Skocz do zawartości

Konfiguracja VPS pod Publikera i OmniADD


kazek76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

taka mała uwaga

apt-get update

aktualizuje jedynie list pakietów i powinien być zawsze wykonywany jako pierwszy

apt-get upgrade czy też zalecane polecenie apt-get dist-upgrade

powoduje właściwą aktualizację pakietów jeżeli takie aktualizacje istnieją.

Jeżeli znajdę czas to przeniosę swój stary serwis o linuksie z wygasłej domeny na nową domenę. strona zawiera napisany kiedyś przeze mnie artykuł jak krok po kroku postawić serwer www na debianie z wykorzystaniem Panelu ISPConfig z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa takiego serwera.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdę czas to przeniosę swój stary serwis o linuksie z wygasłej domeny na nową domenę. strona zawiera napisany kiedyś przeze mnie artykuł jak krok po kroku postawić serwer www na debianie z wykorzystaniem Panelu ISPConfig z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa takiego serwera.

Jakby komu się spieszyło to tu ma też opis (angielski): https://www.howtoforge.com/perfect-server-d...enny-ispconfig3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to poradnik krok po kroku, jak przygotować własny serwer VPS pod oprogramowanie Publiker i Omniadd.
Niestety pomijasz tak istotna kwestię jak konfiguracja domeny dla tak ustawionego VPS'a w wypadku gdy firma hostingowa nie udostępnia serwerów DNS z których nazwy można podać u rejestratora domen.

Nie należy też używać jednocześnie instalacji pakietów za pomocą aptitude i apt-get.

Poza tym nie napisałeś nic o minimalnych wymaganiach sprzętowych jak chodzi o RAM VPS'a i procesor które w wypadku uruchomienia MySQL oraz apacha nie są wcale takie małe. Testowałem dla nginx zamiast apacha który zajmuje znacznie mniej ramu i po instalacji MySQL VPS z 256RAM wysypywał z powodu braku RAM'u.

Co do Kolegi @hekko uważam natomiast, że Wasze oburzenie jest co najmniej niezasadne, bo @hekko poinformował tylko o tym o czym poinformował "Ostrzegam, że podany poradnik w żaden sposób nie zabezpiecza Waszego serwera. Wręcz przeciwnie, jest podatny na włamania." Nie oczekujmy, że będzie pisał tutoriale na ten temat.

---------

Poza tym nie ma tak istotnej informacji jakiego OS tyczy ta poda, a tych do wyboru na VPS'a jest całkiem sporo.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion

Jest to poradnik dla tych, którzy się nie bardzo znają i napisany na przykładzie moich doświadczeń. Nie wiem dlaczego uważasz za konieczne podpinanie domeny pod VPSa? To tylko pod dodawarki.

@Nie należy też używać jednocześnie instalacji pakietów za pomocą aptitude i apt-get.

Nie miałem pojęcia, jednak mi wszystko działa :)

@Poza tym nie napisałeś nic o minimalnych wymaganiach sprzętowych jak chodzi o RAM VPS'a

Parę postów niżej napisałem, że 256 może być za mało. Na https://budgetvps.pl/ polecałem plan nr. 2 na te dwie dodawarki - fakt nie podałem w tutku, bo dotyczył tylko instalacji.

@uważam natomiast, że Wasze oburzenie jest co najmniej niezasadne

Jest zasadne z jednego powodu, zaznaczałem to, że jest to serwer niezabezpieczony i nie widziałem potrzeby, aby osoba która (w teorii) może stracić kilku klientów, w taki sposób to komunikowała. @Mion, ja uważam, że forum jest od pomocy, dzielenia się doświadczeniami - dlatego nikt by nic nie powiedział gdyby @hekko po tym alarmującym apelu, poradził co można jeszcze zrobić - jednak krzykliwie obwieścił zagrożenie, na które sam zwracałem uwagę i mam nadziej, że wątek się rozrośnie, znajdą się pomocni, którzy dodają swoje trzy grosze. To nikomu nie służyło.

Napisałem jakiego OS to dotyczy i jest taka informacja Ja to robiłem na Debian 5 (minimal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie wiem dlaczego uważasz za konieczne podpinanie domeny pod VPSa? To tylko pod dodawarki.

A jak zamierzasz przykładowo dwie dodawarki o jakich Piszesz uruchomić na jednym IP

--

Poza tym jest to bardzo ważna informacja, bo dużo osób zainteresowanych po przeczytaniu Twojej porady o instalacji apache od razu pomyśli, że po takij konfiguracji będzie mogła stawiać na tym VPS'e nie tylko dodawarki, ale też i zaplecza na przypisanych domenach i ich subdomenach itd.

@Nie miałem pojęcia, jednak mi wszystko działa

Pewnie, że będzie działać, bo to się tyczy odinstalowania pakietów i zależność miedzy nimi Tak, czy inaczej wszędzie gdzie o tym czytałem informują by nie mieszać.

@aby osoba która (w teorii) może stracić kilku klientów, w taki sposób to komunikowała.

Jako autor porady za bardzo podchodzisz do tego osobiście i stajesz niepotrzebnie okoniem. @hekko TYLKO zasygnalizował problem, ale jak już napisałem nie obliguje to do podawania rozwiązań i należy to też uszanować.

* * * * * lynx -dump https://to-co-pisze-w-zadaniach-cron-w-publikerze

O ile się nie mylę dane w ten sposob pobrane też powinny iść na >/dev/null 2>&1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion

Mam dwie dodawarki na jednym IP (omniadd i publiker) doskonale sobie działają.

a hekko sygnalizował problem parokrotnie i skoro ja o tym powiedziałem, to już trzeci raz nie musiał. Może i osobiście podchodzę, ale złości mnie taka postawa i tyle, a jej pobudki niestety nie wynikają z troski o instalujących to na serwerze.

>/dev/null 2>&1 - nie mam tak, wpisałem tak jak było w instrukcji do publikera, działa bez zarzutu. Nie zagłębiałem się w crona, bo nie widziałem potrzeby ;) Powinienem to zrobić jak napisałeś?

@Mion

Ktoś kto chce używać tego poradnika i chce stawiać zaplecza, to już nie mój problem :) Bo się nie zna, czytając to - dlatego powiedzmy sobie szczerze, z WWW niech idą do @hekko lub @kojotka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie zagłębiałem się

Nie zagłębiam się w to, nie zagłębiam się w tamto :)

Sorry, ale to Ty jesteś autorem porady ... "nie wszystko złoto co się świeci"

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet nie wiem o co teraz walczysz? Jak już napisałem, wszystko mi działa- publiker na tej regułce z crona wysyłał nawet 20tyś wpisów - po co według Ciebie miałbym dalej się zagłębiać w optymalizację, która nie jest mi potrzebna? Wymyślasz historie z instalacją serwera dns, to że ktoś będzie chciał zaplecza stawiać - wyraźnie napisałem, że nie jestem znawcą, ale samodzielnie, mimo że kompletnie to nie jest moja dziedzina, uruchomiłem sobie (tanio) VPS i wszystko mi działa wyśmienicie. Napisałem również, żeby z dostępnych w nadmiarze instrukcji, zabezpieczyć sobie serwer. Ja wyciąłem wszystko, zostawiając tylko używane porty, nawet phpmyadmina nie instaluję, ftpa itp - bo widziałem co skanują - wyłączyłem roota, zezwoliłem tylko na logowanie z mojego IP. Uważam, że na to co tam trzymam, jest to wystarczające zabezpieczenie. Jak już pisałem, złoszczą mnie znawcy, którzy tylko krytykują - nic w zamian nie dając i te wtrącenie

Sorry, ale to Ty jesteś autorem porady
- do tego momentu myślałem, że masz szczere intencje i muszę powiedzieć Tobie, co powiedziałem @hekko - jeżeli nie masz NIC do zaoferowania z Twojej wiedzy, to nie zaśmiecaj tego wątku i nie wciągaj mnie w bezcelowe dyskusje, które ukazują swój cel w jednym stwierdzeniu
Sorry, ale to Ty jesteś autorem porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptitude jest nakładką na apt Advanced Packaging Tool z którego to także korzysta apt-get oraz apt-cache więc teoretycznie mieszając ze sobą używanie tych dwóch skryptów nie powinno wpłynąc na działanie całego systemu i tu też zdania o to są podzielone.

Różnice:

apt-get oraz apt-chache nie zapamiętują zależności pakietów czyli jeżeli zainstalujesz np. apache to zostanie z nim zainstalowane kilka innych pakietów. Jeżeli potem go odinstalujesz to już nie koniecznie dokładnie zostanie odinstalowane wraz z nim co zainstalowałeś

aptitude zapamiętuje zależności i po instalacji nim jakiegoś pakietu wraz z zależnościami i potem po deinstalacji tego pakietu zostanie odinstalowane dokładnie to co z nim zostało zainstalowane.

Moje zdanie jest takie aby nie mieszać ze sobą tych dwóch narzędzi bo teoria często rozmija się z praktyką. Tak jest i w tym wypadku. Najzwyczajniej instalując coś apt-get install i usuwając potem przez aptitude może zostać usunięte coś co nie powinno ;]

Kolejna sprawa, że jak instalujemy jakiś pakiet wraz zależnościami to przy deinstalacji nie koniecznie chcemy aby zainstalowane wraz z nim oprogramowanie zostało usunięte. np. gdy chcemy odinstalować apache i zastąpić go innym serwerem www to pewnie nie chcielibyśmy pozbyć się np. php wraz z nim.

Uważam też na podstawie mojego prawie już 10 letniego doświadczenia z debianem, że apt-get i apt-cache jest jakoś mniej problematyczne. Używając ich mam najmniej ewentualnych problemów po aktualizacjach oprogramowania a już szczególnie gdy korzystam z repo unstable debiana. Jednak to już z czeo wy korzystacie to już wasza brocha. Uważam, że powinniście spróbować jednego i drugiego oraz zostać przy tym co bardziej polubicie.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, złoszczą mnie znawcy, którzy tylko krytykują - nic w zamian nie dając i te wtrącenie
Człowieku weź na wstrzymanie, bo zachowujesz się jak byś podał co najmniej receptę na kamień filozoficzny. Ja nic nie krytykuję tylko przekazuję swoje uwagi do tego co napisałeś!

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, to teraz przeczytaj jeszcze raz swoje posty w tym wątku i odpowiedz na pytanie. Gdzie przekazałeś te cenne uwagi? Wedle mnie nic nie wniosłeś i nawet nie spróbowałeś, gdy zapytałem o crona, tylko pogardliwie napisałeś Sorry, ale to Ty jesteś autorem porady - co ma jednoznaczny wydźwięk co do Twojego stosunku, do tematu. Kamień, nie kamień filozoficzny - jednak pamiętaj, to co jest proste dla Ciebie, dla innych może być trudniejsze, zauważ także, że poprosiłem na końcu o uzupełnianie, gdyż także chce się przydatniejszych rzeczy nauczyć i niektórzy to potrafią zrobić. Dlatego darujmy sobie te przepychanki i jeżeli wiesz co jest do poprawienia, to proszę o napisanie tego dla wszystkich, jeżeli nie chcesz, to najlepiej zmienić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że jest napisane o Debianie. Natomiast wymagania sprzętowe dla VPS'a pod to czego tyczy porada powinny być zasygnalizowane na samym początku jako bardzo istotna kwestia.

@hekko za to, że tylko ostrzega przed czymś istotnym został potraktowany jak "Wiesz, mógłbyś sobie darować i zauważyć," To ja ci kazek76 napiszę to ty sobie daruj takie podejście, bo przez takie "dziurawe" instalacje jest masa komputerów wykorzystywanych do rozsyłania SPAMU. Lubisz spam, bo ja nie :)

@Zoptymalizuj swój zmysł krytyczny bo sporo zasobów idzie w mielenie piachu.

Wydaje ci się.

EOT

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności