Skocz do zawartości

Konfiguracja VPS pod Publikera i OmniADD


kazek76

Rekomendowane odpowiedzi

W tym linku https://www.linux-serwer.brovarek.eu/ macie poradnik jak postawić na debianie serwer. Jest tam trochę błędów jednak z uruchomieniem serwera od podstaw nie powinno być problemu.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Także jestem laikiem, więc ten poradnik kieruję do takich jak ja, bardzo chętnie od innych wysłucham poprawek, ulepszeń – nie jest to moja dziedzina, więc proszę darować sobie kąśliwe uwagi

@kazek76 Dziękuję za tutorial. Zawsze znajdą się malkontenci więc się nie przejmuj.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[szybkie uruchomienie serwera PROXY]

Instalujemy najpierw Squid 3

apt-get install squid3

Teraz dodamy użytkownika naszego proxy (aby użyć polecenia htpasswd, to musi być zainstalowana np. paczka apache2 "apt-get install apache2")

htpasswd -c /etc/squid3/passwd nazwa-usera

Przy tworzeniu zapyta nas o hasło.

Nadajemy teraz uprawnienia passwd

chmod o+r /etc/squid/passwd

Teraz trzeba edytować plik konfiguracyjny Squid, który się znajduje w /etc/squid3/squid.conf

Dodajemy poniższy kod (może być na samym początku)

auth_param basic program /usr/lib/squid3/ncsa_auth /etc/squid3/passwd
auth_param basic children 5
auth_param basic realm Squid proxy-caching web server
auth_param basic credentialsttl 2 hours
auth_param basic casesensitive off
acl ncsa_users proxy_auth REQUIRED
http_access allow ncsa_users

W tym samym pliku odszukujemy linijkę:

http_port 3128

I możemy od razu zmienić port na własny

Teraz wystarczy restart:

/etc/init.d/squid3 restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISTOTNA KWESTIA - tak skonfigurowane proxy ma pewną zasadniczą wadę - jest transparentne co w praktyce oznacza, że:

- serwer może odczytać nasz prawdziwy IP który jest przekazany w zmiennej środowiska $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];

- serwer może wykryć, że wejście jest za pośrednictwem proxy następną zmienną środowiska $_SERVER['HTTP_VIA'] ; np 1.1 localhost (squid/3.0.STABLE8) i nasze żądanie odrzucić ....

Jeśli chcemy mieć (*)anonimowe proxy musimy dodać/zmienić następujące dane konfiguracyjne.

Zakładając, że mamy zainstalowany edytor mc:

root@vps:~# mcedit /etc/squid3/squid.conf

I w pliku squid.conf zmieniamy, a właściwie odkomenderowujemy i zmieniamy z

forwarded_for on

na

forwarded_for off

Oraz na końcu dodajemy następujące linie:

request_header_access Allow allow all 
request_header_access Authorization allow all 
request_header_access WWW-Authenticate allow all 
request_header_access Proxy-Authorization allow all 
request_header_access Proxy-Authenticate allow all 
request_header_access Cache-Control allow all 
request_header_access Content-Encoding allow all 
request_header_access Content-Length allow all 
request_header_access Content-Type allow all 
request_header_access Date allow all 
request_header_access Expires allow all 
request_header_access Host allow all 
request_header_access If-Modified-Since allow all 
request_header_access Last-Modified allow all 
request_header_access Location allow all 
request_header_access Pragma allow all 
request_header_access Accept allow all 
request_header_access Accept-Charset allow all 
request_header_access Accept-Encoding allow all 
request_header_access Accept-Language allow all 
request_header_access Content-Language allow all 
request_header_access Mime-Version allow all 
request_header_access Retry-After allow all 
request_header_access Title allow all 
request_header_access Connection allow all 
request_header_access Proxy-Connection allow all 
request_header_access User-Agent allow all 
request_header_access Cookie allow all 
request_header_access All deny all

Zapisujemy plik i dokonywujemy restart sqiud'a

/etc/init.d/squid3 restart

Dopiero po tym zabiegu nasze proxy jest anonimowe czyli przekazuje adres IP serwera proxy, a nie nasz, nie przekazuje informacji, że jest wejście przez proxy. Innymi słowy wszystkie poniższe zmienne używane do wykrywania procy w PHP mamy puste:

echo $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_FORWARDED']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_FORWARDED_FOR']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_X_COMING_FROM']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_COMING_FROM']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']."\n";
echo $_SERVER['HTTP_VIA']."\n";

* Źródło porady https://www.howtoforge.com/anonymous-proxy-...id-3-centos-5.x

Testowane przeze mnie - działa zgodnie z oczekiwaniem tak samo jak instalacja podana przez kazek76

----

Żądając adres tej strony https://www.thisisarecording.com/proxy-check/ przeglądarką, cURL'em z włączonym proxy możemy zobaczyć co słychać przed i po opisanej zienie ustawień squid'a :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takiej potrzeby jeśli w naszym skrypcie czy programie ustawimy typ klienta za jakiego chcemy się przedstawić wysyłając stosowny nagłówek w żądania HTTP NP:

User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.12) Gecko/20101026 Firefox/3.6.12 ( .NET CLR 3.5.30729)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam takie pytanko co do Crona.

Mianowice w webmin w zadaniach Crona wpisałem to polecenie :

lynx -dump https://to-co-pisze-w-zadaniach-cron-w-publikerze

Wydaje się że rzeczywiście zaczęło to działać gdyż publiker wykonał zadania które były w zadaniach crona.

W tabelce poniżej zaznaczyłem żeby wykonywała sie ta operacja we wszystkie dni i godziny.

jednak moje pytanie, skąd mam wiedzieć co ile wykonuje się ta operacja, nie widzę nigdzie opcji żebym mógł zaznaczyć żeby wykonywała się co minutę.

Gdzie mogę to zrobić?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Zabawię się w archeologa ale jako że ostatnio nie często zdarzają się na tym forum tak pomocne merytoryczne posty muszę podziękować kazek76 - wspaniała robota :P

Mój serwer na działanie potrzebuje ok 300MB RAM więc trzeba się zastanowić nad bezpieczną wartością i wziąć na zapas 512MB

Gwoli ścisłości - jeśli zrezygnujemy z binda, postixów, FTPów, okroimy my.cnf (m.in. z pamięciożernego innodb - Publiker całkiem ładnie śmiga na standardowym MyISAM) a system oprzemy na Debian minimal to możemy zmieścić się w niecałych 200 mega ;)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz jeszcze czy synchronizujesz jakoś czas na VPSie (czy to w ogóle możliwe ?). U mnie jest 1 godz do tyłu :P

ntpdate zwraca " Operation not permitted"

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności