Skocz do zawartości

Linki nofollow


początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Prosty przykład moje początki zabawy w linkowanie scrapeboxem z blogów nofollow nie dały rezultatów w postaci wyższej pozycji. A "wydaje mi się" bo nie mogę w 100% zagwarantować że wszystkie blogi były nofollow przy tych ilościach.

no to mamy w tym względzie zupełnie inne doświadczenia ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz przez to napisać że linkowałeś samymi blogi nofollow i strona szła do przodu ? Jeżeli tak to mnie zadziwiłeś w tym momencie.

nie, ale właśnie bardzo mnie kusi, żeby zrobić taki test ;)

zwykle miksuję techniki i wynik jest nienajgorszy

natomiast polecam w SB najpierw mocno przefiltrować blogi (również te nofollow) i dodawać wyłącznie do tych o PR>3 lub edu i wierz mi: wyszukiwarki widzą dobrze te linki (to akurat sprawdziłem na kilku stronkach, gdzie nie chciało mi się robić nic innego poza SB) :rotfl:

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

"...it's important to note that other search engines may handle nofollow in slightly different ways" ;)

natomiast wielokrotnie G mówi, że coś jest OK lub "mniej" OK, co nie zmienia jednak faktu, że te "mniej OK" rzeczy (np. SWL) nadal mają dość duże znaczenie w serpach.

ponowię zatem pytanie: czy Link Dignosis myli się, nadając linkom nofollow tak dużą moc?

przykład:

link na domenie oaklandnorth.net

PR podstrony z linkiem 5

Link Type Nofollow

Outbound_Links 12

Strength 72

72 to znaczny wskaźnik mocy linka, zatem...?

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo opierasz się na Link Diagnosis, ale w FAQ jest opisane, jak wyliczają Link Strength:

https://www.linkdiagnosis.com/faq.php

Link ze strony może mieć moc, ale co z tego, skoro jest atrybut rel="nofollow", a tym samym moc nie jest przekazywana...

Matt Cutts o linkach nofollow (linki na wikipedii, etc.):

https://www.youtube.com/watch?v=x4UJS-LFRTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo opierasz się na Link Diagnosis, ale w FAQ jest opisane, jak wyliczają Link Strength

Strength = (PR + 1)3 x 4 / outbound links

OK

natomiast opierają się na wyszukiwaniu poprzez wyszukiwarki... zatem to wskazuje, że wyszukiwarki widzą moje linki na stronach z atrybutem nofollow, a nie jestem najwyraźniej jedynym, który twierdzi, że mają one mimo wszystko spory wpływ na pozycję w serpach.

nikt nie mówi, że zależy mi na przejmowaniu PR z tych stron. Pozycja w serpach nie ma nic wspólnego z PageRankiem.

a moje pytanie niestety zostaje nadal bez odpowiedzi:

czy zatem Twoim zdaniem są one bezwartościowe wobec Twoich i moich powyższych spostrzeżeń???

A w kwestii Mata Cuttsa, to miał on być między innymi odpowiedzialnym za obniżenie spamu spowodowanego algorytmem Google... Zatem akurat jemu bardzo zależało na obniżeniu "potrzeby" linkowania...

Dodam jeszcze, że linki z atrybutem nofollow są również widoczne w Narzędziach dla webmasterów w linkach do strony: są zatem zliczane przez wielkiego G.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że Xann na swoim blogu robił jakieś testy

ma ktoś coś więcej w tej kwestii?

qbeczek nie przepadam za wyważaniem otwartych drzwi. nie znalazłem takich testów na PiO, ale to nie znaczy, że tego nikt nie robił.

nie narzekam na nadmiar czasu, ale - jeśli miałbym być jedynym, kto ma ochotę wykonać taki test - prawdopodobnie go niedługo zrobię.

Ale być może już ktoś miał taki pomysł i może się podzielić wynikami? Moje dotychczasowe doświadczenia nie są jednoznaczne: ponieważ

mam zawsze wymiksowane strony linkujące i nie opierałem się nigdy na wyłącznie nofollow.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cenie i szukam tylko dofollow. Jak popatrzec na zachod np lista Paula to tylko w cenie $ są dofollow.

Wiec szkoda czasu na no....

chyba ze ktos ma chwile i wykona jakis wspanialomyslny test to chetnie sie przypatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cenie i szukam tylko dofollow. Jak popatrzec na zachod np lista Paula to tylko w cenie $ są dofollow.

Wiec szkoda czasu na no....

Zawsze mnie zastanawia, co autor ma na myśli, kiedy każe mi patrzeć na zachód... Specjalistami od spamu są raczej ci ze wschodu :)

ale zainteresował mnie ten artykuł:

https://www.vdgraaf.info/nofollow-is-a-leaky-condom.html

zatem jeśli roboty podążają za linkiem nofollow (a nawet indeksują taki link, bo inaczej nie pojawiłby się w linkach prowadzących do strony w narzędziach webmastera Gugla), to może jego wartość nie jest taka znikoma, jak część chciałaby ją widzieć :)

ewidentnie działa na roboty jak LNP na człowieka: powiesz "nie myśl teraz o swojej mamie" i pierwsza rzecz, o której myślisz, to twoja mama :)

a to, że w "cenie są dofollow", to może jednak bardziej opłaca się czasami zainwestować mniej i zadbać również o dobre linki nofollow na wysokich tematycznych stronkach?

nadal czekam na wypowiedzi wszystkich guru z PiO: komentarz Tzarina, chociaż odmienne spostrzeżenia od moich - bardzo wartościowy. dzięki

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalazłem kiedyś artykuł na sieci gdzie było prosto napisane, że boty podążają za linkami NF. Natomiast linki tego typu mają za zadanie jedynie nie przekazywać np. PR ze strony gdzie link jest umieszczony. Może przygotuje taki prosty test i zobaczymy czy tego typu strona się indeksuje. Puszcze powiedzmy 300 komentarzy ScrapeBoxem?

Aha, jeszcze jedna rzecz, często zdarza się tak, że dodając komentarz na WP na stronie artykułu jest on w formie NF, jednak na stronie głównej jest moduł w stylu "ostatnie komentarze" i często zdarza się tak, że te linki są linkami zwykłymi (nie NF) i często G. je indeksuje a nie te ze strony z artykułem.

<?php echo "sygnatura"; ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności