Skocz do zawartości

Plan emerytalny - III Filar


cudak

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam nadzieję, że nie dożyję emerytury - tak zakładam :D W każdym razie dobrowolnie nie pójdę na pewno - siedzieć, oglądać TV i liczyć biedronki z tych wszystkich filarów - nie dziękuję :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie dowiedziałem się dlaczego rządowe "produkty finansowe powiązane z systemem emerytalnym" (nazwijmy to tak, w skład tego wchodzi OFE / IKE / etc. chyba każdy wie o co chodzi)...

są w jakikolwiek sposób lepsze od normalnych produktów finansowych, takich jak konto oszczędnościowe które można założyć w każdym banku a kasę otrzymać kiedy się chce. Albo wybrać wszystko i przelać pieniądze na lepszą inwestycję, też kiedy się chce.

Socjalistyczne produkty finansowe zawsze będą nieefektywne tak jak socjalizm... i gorsze od produktów oferowanych przez kapitalistów (banki). Ale może to nieprawda, to może ktoś wyprowadzi mnie z błędu :) Gdybym ja miał wybór to cała kasa z tego idiotycznego systemu powędrowałaby na kilkuprocentowe konto oszczędnościowe w pierwszym lepszym banku.

1). Weź kalkulator.

2). Znajdź w Google.pl stopę inflacji w porównaniu do zeszłego roku.

3). Znajdź w Google.pl tabelę opłat i prowizji dla Twojego konta oszczędnościowego i odejmij wszystkie opłaty i prowizje pobierane przez bank od tego oprocentowania z reklamy.

Ile Ci wyszło? 0,5% Będzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Krawczyk,

ja akurat należę do tej części społeczeństwa co ma w d... takie "zbiorowe zbieranie pieniędzy" bo jakby nie liczył to kasa jest z tego za kilkadziesiąt lat,

a nie wiem czy zauważyłeś ale zmiany na świecie, w państwach, w gospodarce, zachodzą co raz szybciej.

Nie wiem ile masz lat ale juz kiedyś było coś takiego jak III filar, były to tzw. polisy posagowe, ludzie na to wpłacali po 20 lat i posag = 0,7 litra taniej wódki.

były też książeczki oszczędnościowe na mieszkania, po 20 latach wyrzeczeń składkowiczów, syn/córka nazbierała na klamke,

to stare historie, a najnowsza bodajże z przed chyba 10-15 lat - już za "demokracji" to wykładka amplico gdzie kliencie zamiast kasy dostali trociny.

Więc reasumując, takie różne dziwaczne zbiorowe systemy może są i dobre, ale pod warunkiem, że nikt wcześniej tej kasy nie przekręci, albo że na świecie nie wydarzą się jakieś niespodziewane wydarzenia, rewolucje, bankructwa itd. bo wtedy i tak z kasy jest zero, a jak masz tą kase "blisko" siebie i w każdej chwili możesz nią decydować, to można tego uniknąć.

dlatego ja "oszczędzam" na foreksie :) raz do przodu, raz do tyłu, ale suma sumarum do przodu, i w każdej chwili jak coś nie gra to kilka kliknięć myszką i kase mam w skarpecie (mojej własnej)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister pracy Jolanta Fedak ma pomysł, jak ratować kraj przed rosnącym zadłużaniem. Niech rosnącą dziurę w finansach państwa zasypią pieniądze Polaków odkładających na starość w funduszach emerytalnych.

https://wyborcza.biz/biznes/1,100897,851444...i_minister.html

Dobrze, że nie mamy już "hamulcowego prezydenta" i Naczelny Wódz może wprowadzać swoje reformy znaczy podwyższać podatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności