Skocz do zawartości

własna firma - start


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując: trzeba spierdal*ć z tego kraju

Ze zlamana noga nie za bardzo

Kaczki cie urzadzily

A fakt i mnie w przyszlosci przyjdzie zalozyc wlasna firme i tez chcialbym 12.000 ale byc bezrobotnym przez 3 miesiace moge byc i tylko jeden szkopul w tym aby przez ten czas nie zglaszac sie na zadne ich wezwania do pracy no bo po co mi praca za 900 zl skoro moge miec wlasna firme.

Ogolnie niby sa jakies dotacje i inne pierdoly ale bez konkretnego pomyslu na biznes to sie ciezko jedzie.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

rowniez z informacji jakie posiadam wynika ze trzeba byc tylko bezrobotnym 1 dzien

P.S

Moze i jak ja zaloze firme to skorzystam z tak szczodrej pozyczki

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-----------------------

OT

Podsumowując: trzeba spierdal*ć z tego kraju

Kaczki cie urzadzily

Sorki, ale niemoglem sie powstrzymac :)

Wczesniej bylo lepiej?

Czy to forum juz do reszty jest polityczne?

Czy wy juz nie zyga... wymiotujecie ta polityka?

Moze ktos wreszcie napisze, ze forum dla pozycjonerow, ktorzy naleza do elektoratu ______ (wlasciwe wstawic)?

Zaraz zobacze komentarz, ze mnie kaczki naslaly :)

/OT

-----------------------

Gdy robisz dla firm, ktore sa platnikiem VAT, to beda chcieli fakture VAT. Jak dasz im rachunek, beda sie krzywic. Naszczescie nie wszytkie firmy sa platnikami VAT, a pozatym niektorym nie zalezy na fakturze. Mowa tu o mniejszych firmach, a takie, zwlaszcza na poczatku jest latwiej zlapac.

Jesli chcesz kupic na "dzien dobry" duzo sprzetu, wynajac lokal (a najemca wystawiu ci fakture VAT) to lepiej odrazu byc platnikiem VAT. Jesli zaczynasz dzialalnosc delikatnie, bez pakowania wiekszych pieniedzy w interes (biuro w domu, komputer prywatny, samochod... wystarczy rower) to raczej lepiej wyjdziesz nie bedac odrazu platnikiem VAT.

mw.org.pl

zwoliludu.gif

Potrzebne ci są jakieś gadżety reklamowe, np. czapeczki lub t-shirty?

Prwie dwóletni katalog SEO, moderowany niemal codziennie.

Jeśli grasz w OGame zobacz na strone naszego sojuszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaczynasz dzialalnosc delikatnie, bez pakowania wiekszych pieniedzy w interes (biuro w domu, komputer prywatny, samochod... wystarczy rower) to raczej lepiej wyjdziesz nie bedac odrazu platnikiem VAT.

Bzdura! co to za klient, który nie che faktury Vat !? - chłopak chce grać profesjonalnie w piłkę a ty go do 4 ligi od razu wysyłasz. Co to za problem płacić Vat ? nie ma o czym wogóle mówić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście bzdury, popieram mrtn. nie oplacalnośc bycia vatowcem to na prawde jakiś margines. na starcie lepiej bez? kolejne popierdółki. chyba zapominacie, ze vat to podatek neutralny i bardzo przyjemnie sie go zbija kosztami, a kto teraz robi cokolwiek bez vatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede bronil swojej opinii.

Jesli zaczynasz dzialalnosc "w garazu", majac juz sprzet (czytaj prywatny komputer itp) i chudy portwel lepiej zaczac bez VAT. Zawsze mozna pozniej przejsc na VAT.

Na poczatku, przy zalozeniu startu z chudym portwelem, mozna miec problem z wygenerowaniem kosztow na tyle, by sobie tenze VAT odbic.

Klient, ktory nie chce faktury VAT, to np serwis sprzetu RTV (ryczalt 7%), Spoldzielnia mieszkaniowa (niemam pojecia jak sie rozlicza), Zaklad renowacji mebli itp.

Jak sie zlapie klienta korporacyjnego, lub wieksza firme, mozna przejsc na VAT - to nie trwa dlugo.

W moim przypadku ekonomicznie uzasadnione bylo startowanie nie bedac platnikiem VAT, a pozniej przejscie na VAT.

mw.org.pl

zwoliludu.gif

Potrzebne ci są jakieś gadżety reklamowe, np. czapeczki lub t-shirty?

Prwie dwóletni katalog SEO, moderowany niemal codziennie.

Jeśli grasz w OGame zobacz na strone naszego sojuszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazeon?

Albo ja znam inną księgowość. albo się mylę, albo mylisz się ty.

VAT PŁACISZ ZAWSZE - obojętnie czy jesteś płatnikiem VAT czu NIE.

Vat płącimy kupują np: skarpetki w sklepie.

Nie będąc płatnikiem VAT:

a) Nie możemy sobie odliczyć złotówki z tego co zapłaciliśmy

:dirol: Nasi klienci nie mogą sobie odliczyć ani złotówki z tego co zapłacili.

Czyli NIE MA ŻADNEJ korzyści z niebycia płatnikiem VATu

i nie ma mowy o więksych firmach, czy korporacjach. Każdy kto ma działająca firmę nawet Fizio Bziumcio z Pcimia Dolnego jest płatnikiem Vatu.

Osobiście przez 8 lat nie potkałem firmy nawet jednoosobowej branży IT który nie byłaby płatnikiem. Jak już pisąłem jedyny przypadek jaki widziałem to rękodzieło ludowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrtn czy nie jest tak ze cena produktu, uslugi jest nizsza o wysokosc vat jezeli nie jest sie jego platnikiem?

Czy w dalszym ciagu refundowany jest koszt kasy fiskalnej? Bez przesady z tym pcimiem ,sporo firm nie placi jeszcze vatu.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrtn czy nie jest tak ze cena produktu, uslugi jest nizsza o wysokosc vat jezeli nie jest sie jego platnikiem?

Czy w dalszym ciagu refundowany jest koszt kasy fiskalnej? Bez przesady z tym pcimiem ,sporo firm nie placi jeszcze vatu.

ad1. :dirol: bez jaj :)

ad2. nie każdy potrzebuje kase

ad3. ja jeszcze takiej nie spotkałem, zawsze dostaje FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrtn czy nie jest tak ze cena produktu, uslugi jest nizsza o wysokosc vat jezeli nie jest sie jego platnikiem?

Jakim Cudem ?? Skąd ci to przyszło do głowy ??

Czy w dalszym ciagu refundowany jest koszt kasy fiskalnej?

A po co kasa fiskalna firmie usługowej :dirol:??!?!?

Bez przesady z tym pcimiem ,sporo firm nie placi jeszcze vatu.

na przykład ???

LUDZIE PRZESTAŃCIE MYDLIĆ OCZY POCZĄTKUJĄCYM.

Albo stawia się na biznes albo na zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności