Skocz do zawartości

AMD czy Intel?


msiedlecky

Intel vs AMD  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co?

    • Intel
      8
    • AMD
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie jestem przed zmianą maszyny. Teraz pracuje na Intelku i zawsze miałem intelka. Przeglądając pewien serwis aukcyjny widze, ze wiele osob kupuje amdka, cena dobra parametry tez.

Niestety katuje bardzo komputery, wiec Postawił bym na intelka, ale czy oby coś sie znie zmieniło ostanio? Może amd nie ma takiej opinii jak kiedyś, dobre wyniki w testach ale żywotność i już kicha itd.

Czy ktoś ma doświadczenie "na czasie" w tej dziedzinie, w necie jest wiele opini ale z przed kilku latek...

Komp: grafika - photoshop, obrobka filmow (amatorka), relax - pare gierek. Katowanie: 10 - 17 godzin na dobe.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma AMD ma (IMO) większe możliwości za tę samą cenę. Jest dużo ficzerów za które u Intela trzeba dopłacić. Np. obsługa dwu typów pamięci + ECC, stockowy wiatrak jest IMO lepszy (jak ostatnio kupowałem celerona to dostałem wiatrak z wtyczką 3pin bez regulacji obrotów a to lekka przesada). Najgorsze na intelu jest moim zdaniem montowanie CPU. Cała podstawka z wiatrakiem wygląda jak chińska tandeta z odpustu za 2 złote, którą jak mocniej przyciśniesz to się rozleci.

Mam Athlona 240e (energooszczędny) na płycie Asusa. Chodzi bardzo dobrze. W Celeronie na płycie Gigabajta niestety nie działa np. regulacja obrotów wiatraka, chociaż chodzi równie bezawaryjnie. Ale 1. osiągi nie są dla mnie zbyt ważne (więc się nie interesuję za bardzo wynikami benchmarków raczej tym, żeby komp cicho chodził) 2. Mam winXP więc obojętnie na czym to uruchomię, to zawsze będzie chodzić dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej było zrobić ankietę, może coś więcej by wynikło ;)

a co do tematu, to moim zdaniem tylko intel. Zainwestuj np w i5 750 lub wyżej, a nie pożałujesz wydanej kasy. AMD przy tym nawet ze sporo wyższymi zegarami po prostu wymięka.

A jak znowu coś taniej, to np i3, też fajne procesorki, nowsze już z grafą :) , co więcej, nawet to całkiem dobrze działa.

Do tego płyta intela i maszyna marzenie (tu wybór sugerowany głównie ze względu na bdb bezproblemowy serwis, nigdy w życiu gigabyte :), szit jakich mało)

Moje staruszki po liftingu, darmowe, zgodne z wytycznymi G, responsywne!

Katalog stron firm Zorb -/- Katalog sklepów Świat Zakupów -/- Katalog firm ProBi. PS Nie łatwo się dodać. ;)

A jeśli lubisz technologię, zwłaszcza bezzałogowce, to w wolnej chwili zajrzyj na InfoDron - info.dron.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów powstania k6/2 wszystkie swoje stacjonarne komputery wyposażam w procesory AMD.

Współczynnik cena-jakość jest bezkonkurencyjny.W laptopie mam Intela,ale przypadkowo bo dostałem jako prezent od szwagra.

Komputery Katuje prawie 24 h na dobę,jak ja śpię komp pracuje.

Nigdy nie podkręcam procesorów,jak brakuje mocy kupuje mocniejszy, chłodzenie zawsze robię dodatkowo i dobry zasilacz to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie leciałem na Intelu teraz się przesiadłem na AMD BE 965 + Asus etc

Czemu koszty przede wszystkim - teraz grafika się liczy, a nie procesor większość załatwia technologia np Cuda jak ktoś ma nVidia, a i ATI też zaczyna szaleć. Owszem te kilka fps można więcej mieć w grze na Intelu, zrobić kompresję 10s szybciej ale czy oby warto tyle pakować kasy w i7 ?

Wybaczcie ale i5 i i3 już nie są takimi pięknymi procesorami jak i7 i szkoda je porównywać

Kolejny aspekt przemawiający za AMD to najnowsze procki x6 które z czasem lepiej będzie można wykorzystać niż i7.

Sama dyskusja jest tyle samo warta co rozmowa co lepsze Windows czy Linux? Decyzja jest indywidualna

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 4-rdzeniowy AMD za 5 stówek i będziesz zadowolony: AMD Phenom II x4 955 - cała platforma AM3 jest tania i bardzo wydajna.

Za tą samą wydajność u Intela zapłacisz 2 razy więcej.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W notebooku i3-350 i jestem bardzo zadowolony, głownie przez niskie temperatury. Nie da się jednoznacznie stwierdzić co lepsze... Ankieta wykaże jedynie kto jest lepszym sprzedawcą procesorów.

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w większości modeli AMD to jednak większe zużycie prądu ze względu na procesor

Przecież intel nie ma ani jednego rozsądnego procka którego TDP byłoby < 60Watt. 45Watt ma jedynie jakiś śmieszny jednordzeniowy celeron. Z kolei AMD ma serię e => TDP na poziomie 45W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności