Skocz do zawartości

Mistrzostwo świata 600 K dotacji na WP !


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

mnie jedynie boli jak kasa idzie na coś co już jest, i wtedy te hasło innowacyjność schodzi na psy ...

czym to się różni od projektu który na hasło koty jest na 1 miejscu, pewnie niczym, albo takimi pierdułkami że szkoda gadać...

powiem wam lepszy motyw, jeden z projektów wcześniejszych który dostał dofinansowanie z unii był kopią mojego :) (dlatego mnie lekko krew zalała) jak to zobaczyłem swojego czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

poprzez nietrafiona nazwe programu ŹLE pojmujecie sens tego typu akcji. To nie konkurs wynalazców, to nie musi być innowacją (brew nazwie). To ma stworzyć produkt/usługę, po 2 latach isiągnąc rentowność i stworzyć kolejne miejsca pracy. tylko wtedy to pompowanie ma sens.

tak więc niech będa obie koty, psy, papużki czy też wypas owiec w południwym peru. Byle to zaczeło zarabiać, byle ta kasa nie została skonsumowana, a projekty skasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nrm, nie zgodzę się, a nawet powiem więcej, raczej Ty źle pojmujesz sens krytyki tego projektu. Jest jedna podstawowa zasada, że przemyślany projekt powstaje wtedy, gdy wydaje się na niego WŁASNE pieniążki, które w razie niepowodzenia można stracić! Wtedy można powiedzieć, że jest pewność przemyślanej strategii. Teraz to jest na zasadzie, objadę 2 lata, a jak się nie uda, to nic się takiego nie stanie, na boczku jakieś zabezpieczenie pewnie się odłoży. Nie można mówić o jakichkolwiek zdrowych zasadach, gdy jeden uczciwie dochodzi do sukcesu, a drugi wyciąga rękę po nieswoje pieniądze, siłą zabranych od uczciwych obywateli. Jest to szkodliwa działalność, która godzi w przedsiębiorców, którzy np. próbują startu w tym samym segmencie, ryzykując niejednokrotnie swój majątek, a tym samym status życia swojej rodziny. Racja, nie przeszkadzają mi strony o dachowcach, papużkach, rybkach i glistach - gdy jednak sięgają mi do kieszeni, zaczyna mnie ta bezczelna działalność złościć. Dobry i pomysłowy projekt, zawsze znajdzie potencjalnych inwestorów - takie beztroskie wydawanie i branie nieswoich pieniędzy, to policzek wymierzony każdemu obywatelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem o A a ty o B... zupełnie nie na temat. przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

bo jeżeli chodzi o aspekt który ty opisujesz to sie zgadzam (z wyjątkiem ostatnich zdań), polacy to cwaniacy, prawo pozwoliło to wykorzystali jak mogli. za to z tym na końcu się NIE zgadzam. Gdyby były lepsze zasady, mniej kasy, odpowiednie kryteria to jak dla mnie mogą być koty i papużki jeżeli tylko wpakowanie tych max 100-200 tys. spowoduje utrzymanie się nowej firmy i wygenerowanie kolejnych miejsc pracy.

a to co sie dzieje to niestety zupelnie inna sprawa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... KAŻDE ROZDAWNICTWO (CZYT. DOTACJE) to przejaw skrajnego debilizmu. Mam nadzieje, że skończy się to szybciej niż ustawa przewiduje. Póki co zarabiaja na tym w większości cwaniaki (radze posłuchac na branzowych spotkaniach kto ile dostał jak programy typu 8.1 startowały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym wykładnikiem i oceną byłoby to, ile dofinansowanych projektów otrzymałoby takie samo dofinansowanie od prywatnych inwestorów .. Tylko tego się nie sprawdzi :puknijsie:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym wykładnikiem i oceną byłoby to, ile dofinansowanych projektów otrzymałoby takie samo dofinansowanie od prywatnych inwestorów .. Tylko tego się nie sprawdzi :soczek:

Takie samo dofinansowanie? Brak szans. Wątpię żeby w taki "biznes" ktokolwiek zainwestował i 10x mniej czyli 60 tysięcy. Kolejna sprawa to fakt, że są projekty, którym faktycznie przydałoby się dofinansowanie, a wniosek z różnych powodów zostaje rozpatrzony negatywnie. Ale na kocury kasa jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nrm, nie zgodzę się, a nawet powiem więcej, raczej Ty źle pojmujesz sens krytyki tego projektu. Jest jedna podstawowa zasada, że przemyślany projekt powstaje wtedy, gdy wydaje się na niego WŁASNE pieniążki, które w razie niepowodzenia można stracić! Wtedy można powiedzieć, że jest pewność przemyślanej strategii. Teraz to jest na zasadzie, objadę 2 lata, a jak się nie uda, to nic się

Przemyślane projekty powstają nie tylko za własne pieniądze, to już jest dawno udowodnione.

Dotacje unijne też nie są wyłącznie bezzwrotne. Największym problemem dla większości piszących jest chyba to, że nie wpadli na pomysł, nie mieli dojścia aby otrzymać podobną kasę na jakiś swój projekt.

Oczywiście jeżeli go w ogóle mieli.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdansenator

OK, można by powiedzieć, że 1 na 100 to może i być dobry projekt, który ma jakąś szansę. Powiedz jednak szczerze czy mając ostatnie 600k, dałbyś je na taki cel jak ten, widząc w tym "świetny interes"?

Nie zgodzę się, że także z brakiem pomysłów, bo szczerze, takich to każdy ma na pęczki (ot, portal o jaszczurkach, o żuczkach gnojuszkach) już wcześniej napisałem, nie każdy ma czelność wyciągać na swoje cele, łapy po cudze pieniądze, które zostały odebrane innym! Wierzę, że takie dotacje nie jest łatwo wyciągnąć, bo wiem jak ta banda za biurkami, jest zachłanna na papierki w których się tarza - ale nie zmieni to faktu, że najważniejszą rzeczą inwestycji, jest jej opłacalność i szansa na powodzenie, a tego już mi nikt nie wmówi, że ta banda upa za biurek, potrafi to przeanalizować. Jakby wydawali własną forsę, to jestem niemal pewien, że dotacja byłaby tak prawdopodobna, jak szóstka w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek76 skąd taka gorycz ? Nie przyznali Ci dofinansowania czy jak ?

Prawda jest taka że pieniądze zabierali, zabierają i będą zabierać, a teraz przynajmniej ktoś na tym skorzysta.

Pieniądze i tak wrócą do ludzi więc o co chodzi ? Zarobi firma pozycjonująca, grafik, copywriterzy, marketingowcy, firma hostingowa, może kilka osób będzie miało pracę itd ...

Portal bardzo przyjemny, czas pokaże czy rentowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to o czym piszesz to tymczasowy konsumpcjonizm. Sam brałem udział w 3 osiemjedynkach, w tym 2 już "nie żyją". Wolałbym jakby tak wpompowane pieniądze dały stała pracę, a nie jednorazowy "gig". To tylko przeżeranie kasy, a nie inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności