Skocz do zawartości

różnice - tak samo działa, jednak jest inne


codo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam kilka dręczących pytań.

1. Czy roboty sa na tyle sprytne zeby uwzględnić <base href... (czyli czy korzystanie z tego może coś zepsuć?)

2. Czy robot interesuje się przekierowaniami META refresh, location.replace, etc.. i czy Waszym zdaniem warto coś kombinować (wrzucać to w osobny plik JS, wywolywac przez funkcje etc..) czy google i tak jest wszechwiedzacy i dowie się że mamy przekierowanie?

3. Czy wszystkie roboty nie zauwazaja ze np. H1 ma tylko 11px (CSS)?

4. Dlaczego, po aktualizacji serwisu, warto raz dziennie zrobic submission do wyszukiwarek z innej podstronki (takie są zdania)? Mam dobrze polinkowaną witrynę, chyba robot umie chodzic po linkach <a />?

A może crawling podstron odkładany jest na później i dlatego warto?

Dzieki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem Tobie odpisać na każdy z punktów i przenieść wątek do działu dla początkujących, aż nagle spojrzałem na Twoją stopkę....  :)  :)

:):(:rotfl:

ta stronka z podpisu jest Twoja??

ps, niezłych masz klientów.

troche ci odpowiem na Twoje pytania.

1. ---

2. lepiej nie stosować

3. ---

4. tu chyba chodziło ci o dodawaniu nowych linków na innych stronach do strony na której cos zaktualizowałeś, linki dodaje sie cały czas, równomiernie a nie tylko po aktualizacji

foot.gif

Programista PHP / sql www.grzelka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, ale Was nie rozumiem. Co ma stopka do zadawanych przeze mnie pytan? Fakt że pracuje w tej firmie wcale nie oznacza, że musze znać odpowiedzi na każde pytanie i nie oznacza ze jestem odpowiedzialny za pozycjonowanie. Sygnatura nie jest dla mnie istotna. Przeciez Wy też macie w swoich sygnaturach linki do takich stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie wywalić z forum, ale uważam że tacy jak Erbit, którzy chełpią się swoją nieskończoną mądrością, powinni zostać politykami, a fora zostawić ludziom którzy coś naprawdę wiedzą i chcą się swoją wiedzą podzielić. Erbit, pomyśl, że są dziedziny nauki i informatyki, w których jestem od Ciebie dużo lepszy... Powiem Ci więcej, jeśli miałbyś jakieś pytania, to odpowiedziałbym na nie bez wchodzenia w Twój profil, na Twoją stronę i na Twoją firmową stronę...

https://www.cargotruck.pl ? Dawno nie widziałem czegoś takiego ! To Twoja strona? Dziękuję, postoję.

Dziękuję ELITO ale poradzę sobie bez Was i myśle, że dużo na tym nie ucierpię.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie wywalić z forum,

Nie tak szybko sie nas pozbędziesz... :P i nie bądź taki przewrażliwiony...

Tu nie wywalają z forum, chyba ze na odcisk nadepniesz.. ;)

Moja wypowiedź 'Kosz' tyczyła się tylko i wyłącznie mojej wypowiedzi, ktorej nie mogę sam wykasować..

I zejdź ze mnie proszę...

[edyta]

...tacy jak Erbit,  którzy chełpią się swoją nieskończoną mądrością...

Wypraszam sobie ! Przeczytaj ten topik jeszcze raz i sie zastanów kto na kogo wsiadł - ja na Ciebie czy Ty na mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Orbit, nie chciałem tak na Ciebie wjechać, ale nie lubie jak ktoś mnie traktuje 'z góry'.

Przepraszam też innych jeśli mój osąd jest niesprawiedliwy.

4. tu chyba chodziło ci o dodawaniu nowych linków na innych stronach do strony na której cos zaktualizowałeś, linki dodaje sie cały czas, równomiernie a nie tylko po aktualizacji

Nie, nie, chodziło mi o submission podstron do SE.

Dlaczego robotom trzeba zapodawać codziennie/co tydzien linki do podstron do Crawlingu? Jesli stronka jest dobrze polinkowana to robot powinien sam wszedzie zajrzec. Dlaczego więc tego nie robi?

Zaobserwowałem że roboty odwiedzają tylko stronę główna mimo, ze są dobrze linki do podstron. A moze robot robi tak: "wchodze na razie na glowna, do reszty zajrze pozniej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty bez problemu wchodzą i głębiej. No, wyjątkiem są nowe strony, którym najpierw się roboty nieufnie przyglądają - trzeba po prostu czekać. I najlepiej podać im całą stronę jak na tacy przy pomocy mapy strony: jak ze strony głównej wskoczy na mapę, to z mapy wskoczy potem na każą inną podstronę, choćby była w ciemnym kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty bez problemu wchodzą i głębiej. No, wyjątkiem są nowe strony, którym najpierw się roboty nieufnie przyglądają - trzeba po prostu czekać. I najlepiej podać im całą stronę jak na tacy przy pomocy mapy strony: jak ze strony głównej wskoczy na mapę, to z mapy wskoczy potem na każą inną podstronę, choćby była w ciemnym kącie.

Tak, ale dlaczego w logach mam odwiedziny tylko strony glownej a potem dlugo, dlugo nic? Roboty zostawiaja to sobie na pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Orbit...

Teraz wszystko jasne.. ;)

Tak, ale dlaczego w logach mam odwiedziny tylko strony glownej a potem dlugo, dlugo nic? Roboty zostawiaja to sobie na pozniej?

Jesli masz nowy serwis to tak to moze sie odbywac. Twe 'na później' nie wynika z tego ze nowy... a z tego ze masz mało linków prowadzących do siebie.

Jesli chodzi o zasade dzialani robota G to najłatwiej dostrzec to na nowych stronach wygląda to mniej wiecej tak:

1. Zaczytuje strone głowną (podklinkowaną).

2. Po przetworzeniu linkow na niej zawartych (czasem to trwa) zaczyna wchodzic na te linki..

I mozesz teraz zamknąć sobie w petle te 2 pkt.

W miare rozwoju serwisu, zwieksza sie ilosc linkow do niego w zwiazku z tym zwieksza sie takze czestotliwosc odwiedzin i wtedy juz nie zawsze wiadomo, ktore odwiedziny są z jakich linków.

Mawia sie ze robot googla chodzi na 2 kliki.. to właśnie mniej wiecej tak wygląda.

Moze tez byc tak, ze nie masz linków, które byłyby widoczne dla G (np flash) i wtedy dodatkow warto zrobic np. mape serwisu. Zreszta dobra mapa serwisu powinna byc prawie wszedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności