Skocz do zawartości

Sygnalizacja świetlna i bezduszne prawo!


msiedlecky

Przejść czy czekać?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Decyzja nie należy do Ciebie

    • Czerwone stoje i czekam choćby "nie wiem co"
      15
    • Czerwone - oceniam, że na 99,9% nic mi nie grozi nie stanowie zagrożenia dla nikogo = ide
      16
    • Czerwone, czekam gdyż może ktoś pędzi z prędkością światła i mnie zabije na pasach = Polska świat absurdów
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie wiem po co ta dyskusja: czerwone - stoisz ... choćby nie wiem co. więc zgodnie z prawem za przejści edostajesz 50 zł mandatu - prawidłowe podejscie funkcjonariusza.

"A gdyby tu przechodziła Pańska matka ... ?"

Sorry - ale dura lex ...

nawet swoje dzieci ucze: czerwone stoisz. nieważne czy srodek nocy, jaka widocznośc. takie są przepisy !

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem dlaczego Policjanci zastosowali mandat - z prostej przyczyny - było zgłoszenie z monitoringu o popełnieniu wykroczenia. W związku z tym było nagranie u dyżurnego komendy/komisariatu, w związku z czym musiała się pojawić notatka o podjęciu interwencji. Po prostu w takim przypadku muszą mieć jakąś 'podkładkę' że wykonali swoją pracę.

Gdyby po prostu Cię zauważyli patrolując ulicę pewnie skończyło by się na grożeniu paluszkiem, w tym przypadku mogli sobie sami narobić problemów gdyby nic nie zrobili.

Z tego co pamiętam, to według taryfikatora powinieneś dostać 150zł (jeszcze kilka lat temu 250zł), więc widać, że wykazali dobrą wolę.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ta dyskusja: czerwone - stoisz ... choćby nie wiem co. więc zgodnie z prawem za przejści edostajesz 50 zł mandatu - prawidłowe podejscie funkcjonariusza.

No, chyba że sam masz w rodzinie policjanta, to oczywiście mandatu unikniesz.

Sorry - ale dura lex ...

Nie w tym kraju.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram działania policji.

Bo jednak jak ktoś pisał ocena sytuacji jest subiektywna. Może Ty o tym nie wiesz, a np. tydzień temu ktoś na tych pasach został potrącony gdy przechodził nocą i teraz ludzie są wyczuleni, by uniknąć takich wypadków.

Druga kwestia, jeżeli poddajesz coś swojej ocenie i powiedzmy na trzeźwo powiedzmy na ~100% wiesz ze nic się nie stanie. Ale "nauczysz się", że zawsze jak nie ma ruchu/jest niewielki - starasz się ocenić poziom bezpieczeństwa i przejść i o ile jak pisałem jesteś trzeźwy/niezamyślony itd. to przejdziesz na ~100% bezpiecznie. Ale jak już coś %%%, czy się zamyślisz, piszesz smsa itd. ale jesteś "nauczony" zawsze próbować jak jest "bezpiecznie" to w gorszym stanie źle to oszacujesz i nie dość, że sobie zrobisz problem to jeszcze komuś.

Dlatego dobrze mieć w sobie taki odruch czerwone - stoisz, zielone idziesz/jedziesz. I to jest już odruch który masz czy jesteś trzeźwy/pijany/zamyślony itd.

Ja w 99% zawsze stoję na czerwonym świetle, nie ukrywam, że nie jestem święty i raz na 100 razy zdarza mi się przejść na zielony - ale liczę się z tym, że dostane mandat.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak jak ktoś pisał ocena sytuacji jest subiektywna. Może Ty o tym nie wiesz, a np. tydzień temu ktoś na tych pasach został potrącony gdy przechodził nocą i teraz ludzie są wyczuleni, by uniknąć takich wypadków.

O właśnie, następny absurd. Przepełnione busy też zaczęli sprawdzać dopiero po tym głośnym wypadku. Wcześniej nikogo to nie interesowało.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Wykroczeń

Art. 92 § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

wiec skonczcie dywagacje - czerwony hop niebieski stop (cytat z Wally'ego).

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, reasumując wszystkie wypowiedzi: Jestem swiadom, że mandat został wlepiony słusznie - takie prawo, prawa trzeba przestrzegać. Też rozstrzygałem kwestie monitoring, zgłoszenie = brak możliwości pouczenia itp tylko odrazu kara. Przechodziłem w takim miejscu gdzie naprawde widoczność jest wyśmienita, oceniłem trzeźwo sytuacje ii 100% nie stanowiłem zagrożenia dla nikogo.

Rozumiem, przepisy + kwestia nawyków tak jak pisze Ptaq-u, ale napisałem ogólnie ten temat aby rozpatrzeć kwestie Prawo a zdrowy rozsądek...

Wchodząc na pasy na czerwonym swietle nie odrazu ruszyłem, stanołem, widze nic nie jedzie, stoje czekam, po czym stwierdzam, ze mogę bezpiecznie przejść więc idę.

EDIT: "nagany" .. i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@podlega karze grzywny albo karze nagany.

albooooo karze nagany :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności