Skocz do zawartości

Czy wysypiacie sie ?


ErnestM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dodam ze chodze na silownie codziennie o 20, cwiczac po 1 godzinie, wiec nawet po wysilku nie udaje mi sie w wiekszosci dni zasnac bez leku. Moze to sie wyda smieszne ale keidy jeszcze nie mialem tabletek na sen, kladac sie do lozka rozmyslalem ciagle o adsense i kasie z reklam, Serio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj spałem 6 godzin i czuję się naprawdę okropnie, aż trudno opisać to jak się czuję, po prostu paskudnie, bo nie jestem tak zmęczony, żebym się chciał położyć, to bardziej uczycie jakby mnie jakaś mocna grypa chwytała, ale zawsze tak mam jak się nie wyśpię.

Tabletki i wszelką chemię też odradzam, są lepsze sposoby. Jakieś witaminki multiwytaminki i inne Centrumy także odradzam z całą stanowczością, po prostu, chemia nie jest dla ludzi i skraca życie, to udowodnione naukowo, ale za dużo się o tym nie mówi, koncerny farmaceutyczne trzymają wszędzie swoje macki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu to świetna sprawa. Jeżeli chodzi o tabletki to jest hit ostatnich lat > https://pl.wikipedia.org/wiki/Melatonina , reszta środków przynosi więcej szkody niż pożytku. Najlepiej ustalić przyczynę niewysypiania się, wybrać się do lekarza, zastanowić się czy nie ma to podłoża psychicznego.

E: I odpowiednia dieta ma olbrzymi wpływ na sen i samopoczucie.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz depresję, kłopoty ze snem są pewnie jej objawem. Zatem - musisz wyleczyć się z depresji. Leki nasenne jako takie wywołują sztuczny, kiepski sen. Leki na sen masz przepisane po to, żebyś trochę mniej się w nocy męczył, z wysypianiem się to raczej nic wspólnego nie ma.

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprócz siedzenia na necie trzeba trochę uprawiać sportu i zmęczyć się fizycznie wtedy dobrze śpimy i głęboko i wypoczynek jest pewniejszy. Ja zawsze przed snem ostro wietrze mieszkanie zimą żeby było chłodno, prysznic przed snem no i nie myśleć już o pozycjonowaniu przed snem tylko liczyć barany.

masz dosyć pracy na etacie, własna firma? - własny biznes

szukasz pracy? - pomocne materiały: CV wzory

oszczędzasz - lokaty ranking - lokaty bankowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konserwanty + benzoesan w duzych ilosciach - masakra dla mojego organizmu, wiec mozliwe ze to rowniez poteguje problem w twoim wypadku

Soki z kartonów, mleko etc. nie zawierają konserwantów, są pasteryzowane, ewentualnie steryzlizowane (UHT) ale w przypadku soków rzadko

Ruch, ruch

gdy leżę z laptopem całe dnie pracując, nie dość że trudno zasypiam to jeszcze dekiel nawala, czasami aspiryna nie pomaga

zmęczenie organizmu aktywnością wszystko u mnie załatwia, zasypiam jak czterolatek :)

melatonina mi nie pomagała, choć jako lek nasenny jest jednym ze zdrowszych, pomimo że to hormon szyszynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyliście, że na problem ze snem skarzą się osoby, które dużo czasu spędzają przed komputerem?

Pewnie, można być jeszcze dorzucić: bóle głowy, kręgosłupa...i problemy ze wzrokiem.

Mniej komputera i będzie lepiej:)

Telefon komórkowy, działa w podobny sposób.

Czyli?

Za dużo nowoczesności w naszym życiu :)

Zamiast o bezsenności, może dyskusja, o chorobie komputerowej i uzależnieniu od Internetu?

Bezseenność to jeden ze skutków.

Łatwiej jednak skarzyć się na bezsenność?

Niż przyznać do nałogu, co?

Ile czasu spędzać przed komputerem?

Wyobrażasz sobie dzień bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W depresji raczej dużo się śpi;)

Po co od razu psychiatra?

Ja bym zaczęła od rozmowy z najlepszym przyjacielem, bo prawda taka: musimy mieć się komu wygadać:)

Nie tylko kobietki;)

Myślę, że niektórym sprawia, dużą satysfakcję powiedzenie: Idź do psychiatry! Jesteś chory psychiczny!

W ten sposób, radzą sobie ze swoim problemami, z nierozładowanym napięciem.

Tylko po co?

Idź pobiegaj, poćwicz...a nie nieprzyjemne posty na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sami "lekarze" na forum. Gdybym nie posiadał wiedzy w tym temacie to nigdy bym nie napisał, że to może być depresja. Objawy kliniczne tej choroby mogą być bardzo różne. :)

Wyraziłem swoje zdanie i więcej się nie wypowiadam w tym temacie także proszę nie robić wycieczek w moim kierunku. Peace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadnym krótki sen wystarcza, drugim długi i nie ma nic w tym dziwnego.

Idę zwykle spać po północy, często po 2:00 i wstaje czasem na 5:00, czasem na 8:00.

4-5h snu wystarcza całkowicie.

Napale w piecu od razu jak wstanę, potem długi gorący prysznic, kawa i człwoiek jest przebudzony i wyspany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności