Skocz do zawartości

Dziwny problem.


luniek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem, więc zwracam się do Was. Dodam, że pytałem już wujka google o pomoc, ale pomóc nie chciał.

Posiadam Neostradę, od kilku dni mam problem. Niezależenie, w którą przeglądarkę wpiszę np. myspace.com czy demotywatory.pl to owe strony się nie wczytują. Kiedy wchodzę w te strony przez stronę https://anonymouse.org jest ok. Może ktoś z Was podpowie mi jak rozwiązać ten problem. Dodam, że ogólnie net chodzi dobrze, ale NIEKTÓRE strony się nie wczytują. Przeskanowałem kompa NODem i nic nie wykrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak wyłączyć tą blokadę z neostrady? ponieważ ja w pracy co prawda nie wchodzę na demoty ani myspace ale mam niekiedy problemy z załadowaniem się stron.

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, więc nie ma nigdzie proxy po drodze. Tak nie może się dziać... może z linią jest coś nie tak i połączenie siada, może centrala przeciążona. Diagnostyka modemu powinna pokazać jakość linii i ilość błędów... gorzej jak jest router a nie modem bo wtedy nie zawsze jest.

Jak TP coś wycina to na looking glass (https://lg.tpnet.pl/) widzisz wiersz

Community: ###:### ###:### no-export

Po wykonaniu show route / submit.

BEZ_OCHRONY to ochrona na porty (port 25, netbios, afair) a nie wyłączenie blackholingu, którym blokują niektóre strony bo wycinają cały adres IP. To akurat (PORTY) jest ta "dobra" ochrona ale to ich blokowanie witryn to kpina. Nawet przegadałem o tym na ich infolinii około godziny ale (podobno) byłem jedyną osobą która zadzwoniła w tej sprawie i nic nie wskórałem, ich CERT też mało co obeszło, że powycinali normalne witryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być problem z mtu np. łączysz się przez klienta pppoe na routerze i tam masz mniejszy mtu a na komputerze większy

router wtedy wysyła pakiet icmp żeby serwer wysyłał dane w mniejszych pakietach, ale niektóre serwery dużych portali blokują cały icmp i dalej wysyłają 1500 bajtów co nie przechodzi przez router z mtu <1500

pod vistą i win 7 to się ustawia

netsh int ipv4 set subint "połączenie lokalne" mtu=1448 store=persistent

gdzie połączenie lokalne to nazwa połączenia widoczna w panelu sterowania

a w starych systemach https://www.dslreports.com/front/DRTCP021.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności