Skocz do zawartości

[prywatka] Wyjazda niepełnoletniego za granice


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już to przerabiałem :) Całe szczęście, iż do czasu załatwienia formalności osiągnąłem pełnoletność, w innym razie byłoby ciężko (usa)... Od strony prawnej możesz sobie śmignąć do jakiegokolwiek kraju w UE - jednak prawo swoje a urzędnicy swoje. Na Twoim miejscu bym nie ryzykował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku bodajże 12 lat miałem odbyć sam podróż samolotem za granicę. Linie lotnicze zażyczyły sobie pismo podpisane przez prawnego opiekuna że zezwala mi na samodzielną podróż. Musiało zawierać dane o miejscu docelowym i dane osoby, która będzie za mnie odpowiedzialna na miejscu, podanie miało być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język niemiecki lub angielski (koszt obecnie około 100zł).

Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku osoby w wieku 16 lat (osobę taką w UK traktuje się jako prawie dorosłą), ale zalecam zapytać w tej sprawie straż graniczną, lub konsulat UK.

Pozdrawiam i życzę powodzenia na wyspach, nie daj się:)!

jahoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał 16 to nie ma sprawy.

A z ciekawostek w jednym ze stanów możesz się legalnie hajtnać wiek to 12 dla "kobiety" a 14 dla "mężczyzny"

95628[/snapback]

W Stanach są lepsze numery :) W konstytucji (czy jak to się tam u nich zwało) jednego ze stanów nadal widnieje wpis o łamaniu kołem kobiety, jeśli zdradziła męża :) Było tego więcej, jak wygrzebię linka to dam znać :jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności