Skocz do zawartości

Uczciwość firm pozycjonujacych


rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Wypozycjonowałem znajomemu stronę na kilkanaście fraz. Niszowa branża, frazy regionalne (coś tam miasto). Strona pozycjonowana na frazy, które pojawiają się w zapytaniach. Ostatnio dzwoni do znajomego poz(ycjon)er, który zaoferował mu pozycjonowanie na dwie frazy za ponad 300zł miesięcznie. Cena jak cena (choć według mnie zdecydowanie zawyżona) ale zaproponowali frazę, która praktycznie nie pojawia się w wynikach zapytania (przynajmniej według google keys).

I tak się zastanawiam. Czy to nie jest podkopywanie swojej gałęzi? Czy to standard w tej branży?

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to duża firma to nie ma sie co dziwić, jeśli ktoś pojedynczy to raczej szuka ... jelenia B)

jednakże 200-300 zł za dwi efrazy w niszówkach to ostatnio standard (pomijam allegro)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Allegro nie ma co patrzeć, wszystko zależy co to za "coś tam+miasto" było bo niektóre "coś tam" to są dosyć konkretne i konkurencyjne słowa kluczowe B)

300zł dużo, niedużo ;) każdy ma inne sposoby, inne koszty itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się umieć sprzedać. Klienci wolą jak masz własne biuro, wypiją kawę na miejscu i im wszystko wytłumaczysz.

Wolą dopłacić kasę byle widzieć za co płacą.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi o cenę nie chodziło. Zawsze uważam, że to rzecz względna. Frazy są proste. Dodanie strony do kilku/kilkunastu katalogów załatwiłoby sprawę (a może nawet optymalizacja strony). Więc ponad 300zł za coś takiego to według mnie za dużo.

Mi chodzi bardziej o wciskanie ludziom/firmom czegoś co potem i tak nie przyniesie żadnego skutku. Jeżeli dana fraza nie pojawia się w wynikach wyszukiwania (lub w ilości np. 2 razy w miesiącu) to proponowanie czegoś takiego klientowi jest chyba nie fair.

No ale może za dużo wymagam. W końcu budowlańcy, mechanicy samochodowi czy inne branże często działają na tej samej zasadzie.

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klient jest świadomy nawet orientacyjnych efektów i się na to pisze, to czemu nie. Bo zaistnieć na kluczowe frazy to nieraz jest też prestiż i zwiększa się świadomość marki. A inna kwestia, to jeżeli nawet wchodzi te kilka-naście osób ale z potencjalnego klienta ma zyski np. X000zł to też warto.

Ja osobiście staram się klientowi nakreślić sprawę, powiedzieć, że z mojego pkt. widzenia raczej zysków z tego nie będzie mieć, ale jeżeli on powie, że mimo wszystko chce taką frazę to jak najbardziej się zgadzam.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, więcej niż 95 procent firm nie wie o co chodzi.

Dla większości otwarcie przeglądarki internetowej czy odpowiedź na maila to duże wyzwanie.

Takie telefony to nic innego niż szukanie jelenia.

Dokładnie tak samo działają niektóre książki telefoniczne.

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez podania frazy to nikt nie oceni tego czy 300zł to dużo czy nie. Wg mnie w interesie firmy pozycjonującej jest wyłapanie takich fraz, żeby klient na tym zarabiał, bo gdy on będzie zarabiał to firma seo nie będzie miała z nim żadnych problemów.

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patro, zobacz do pierwszego postu:

zaproponowali frazę, która praktycznie nie pojawia się w wynikach zapytania (przynajmniej według google keys)

zatem musi to być bardzo niszowa fraza: na stronie, która już wyświetla się na trudniejszych frazach w topach, pozycjonowanie na takie niszówki, to nie jest straszny problem...

osobiście uważam, że branie od klienta 300zł/msc za pozycjonowanie czegoś, co nie da mu szansy na miesięczny przychód przynajmniej równy 300zł, to zwykłe naciągactwo.

promowanie brandu można robić, ale wydaje mi się, że do tego znacznie lepsze są te frazy, które się wyświetlą w Gkeys ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak klient wykupi pozycjonowanie fraz, z których nie będzie miał klientów, to z reguły po kilku miesiącach podziękuje za współpracę. Niestety przy okazji klient może stwierdzić, że pozycjonowanie nie ma sensu. Pozycjonowanie jest jak reklama, ma przynieść skutek, czyli zwiększenie sprzedaży. Chyba, że chodzi o branding lub aby móc pochwalić się wśród znajomych (autentyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże 200-300 zł za dwi efrazy w niszówkach to ostatnio standard (pomijam allegro)

Zgred, a interesuje mnie Twoje osobiste zdanie, jak oceniasz subiektywnie taki standard?

potrzebuje strone i frazę to sobie wycenię - tak to jest wróżenie z fusów. ale jesli da sie zrobić fraze za 50 zł a ktos proponuje 200 to nalezy się głęboko zastanowić kto kłamie ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak klient wykupi pozycjonowanie fraz, z których nie będzie miał klientów, to z reguły po kilku miesiącach podziękuje za współpracę.

chyba, że w umowie nie ma takiej możliwości... przykład "słoneczka"

potrzebuje strone i frazę to sobie wycenię - tak to jest wróżenie z fusów. ale jesli da sie zrobić fraze za 50 zł a ktos proponuje 200 to nalezy się głęboko zastanowić kto kłamie ;)

wiesz dobrze, że zazwyczaj ten za 200, szczególnie, kiedy mowa o płatności za wynik, a nie za podjęcie działań...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane frazy mają w google key - 28 i 0 (liczba zapytań w miesiącu).

W pierwszej frazie na 20 wyników wyszukiwania są: pkt, pf, cylex, firmy.net, ikf, itp. Na 20 pozycji jest pierwsza firma z branży (to na tę frazę z 28). W drugiej frazie firm jest trochę więcej, ale czołówka to też różnego rodzaju katalogi.

Fraza to: metaloplastyka dolnośląskie (bardzo niszowa - nie zdziwiłbym się gdyby ten post pojawił się w TOP10).

Jak wspominałem wypozycjonowanie tej strony na te frazy to według mnie maksymalnie godzina pracy. I to robiąc wszystko ręcznie. Cena jak dla mnie to rzecz względna. Tyle, że wciskanie klientowi (który przecież nie ma o tym - bo nie musi - zielonego pojęcia) takich fraz to według mnie co najmniej wyłudzenie.

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności