Skocz do zawartości

Bardzo uciążliwy troll - jak go pozwać


Maxximilian

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem taki sam problem. Sprawa jest z gory przegrana z wiekszoscia rozwiazan tu podanych, bo doprowadzi to do paralizu forum. Nie da sie rowniez zablokowac laczenia przez proxy - takie trolle uzywaja bramek proxy, a tego sie nie da wykryc.

Jedyna szansa to zgloszenie sprawy na policje i ew. abuse danego operatora neta.

U mnie taki proceder trwal miesiac i dzielnie z moderatorami usuwalismy konta i posty, a pozniej sie w koncu koles znudzil.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam...

1. Ustawiasz cookie albo przydzielasz użytkownikom UID za pomocą flashowego appletu. Lepiej flashem bo prawdopodobnie zadziała w wszystkich przeglądarkach w danym systemie i skutecznie "obchodzi" private browsing. Używasz tego do wiązania IP, czyli masz listę automatycznie.

2. Zmieniasz moderację, tak, że nawet skasowane posty są widoczne dla autora (po IP/liście powiązanych IP).

3. Automatyczne kasowanie w CRON po 10 minutach dla wszystkich postów z IP powiązanych z trollem i kont nie starszych niż 5 dni (tak, żeby się nie przyplątali "normalni" userzy z proxy) - niech myśli, że ktoś siedzi i kasuje, w końcu się znudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wydenyowałem neostradę na pół Warszawy dla jednej takiej panci...

Z jednej strony wydenyowanie IP jest bardzo czytelne - z drugiej nie wiem czy możliwość wpisania postu nie nakręca - podobnie jak różne utrudniacze, z trzeciej możliwość dostępu do formu - czytania go też raczej mobilizuje do chęci uruchomienia się w działaniach.

Jeszcze jedno pytanie - banować samo IP bramki proxy czy całe zakresy rejestrowe organizacji do której należy IP bramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostawcy internetu - jeżeli wiesz od kogo ma internet i dobrze zagadasz to mu internecik odłączą

Takie coś to chyba tylko z małymi, lokalnymi dostawcami, choć wątpię, żeby także oni poszli na taki układ.

1. Ustawiasz cookie albo przydzielasz użytkownikom UID za pomocą flashowego appletu. Lepiej flashem bo prawdopodobnie zadziała w wszystkich przeglądarkach w danym systemie i skutecznie "obchodzi" private browsing. Używasz tego do wiązania IP, czyli masz listę automatycznie.

To mi podsunęło pewien pomysł. Może by tak podrzucić mu ciasteczko, które pokazywałoby mu cały czas spreparowaną stronę błędu 404 lub błędu 500? W ten sposób troll może pomyślałby, że strona padła, że wygrał i dałby spokój?

Tak czy siak musisz zastosować coś nietypowego. Coś czego się nie spodziewa.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to chyba tylko z małymi, lokalnymi dostawcami, choć wątpię, żeby także oni poszli na taki układ.

abuse był i nadal jest od takich właśnie spraw.

U dużego dostawcy to nadal istniejące stanowisko.

Co prawda nie ma już takich możliwości czy uprawnień jak w latach '90 ale nadal może pstryknąć palcami

i zabrać internecik, jeżeli są do tego podstawy.

Z wk... użytkownikami coraz częściej bywa tak, że jest to konkurent, który chce dowalić swojej konkurencji.

Cena za rozwalenie(czyt. zniechęcenie reklamodawcy i użytkowników) jakiegoś większego np. forum to spokojnie już za 500 PLN( i taniej)

można kogoś znaleźć.

Netbook, dodatkowa karta WIFI, macchanger, aircrack i jeździsz po okolicznych WEP.

Kasę przyjmujesz np. jako doładowanie na tel.

I żeby było jasne - nic nie mam z takimi praktykami wspólnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajmij hackera co mu kompa z formatuje, taki pomysł z mojej strony, o ile takie coś w ogóle jest możliwe :D

A tak poza tym to jeśli to jakiś narwany dzieciak/niezrównoważony koleś to mu się znudzi wcześniej czy później.

Jeśli to osoba która została zlecona za kase, to już gorzej, chociaż z tego co pisałeś, można wnioskować że koleś prowadzi osobisty konflikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności