby ze Śląska, osoba z Katowic mapy takiej nie otrzyma.
Źródło: https://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/wy...c-google-a-seo/

+ zdarzenia losowe = Twój opis sytuacji :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności