Skocz do zawartości

Linki nofollow


początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś znalazłem kiedyś artykuł na sieci gdzie było prosto napisane, że boty podążają za linkami NF. Natomiast linki tego typu mają za zadanie jedynie nie przekazywać np. PR ze strony gdzie link jest umieszczony. Może przygotuje taki prosty test i zobaczymy czy tego typu strona się indeksuje. Puszcze powiedzmy 300 komentarzy ScrapeBoxem?

Aha, jeszcze jedna rzecz, często zdarza się tak, że dodając komentarz na WP na stronie artykułu jest on w formie NF, jednak na stronie głównej jest moduł w stylu "ostatnie komentarze" i często zdarza się tak, że te linki są linkami zwykłymi (nie NF) i często G. je indeksuje a nie te ze strony z artykułem.

też używam SB i tylko część na WP linków (ta większa) jest NF.

a wystarczy jeden link dofollow, żeby tutejsi sceptycy stwierdzili, że test jest do bani...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Utarło się, iż linki nofollow nie przekazują mocy ani PR. Większość przyjęła to za pewnik, według moich obserwacji i kilku testów okazuje się, że na pewno przekazują moc ( nie jestem w stanie porównać ile dokładnie w stosunku do linku typowego follow, ale przekazują i jest to widoczne) co do PR jest to temat śliski, bo sami dobrze wiecie jakie cyrki często odstawia Google podczas oficjalnego update jak i tych chwilowych zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez wydaje, ze jednak nofollow cos daje. Szczegolnie jak sie uzyska link ze snanej i silnej domeny tzw. zaufane domeny dla Google. Mozliwe, ze PR sie nie podnosi i nie da sie tak zaindeksowac, ale na SERP nofollow moze miec wplyw. Juz przez sam fakt, ze Google widzi, ze dobra strona linkuje do naszej, wiec stweirdza, ze skoro taki wartosciowy serwis linkuje to musi byc to dobra strona.

Poza tym google sie nie przyzna, ze nofollow cos daje, bo zaraz by byl mega spam i dopiero by google zeswirowalo.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wg mnie linki z nofollow budują ranking tylko, że nie przekazują PR.
dokładnie, także indeksują, pytałem o to na forum Google i tamtejsi guru pisali, że w celu zablokowania indeksowania należy użyć tagu noindex a nie nofollow - logiczne teraz to jest :)
Indeksować linkami nofollow się nie da (jakieś 2 miesiące temu robiłem kilka testów), a jeśli chodzi o przepływ mocy to jestem średnio przekonany. Trafiliście na jakiś względnie miarodajny test?

ja nie, ale chyba czas coś w tym temacie zrobić.

nadal mnie zastanawiają oceny linków z wysokiego PR (5-8) nofollow: są ocenione jako bardzo silne. Zatem jaką siłę daje taki link stronie, do której prowadzi?

nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik z M. Cuttsem ale on chyba twierdził, że nofollow z zaufanych stron = dofollow, a to znaczy, że Google może na bazie Trust Ranku wartościować linki nofollow, co to dla nich, taki algorytmik, bułeczka z masełkiem
a czy test typu - świeża domena linkowana kilkoma linkami z nofollow pod jakaś frazę - będzie miarodajny czy nie ?

może ktoś się pokusi o sprawdzenie tego typu linków ?

choć wydaje mi się że Xann na swoim blogu robił jakieś testy

zależy na jakim serwerze, nikt z Was nie napisał o tym, że wiele hostingów pinguje domeny itp. i możecie nie mieć dla niej żadnego linka a i tak zostanie zaindeksowana
Aha, jeszcze jedna rzecz, często zdarza się tak, że dodając komentarz na WP na stronie artykułu jest on w formie NF, jednak na stronie głównej jest moduł w stylu "ostatnie komentarze" i często zdarza się tak, że te linki są linkami zwykłymi (nie NF) i często G. je indeksuje a nie te ze strony z artykułem.
no właśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazłem ciekawą wypowiedź M. Cutts'a:

In my interview with Matt Cutts at PubCon , Matt confirmed that links with rel=nofollow weren't “used for discovery; they are not used for PageRank; they are not used for anchor text in any way.”

Źródło: https://www.stephanspencer.com/search-engin...cutts-interview

co oznacza, że nofollow nie przekazuje PR, co wiemy wszyscy od jakiegoś czasu, ale też nie indeksuje (zdania były sprzeczne w oparciu o niedokładne testy) oraz nie buduje rankingu na anchorach.

AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą wypowiedź M. Cutts'a:

AMEN. Archeolog. Artykuł sprzed 4 lat ;)

Linki no follow wpływają na pozycję w serpach - budują Trust Rank - nie wzmacniają PR; linki dofollow budują TR, PR i serpy

AMEN. Błogosławieni wszyscy :P

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności