Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa :)


NtC

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej możesz sam wybrać - ja niestety nie - dzisiaj dostałam takie małe coś strasznie brzydkie z wyglądu, ale podobno dobre parametrami Lenovo ThinkPad X201, chciałam mniejszego niż 14 cali, jednak zastanawiam się teraz czy to nie był błąd :) Ma ktoś jakieś opinie jak się pracuje na 12" na co dzień. Plus taki, że jest strasznie lekki i na baterii pokazuje mi 12 godzin pracy - szok.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się pracuje na 12" na co dzień.

To zależy do czego chcesz go wykorzystywać. Jeżeli obróbka video/foto, bądź projektowanie czegokolwiek graficznego -> oj, będzie boleć...

Jeżeli gry -> też może być ciężko, ale to zależy od konkretnych tytułów już, bo są takie, w których nie będzie to sprawiało żadnego problemu, a i są takie, gdzie będzie to udręką...

Internet -> nie powinno być większych problemów, zwłaszcza, że jak widzę ten Lenovo ma dość sporą rozdziałkę. Warunek jest jeden - dobry wzrok, gdzie nie będzie stwarzało problemu odczytywanie malutkich literek...

Filmy -> porównywać tego do ekranu kinowego nie sposób...

Ogólnie osobiście nie pchałbym się w komputer o matrycy mniejszej niż 15cali do użytku codziennego, chyba że musiałbym go przenosić kilka razy dziennie... Ja się osobiście nie potrafiłem przestawić na niewielką matrycę, ale z drugiej strony nie miałem aż takiej motywacji, aby to zrobić. ;-)

takie małe coś strasznie brzydkie z wyglądu,

Tu bym polemizował, bo brzydota to pojęcie względne. Zważywszy na dzisiejsze standardy, gdzie komputery dostępne są w kolorach żółtym/różowym/czerwonym/niebieskim/etc. to rzeczywiście może od nich odstawać. Jednak patrząc kilka lat wstecz -> toć ideał! Wygląd i funkcjonalność rodem z najstarszych i kultowych IBM'ów, a te były/są nie do zdarcia. :)

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 cali

- praca przed takim ekranem po kilka, kilkanaście godzin dziennie mija się z celem, wzrok się męczy, dlatego w domu na laptopa czeka monitor 17/19, klawiatura i myszka, i masz normalne stanowisko pracy (jeśli masz dobry sprzęt to skorzystasz i z grafiki i pograsz) a w każdej chwili możesz spakować lekkiego małego laptopa i zabrać go ze sobą, to jest ten +

- na 12 filmy jeszcze da się oglądać (przynajmniej ja nie mam z tym problemów), internet i dokumenty też dają rade, jak się uprzesz grafikę też możesz robić ale będzie ciężko, no a gry to już chyba każdy sobie sam odpowie w zależności w co gra, bo pasjansa spokojnie ułożysz

- masz normalną klawiaturę,napęd dvd

osobiście jeśli chodzi o laptopa, to moim zdaniem 12 cali to absolutne minimum ( i w mojej ocenie idealny rozmiar na coś małego, mobilnego zapewniające minimalny komfort użytkowania), nie mówię już tutaj o netbookach 8/9/10 bo moim zdaniem nie da się na tym normalnie pracować

jeśli w przyszłości miałbym zmieniać sprzęt to na kolejną 12, w moim wypadku sprawdza się idealnie ale jak wiadomo każdy ma inne potrzeby, 15 cali moim zdaniem to takie ni w 5 ni w 10, dlatego wole mieć coś mniejszego, mobilnego a na stanowisku pracy podłączyć do monitora, klawiatury myszki i ekran mieć normalnej wielkości

wstąpiłem na działo

tysiąc linków grzmiało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Long Tail - super pomysł podrzuciłeś - podłączać go pod monitor i po sprawie.

Do grania mam konsolę :) Laptop służy do pracy - czasem trzeba podjechać do klienta coś pokazać i wtedy 15" okazywała się troszkę za ciężka, a kobieta z plecakiem na plecach nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Sądzę, że jak tego lapika podłącze pod monitor to i z grafiką sobie poradzi, tyle co jakiś szablon dopasować to da radę.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto też zastanowić się nad chłodzeniem jeśli ci się grzeje, przynajmniej w moim wypadku i tak chodzi prawie 24/7, często modele z gorszym chłodzeniem z racji wysokiej temp restartują się po jakimś czasie, dlatego polecam zainwestować w podstawkę pod laptopa ( od 15 zł można znaleźć) albo po prostu położyć go do góry nogami, tzn tak żeby dół był na górze, wtedy nie ma problemu grzaniem, proste ale skutecznie

wstąpiłem na działo

tysiąc linków grzmiało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś opinie jak się pracuje na 12" na co dzień.

Mam 12'' ThinkPada X60. Dla mnie laptop ma być przede wszystkim mobilny, mały i lekki. Nie wyobrażam sobie dźwigania 17'' klocka (zwłaszcza jeśli mam przy sobie 5kg sprzętu fotograficznego). Używam go głównie do internetu, a także do podstawowej szybkiej obróbki foto (Photoshop) w terenie i daje rade. Ale nie wyobrażam sobie by miał to być mój podstawowy komputer do pracy. W domu mam stacjonarny z 19'' monitorem.

Jak zrobić cydr z jabłek? Przepisy na nalewki domowe smaczne i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu poszukuję lapka przede wszystkim do pracy. Przewertowałem masę tematów na tematycznych forach, rozmawiałem z ludźmi, testowałem kilka lapków i jedno mogę powiedzieć - wybierajcie lapki z matową matrycą. Są one wprawdzie droższe, ale komfort pracy (w naszej branży) nieporównywalnie wyższy.

Ja szukam czegoś w przedziale 2500-2700 pln, max 2800. Jak wybiorę, to dam znać :) Walczę ciągle, żeby kupić coś z dedykowaną grafiką. Niby nie gram, ale to będzie mój jedyny komputer, więc może kiedys ochota człowieka najdzie. A wszystko biznesowe, matowe, z super klawiaturą itp ma na pokładzie integre Intela..Wszystko w sensie w tych widełkach cenowych. Ale cóż, zobaczymy, nie poddam sie : )

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój ma matową matrycę co bardzo sobie chwalę - w poprzedniku mam świecącą i jest to okropne. Po malutku się przekonuje do tej 12'', szkoda tylko że jest tak brzydki :)

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności