Skocz do zawartości

Update PR, 20 października 2005r.


graff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
PR to chyba oznaczenie stron na których najczęsciej bywają roboty, taki jest mój pogląd. Im wyższe czym częściej można tam googleboota spotkać. MOgę oczywiście się mylić, jak w wielu sprawach :)

95241[/snapback]

Nie mogę się z tym zgodzić. Miałem serwisy z PR i boty zaglądały regularnie. Ba, codziennie o ustalonych porach :)

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, znaczy i to bardzo wiele. Nie ma wprawdzie zbyt dużego wpływu na pozycję, ale na pewno po coś to Google wydaje tyle kasy, nie uważasz?

95230[/snapback]

Tyle kasy tzn ile? I na co? Nie płacą komuś za patent, bo to jest ich technologia. Więc skąd Twoim zdaniem biorą się "jakieś" wydatki na PR (Page Rank, nie Public Relations :) )?

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR jest to generowanie nowego rynku - sprzedaży linków.

A może to jest tak, że kiedyś PR miał znaczenie w wynikach wyszukiwania, a teraz już nie ma (albo małe), bo się zrobiła lipa z tego. Google głupio się do tego przyznać, albo trzymają go dla odwrócenia uwagi pozycjonerów od czegoś innego (czego?).

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR to chyba oznaczenie stron na których najczęsciej bywają roboty, taki jest mój pogląd. Im wyższe czym częściej można tam googleboota spotkać. MOgę oczywiście się mylić, jak w wielu sprawach :)

95241[/snapback]

Według mnie się mylisz.

Z początkiem roku miałem PR 5, Google odwiedzał mnie bardzo rzadko, teraz o wiele częściej i PR spadł

Wg Awstats

styczeń: żądania - 3610, PR 5

sierpień: żądania 115423+184 PR 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kasy tzn ile? I na co? Nie płacą komuś za patent, bo to jest ich technologia.
Przelicz sobie na swoim domowym komputerze wartość linków dla kilku MILIARDÓW stron, uwzględnij ich ip, wiek i inne czynniki. Ile lat Ci to zajmie ? Oni to robią w parę dni...

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz sobie na swoim domowym komputerze wartość linków dla kilku MILIARDÓW stron, uwzględnij ich ip, wiek i inne czynniki. Ile lat Ci to zajmie ? Oni to robią w parę dni...

95264[/snapback]

Mają moc obliczeniową to obliczają. Nie wynajmują blue czy innych, aby to za nich zrobili. Przy takich obliczeniach jest większy pobór prądu, wzrasta temperatura, trzeba zwiększyć klimatyzację - ale nie wmówisz mi że przy przeliczaniu wydają krocie :)

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają moc obliczeniową to obliczają.
Tak, ale ta moc nie rośnie na drzewach, nawet w Ameryce :) Wydaje mi się, że nie robili by tego dla jaj. Jak dla mnie PR jest bardzo istotny, a jego najważniejsze zastosowanie, to ocenianie siły linka. Link ze strony o wysokim PR i niskiej liczbie linków wychodzących będzie dawał więcej, niż dużo linków ze stron o PR = 0 i 50 linkami wychodzącymi. Dlatego uważam, że jest to jego główna rola. Chyba się ze mną zgodzisz, że link linkowi nierówny.

Jednak ostatnio Google się coś pogubiło przy PR, uważam, że mają jakieś problemy, czy to z algorytmem, czy to z maszynami. Jako argument prezentuję test2.hellz-rox.info - PR = 4, zero linków przychodzących

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmówie.. - to takie trudne do zrozumienia ? Sam to napisałeś - tylko pomyśl chwile...

95294[/snapback]

Mylisz się. Czy np. rippując film z dvd (też to trochę podobno trwa) jesteś narażony na wydatki? Ty, jako jednostka, oni jako podmiot.

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta moc nie rośnie na drzewach, nawet w Ameryce :)

Ale to jest ich sprzęt. On nie został zakupiony na obliczanie PR i kurzy się przez miesiące, aby obliczyć kiedyś znów PR. Nie zauwarzyłeś dłuższych czasów oczekiwania na wyniki wyszukiwania podczas obliczania PR? Nie są to sekundy, ale można zauwarzyć że w liczbie odzwierciedlającej czas szukania o kilka zer mniej.

Wydaje mi się, że nie robili by tego dla jaj. Jak dla mnie PR jest bardzo istotny, a jego najważniejsze zastosowanie, to ocenianie siły linka. Link ze strony o wysokim PR i niskiej liczbie linków wychodzących będzie dawał więcej, niż dużo linków ze stron o PR = 0 i 50 linkami wychodzącymi. Dlatego uważam, że jest to jego główna rola. Chyba się ze mną zgodzisz, że link linkowi nierówny.

Zgadzam się. Ale śmieszy mnie podniecanie się ludzi, że ten dostał PR=4, drugi PR=6 i oni są dobrymi pozycjonerami, a trzeci płacze, że mu zmalało. I co? Podskoczyli w wynikach? Ja - z 0 na 4. Dalej jestem tam gdzie byłem.

Jednak ostatnio Google się coś pogubiło przy PR, uważam, że mają jakieś problemy, czy to z algorytmem, czy to z maszynami. Jako argument prezentuję test2.hellz-rox.info - PR = 4, zero linków przychodzących

95293[/snapback]

Więc jak tam google dotarło? :) Ale zgodzę się, że mają jakieś problemy. Nie próbuję być wróżką Sebillą i nie będę zgadywał co się tam gdzieje.

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ich sprzęt. On nie został zakupiony na obliczanie PR i kurzy się przez miesiące, aby obliczyć kiedyś znów PR.
Tutaj się niezgodzę. Według mnie PR jest obliczany przez cały czas, z tym, że w okresie update'u maszyny muszą pracować szczególnie intensywnie. Więcej na ten temat było już na forum, nie będę tworzył duplicate content :)
Zgadzam się. Ale śmieszy mnie podniecanie się ludzi, że ten dostał PR=4, drugi PR=6 i oni są dobrymi pozycjonerami, a trzeci płacze, że mu zmalało. I co? Podskoczyli w wynikach? Ja - z 0 na 4. Dalej jestem tam gdzie byłem.
Jeżeli miałbym np. 50 witryn na różnych domenach i klasach ip i w każdej by skoczył PR, to siła mojego zaplecza znacznie by wzrosła. Więc byłoby się czym podniecać :) Poza tym miło jest, jak po tych trzech miechach widzisz, że cyferka skoczyła i twoja praca została doceniona przez G. :)
Więc jak tam google dotarło?
Był jeden link do tej podstronki, jak może wczytałeś się w content, badałem, jaki jest wpływ linków na indeksację, ale ten test nie był wiarygodny. W każdym razie strona miała tylko i wyłącznie jeden link z PR =3 i został zdjęty grubo ponad miesiąc temu. Dlatego uważam, że G się pogubiło :)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się niezgodzę. Według mnie PR jest obliczany przez cały czas, z tym, że w okresie update'u maszyny muszą pracować szczególnie intensywnie. Więcej na ten temat było już na forum, nie będę tworzył duplicate content ;)

Ale wynikałoby z tego, że update PR to jedynie aktualizacja danych do baz danych z których korzystają paski itd :) I tak by się muliły i trwałoby to tyle czasu? :) Oj... :>

Jeżeli miałbym np. 50 witryn na różnych domenach i klasach ip i w każdej by skoczył PR, to siła mojego zaplecza znacznie by wzrosła. Więc byłoby się czym podniecać ;) Poza tym miło jest, jak po tych trzech miechach widzisz, że cyferka skoczyła i twoja praca została doceniona przez G. ;)

No fajnie mieć wyższą cyferkę, ale nie wpadajmy w samozachwyt itp :) PR=4 w dzisiejszych czasach nie jest niczym trudnym do zdobycia :)

Był jeden link do tej podstronki, jak może wczytałeś się w content, badałem, jaki jest wpływ linków na indeksację, ale ten test nie był wiarygodny. W każdym razie strona miała tylko i wyłącznie jeden link z PR =3 i został zdjęty grubo ponad miesiąc temu. Dlatego uważam, że G się pogubiło ;)

95306[/snapback]

A mi się wydaje, że mi za mało przydzieloło PR :P

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR MUSI mieć jakieś znaczenie bo przecież jakby nie miał i służył tylko do kolorowania paska w FF czi IE to byśmy się tym tak nie podniecali a i googiel by nie inwestował kasy w niego. Podtrzumuję to co uważam o PR i jego wpływie na odwiedziny botów. Postawiłem na jednej stronie z PR0(nie n/a tylko 0) link do strony A oraz na PR4 link do strony B. Strona B jest w indeksie po 30 godzinach, strony A jeszcze nie ma. Obie strony mają tyle samo zaindeksowanych podstron (1). Ja się upieram że ma coś z tym wspólnego PR, choć jak nadmieniłem mogę się mylić, ale to przecież nieważne...

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności