Skocz do zawartości

Mikropłatności raz jeszcze


sorrow

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oto jestem niezadowolonym posiadaczem konta na wapaczu niby użytkownik wyśle SMS za 3.66zł, to i tak państwo zeżre 0,66 z niego Vat. Kolejne ochłapy dla firm komórkowych oraz wapacza (formalności) i tak oto zostaje marne 1,1zł. Z tego 1.1 jeszcze jest pobierany VAT22% za umowę zlecenie więc jak by tutaj się nie ****** ***** ***** ***** ****. I pytanie jest takie jak tutaj przeżyć zarobić na chleb, jak dochody są podwójnie opodatkowane etc. Jest jakiś sposób inna firma gdzie jest to robione inaczej może mniejsze prowizje. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Bo to made in Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznice w prowizjach na smsach są nie wielkie, raczej wszedzie jest to w okolicach 30% wartości więc żaden biznes :D

zostaje ci payu, przelewy24 etc. ale i skutecznosc mniejsza. zalezy co chcesz sprzedawac i komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto jestem niezadowolonym posiadaczem konta na wapaczu niby użytkownik wyśle SMS za 3.66zł, to i tak państwo zeżre 0,66 z niego Vat. Kolejne ochłapy dla firm komórkowych oraz wapacza (formalności) i tak oto zostaje marne 1,1zł. Z tego 1.1 jeszcze jest pobierany VAT22% za umowę zlecenie (...) dochody są podwójnie opodatkowane etc.

Chcesz powiedzieć że płacisz VAT od umowy zlecenia ? :):D

A co do innych firm - sprawdź w Cashbill i Allpay, może znajdziesz ofertę o parę groszy korzystniejszą.

Rozpoczęcie jest proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak oto jestem niezadowolonym posiadaczem konta na wapaczu

Wapacz Wapster i inne tego typu z smsa 9 netto dają Ci 2 zeta - ale to nie jest tylko ich prowizja i sieci, tylko jeszcze prawa do dzwonów, tapet itp, jeżeli masz coś swojego i chcesz mikropłatności to chyba allpay daje najwięcej coś ok 4zeta z smsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podatki jeszcze z umowy zlecenia są ze mnie zdzierane ZUS nie zusy etc

93001[/snapback]

Jeśli jesteś np. studentem, nie zdzierają ZUSu.

Podatek dochodowy rzeczywiście jest, ale za ubiegły rok w PIT wpisałem "koszty uzyskania przychodu" równe podatkowi właśnie od mikropłatności i po jakichś trzech miesiącach miałem około 100zł zwróconego podatku na koncie - czyli niby go zapłaciłem, ale wrócił do mnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak oto jestem niezadowolonym posiadaczem konta na wapaczu niby użytkownik wyśle SMS za 3.66zł, to i tak państwo zeżre 0,66 z niego Vat. Kolejne ochłapy dla firm komórkowych oraz wapacza (formalności) i tak oto zostaje marne 1,1zł. Z tego 1.1 jeszcze jest pobierany VAT22% za umowę zlecenie więc jak by tutaj się nie ****** ***** ***** ***** ****. I pytanie jest takie jak tutaj przeżyć zarobić na chleb, jak dochody są podwójnie opodatkowane etc. Jest jakiś sposób inna firma gdzie jest to robione inaczej może mniejsze prowizje.

Wyskokości prowizji, które dostajesz w tego typu usługach są zdominowane jednym czynnikiem: prowizja operatorów. To oni zbierają całą śmietankę z premium SMS pobierając w zależności od wielkości ruchu SMS 50 do 75% kwoty SMSa.

Wykupienie numerów bezpośrednio u operatorów nie jest żadnym rozwiązaniem, bo żeby dostać większą prowizję niż od pośredników, musiałbyś mieć ruch liczony w setkach tysięcy SMS/miesiąc. Pośrednicy skupiając wiele podmiotów mają taki ruch i mogą wynegocjować dobre stawki z operatorami.

Jak widzisz nie za wiele da się tutaj zrobić, po prostu przy obecnym stosunku podziału kwoty SMSa pomiędzy operatora a firmy generujące ruch, pośrednicy i tak pobierają minimalne prowizje. Wiem coś na ten temat, bo sam posiadam system do obsługi płatności SMS Atom.SMS i znam sprawę od podszewki.

Tomek

Pobierz sobie tapety na komórkę.

Zobacz system Płatności SMS - kompleksowa obsługa SMS Premium Rate.

Car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin CASHBILL

§ 4

Użytkownikiem systemu CASHBILL może być wyłącznie osoba posiadająca zdolności do czynności cywilno-prawnych, która ukończyła 18 lat posiada rachunek bankowy oraz podmiot gospodarczy.

§ 6

W przypadku podpisywania umów na obsługę mikropłatności za pośrednictwem systemu CASHBILL wymagane jest dostarczenie kopii następujacych dokumentów:

- zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej

- zaświadczenie o nadaniu numeru identyfikacji REGON

- potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego podatnika o numerze Identyfikacji Podatkowej NIP

I pytanko wkurza mnie ciągłe wysyłanie do wapacza formularz o umowę zlecenie robi jakaś firma to automatycznie czyli podpis internetowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanko wkurza mnie ciągłe wysyłanie do wapacza formularz o umowę zlecenie robi jakaś firma to automatycznie czyli podpis internetowy

Elektroniczne przekazywanie dokumentów o ile mi wiadomo jest możliwe tylko w przypadku kooperacji dwóch firm (firma A przesyła firmie B fakturę np. faksem lub e-mailem), a i to od niedawna. Żeby firma mogła wliczyć w koszty pieniądze wypłacone osobie fizycznej, musi mieć od niej podpisany własnoręcznie papier (rachunek do umowy). Dlatego nie sądzę żeby jakaś firma umożliwiała coś takiego osobom fizycznym.

Tomek

Pobierz sobie tapety na komórkę.

Zobacz system Płatności SMS - kompleksowa obsługa SMS Premium Rate.

Car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje jeszcze moneybookers.com choc maly i kasuja czasami konta, albo czekac na paypala to wtedy rynek napewno dzwignie polskie rzemioslo:D

Całuję zmarłą Twą powiekę, moja cicha, moja blada, moja śliczna!

h.Heine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności