Skocz do zawartości

Firma w AIP


stats1

Rekomendowane odpowiedzi

Może w Twoim przypadku nie chcieli Ci przydzielić ;-)

Nie występowałem, więc nie wiem. Poradziłem sobie inaczej.

Swego czasu interesowałem się ofertą mbanku, bo obiecywali, że na nową DG dostanę do 10 tys. bez żadnych zabezpieczeń.

Jednakże dobrze , że przeczytałem ze zrozumieniem to co jest napisane małym drukiem i skonultowałem to ze znajomi jak też pracownikami banku

Fakty:

1) Mam prawo wnioskować o limit w koncie od pierwszego dnia założenia konta (zwykle musi minąć pół roku lub więcej, trzeba się także wykazac odpowiednimi wpływami miesięcznymi) nawet na nową działalności.

2) Mogą wnioskować o kwotę DO 10 tys na nową DG, a nie 10 tys!!

Wnioskować można, ale czy się dostanie i ile ????

Wszystko wskazywało na to , że to jest kolejny chwyt reklamowy typu " kredyt na dowód". A wszyscy wiedzą jak jest naprawadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej wracając do tematu AIP.

Od kilku miesięcy działam w poznańskim oddziale. Zgadzam się z przedmówcami, że AIP jest dobrą opcją dla osób świadczących właśnie usługi pozycjonerskie i okołopozycjonerskie. System FV prosty w obsłudze i wygodny. Faktury (zarówno sprzedażowe, jak i kosztowe) akceptowane są przez Dyrektora w ciągu już 24h (bardzo rzadko bywają wyjątki). Mówię oczywiście o Poznaniu, bo ciężko mi stwierdzić, jak jest w innych miastach. Oczywiście na koniec każdego miesiąca trzeba dostarczyć wszystkie faktury na biurko AIP. Niewielki obowiązek z naszej strony ;)

Opłata za preinkubację wzrasta od października z 200zł do 250zł, ale to nadal i tak niedużo zważywszy na to, ile mamy obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Twoim przypadku nie chcieli Ci przydzielić ;-)

Fakty:

1) Mam prawo wnioskować o limit w koncie od pierwszego dnia założenia konta (zwykle musi minąć pół roku lub więcej, trzeba się także wykazac odpowiednimi wpływami miesięcznymi) nawet na nową działalności.

2) Mogą wnioskować o kwotę DO 10 tys na nową DG, a nie 10 tys!!

Wnioskować można, ale czy się dostanie i ile ????

Wszystko wskazywało na to , że to jest kolejny chwyt reklamowy typu " kredyt na dowód". A wszyscy wiedzą jak jest naprawadę.

w mbanku przyznawali kredyt na start działalności, w formie debetu na konecie, ale on był uzależniony od twojej historii w tym oraz innych bankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego , że lepiej kupić sobie 5 hektarów ziemi, opłacać składki KRUS na poziomie 300 zł/3m

Hehehe gdyby to było takie proste... :D Trzeba przez 3 lata być "rolnikiem" aby móc przejść z ZUSu na KRUS.

Jeżeli chodzi o AIP vs DG, to sumie wszystko zależy od tego jakie przewidujesz dochody ;) Ja osobiście korzystałem z 2 letniego okresu z mniejszym ZUSem i nie żałuje. Żałuje jedynie że nie brałem dofinansowania do DG ;)

A co do kredytów to ja jak pamiętam na sam start w PKO dostałem 1000 zł debetu bez żadnych problemów ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś interesowałem się AIP, jednak po kalkulacji stwierdziłem, że nie ma sensu. Tak jak pisali przedmówcy - koszty prowadzenia DG przez pierwsze 2 lata są niskie, na pewno decydując się na założenie DG masz dochody, aby bez większych trudności je ponosić. Dodatkowo korzystałem z dotacji z UP, więc to był dodatkowy bodziec do pójścia na swoje :D

Trzeba brać sprawy we własne ręce, powodzenia ;)

Nie ma to jak skuteczna pozycjonowanie od  mediapremium.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc :

a ) masz mały dochód

B ) nie planujesz rozwoju firmy

c ) prowadzenie firmy prowadzisz jako epizod w swoim życiu, czy przygodę -> docelowo chcesz iść na etat :-)

d ) nie masz wydatków ( dom, auto, remonty, wakacje etc).

edit : e) mieszkasz z rodzicami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę nie na temat, ale orientuje się ktoś jakie dotacje można dostać przy zakładaniu DG w branży pozycjonowania? Oraz czy można je wydać na komputer, oprogramowanie seo, domeny itp?

Z góry przepraszam i dziękuję :)

P.S myślałem o AIP, ale chyba to bez sensu. Zbyt dużo jest zależne od innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc :

a ) masz mały dochód

B ) nie planujesz rozwoju firmy

c ) prowadzenie firmy prowadzisz jako epizod w swoim życiu, czy przygodę -> docelowo chcesz iść na etat :-)

d ) nie masz wydatków ( dom, auto, remonty, wakacje etc).

edit : e) mieszkasz z rodzicami ;-)

Może po prostu: nie lubię kredytów?

Już pomijając fakt, że wiele dotacji jest tylko dla początkujących firm - a po AIP się do takowej kwalifikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę nie na temat, ale orientuje się ktoś jakie dotacje można dostać przy zakładaniu DG w branży pozycjonowania? Oraz czy można je wydać na komputer, oprogramowanie seo, domeny itp?

Z góry przepraszam i dziękuję :)

P.S myślałem o AIP, ale chyba to bez sensu. Zbyt dużo jest zależne od innych ludzi.

Oczywiście że tak, kluczową sprawą jest poprawnie wykonany wniosek, można to zrobić samemu, chętnie radą służą pracownicy UP, lub ewentualnie możesz rozglądnąć się za kimś, kto ma doświadczenie w robieniu tych wniosków, bo jeśli ktoś takowe posiada, ponoć na bank się dostaje tą dopłatę, oczywiście jeśli UP ma jeszcze na to środki.

Z tego co pamiętam można na to dofinansowanie wziąć praktycznie wszystko co teoretycznie pomoże Ci prowadzić działalność i co będziesz mógł potwierdzić dokumentacją (zakupu), jedyne czego nie możesz to np kupić samochodu, remontować lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności