Skocz do zawartości

Przyspieszenie indeksowania kopi DMOZ


WebmasteruS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że aby strone ładnie zindeksowac trzeba mniec najlepiej linki ze stron z duzo podstronami.Ale pytanie jest, jak sie ma linki na innych stronach nie zawsze to cos daje.

Chodzi mi o to czy idzie, lub jest może taki skrypt php, który można dodac do swojej kopi dmoza, żeby przyspieszyć indeksację. Żeby w miesiąc było ok. 30, 000 podstron, lub więcej.

Zastanawiałem że co maja wspólnego w kopi dmoz opcja jak sie nie da w folderze cache nie zrobi sie chmoda 666, tylko normalnei wrzuci ODP i zacznie sie linkować. Co można zrobić aby szybko google zindeksowało, wiem że trzeba czekać cierpliwie ale przecierz są sposoby...

Pytanie do was, ile wasze dmozy maja podstron?

Poczuj sie swobodnie w swoim domu wybierz rolety warszawa dla wiekszego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po cholere Ci dmoz i tak pewnie ci go wywali

2. dmoz to taka sama strona jak kazda inna tylko ze z duza iloscia podstron

3. googlebot porusza sie na zasadzie "dwoch klikniec" wiec linki z innych stron

nalezy skierowac w glab kopii na wieksze podkategorie (najlepiej te najbardziej rozbudowne)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, jak moga byc dwa sedna?

EDYTA

A jednak moga, jak wynika ze slownikowej definicji. Moj blad, przyznaje.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz mogą, nie podważaj zdania kolegi Erbita :)

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, jak moga byc dwa sedna?

Sedno - coś zasadniczego, coś istotnego.

Po pierwsze - primo:

Jeśli uważasz, że nie może być dwóch istotnych elementów zagadnienia to wyprowadź mnie z błędu - będę wdzięczny.

Po drugie - primo:

Nie zrozumialeś wypowiedzi... jedno 'sedno' tyczyło się zupełnie innej sprawy (bezsensowności kopi DMOZ), drugie sedno związane było z odpowiedzią na pytanie.

Po trzecie - primo:

Nadal 'po pierwsze - primo' jest aktualne - wyprowadź mnie z błędu jeśli potrafisz

Po czwarte - primo:

...nie podważaj zdania kolegi Erbita  :)

Nie potrzebuje 'papug'. Jeśli mnie przekona - zmienię zdanie i będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje 'papug'. Jeśli mnie przekona - zmienię zdanie i będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu.

To był żarcik...

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem że co maja wspólnego w kopi dmoz opcja jak sie nie da w folderze cache nie zrobi sie chmoda 666, tylko normalnei wrzuci ODP i zacznie sie linkować.
Oj widzę, że zielony jesteś :( chmod 666 do pliku to tak, ale nie do katalogu. Aby skrypt mógł zapisywać w katalogu, ten musi mieć nadane prawa chmod 777 .... A to wszystko po to aby zwiększyć szybkość działania... Czyli zamiast łączyć się z serwerem dmoz skrypt pobiera zcachowane wyniki z tego katalogu, dopiero gdy plik cache traci ważność łączy się na nowo z dmozem i pobiera a następnie zapisuje nową wersję. Z całą pewnością ta funkcja nie ma żadnego znaczenia jak chodzi o indeksowanie stron.

Poza tym właśnie na tym forum wyczytałem, iż google nie indeksuje już kopi dmozu, chyba, że się to zmieniło.

Żeby przyśpieszyć indexowanie nieindexowanego proponuję cyklicznie i do tego naprzemiennie trzymać kciuki. Niestety nie da się tego zautomatyzować opcją crona za pomocą PHP. :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tak tylko odnośnie indeksacji przez google kopi dmoz moja ma 4000 podstron google średnio raz na tydzień po niej szaleje i ciągle dodaje nowe podstrony (ąadko szaleje bo słabo podlinkowana) Wydaje mi się że części nie chce indeksować bo sporo osób korzysta z tego samego skryptu przez co wychodzi duplicate content. Ostatnio nawet mu przydzieliło PR 2 czym byłem wręcz zaskoczony.

Ciekawy efekt jak na stronke w pewnym sensie pozostawiona sama sobie.

To by było na tyle.

pozdrawiam

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnośnie indeksacji przez google kopi dmoz...

...sporo osób korzysta z tego samego skryptu przez co wychodzi duplicate content.

Predzej ta sama baza a najpewniej ten sam skrypt i ta sama baza.

Moja teoria odnoscie kopi DMOZ jest taka:

G nie indeksuje kopi DMOZ nie dlatego ze to kopia DMOZ a dlatego, ze doszukał sie w koncu iz są takie same storny (skrypt+baza) czyli zwykły 'naturalny' duplicate content - nie majacy nic wspolnego z tym, ze to kopia DMOZ.

Odwrotnie na to patrząc - te kopie DMOZ ktore nie mają ttego samego skryptu i bazy nie mają 'duplicate content'.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie na to patrząc - te kopie DMOZ ktore nie mają ttego samego skryptu i bazy nie mają 'duplicate content'.

Oooo to mamy teraz pole do popisu w pisaniu nowych skryptów dmozowo-kopiowych :P

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności