Skocz do zawartości

własna firma - start


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

Franek, a ty nie masz czasem 15 lat? (patrz profil)

Ja nie wiem czy takie sa przepisy (twierdze to otwarcie). Wiem tylko, ze ani ja, ani moi znajomi (Warszawa, Krakow, Poznan, Lodz) nie musieli takich rzeczy przedstawiac.

A to jest fakt: konta nie musisz miec, ale jesli juz podajesz, to musisz przedstawic umowe z bankiem.

Powtorze dla tych, ktorzy planuja otwarcie DG: nie czytajcie ani moich ani innyc porad - pojdzcie do kazdego urzedu i wypytajcie o wszystko! To jedyny sposob.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Konto bankowe musisz mieć i są na to przepisy, choć nie one zabraniają wykorzystywania konta osobistego do rozliczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej to US różnie do tego podchodzą, a czasami nie warto szaleć w US i popisywać się lepszą znajomością prawa, po co się wychylać. Druga sprawa to dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu w którym będziemy prowadzili działalność u mnie był wymagany, jednak jak czytam nie wszystkie Urzędy wymagają tego dokumentu przy zakładaniu firmy jako osoba fizyczna, w sądzie natomiast taki dokument jest niezbędny.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, bardzo prosze, zebys podal mi nr dziennika ustaw, w ktorym jest o tym napisane.

Bo ja slyszalem ze nikt nie jest w stanie zmusic mnie abym mial konto bankowe - do rozliczen moge sie poslugiwac poczta (przekazami).

To samo z ZUS - tez niby jest przeswiadczenie "musisz miec konto, zeby ci ewentualnie na nie weszli jak nie bedziezsz placil" a to jest tylko bajeczka.

Nie twierdze ze to co piszesz nie jest prawda - prosze tylko o potwierdzenie (ustawe).

PS. Tak sobie w nocy pomyslalem, ze nie ma szans przejsc przegladu technicznego bez gasnicy (oczywiscie bez lapowki / znajomosci)...

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystawiając fakturę vat mniej zarabiamy bo musimy się z niej rozliczyć??

Dobre ;) Generalnie mozna powiedziec, ze kazdy kto zarabia legalnie, zarabia mniej ;)

Odprowadzasz albo sam dochodowy albo dochodowy + VAT.

Ale to tylko pozornie wychodzisz na tym gorzej. Dlaczego? Pomine aspekty, ze placac VAT mozesz sobie wrzucac w koszta wydatki. Zwroc uwage, ze wielu osobom zalezy na fakturze (bez niej nic od ciebie nie kupia). Jesli kiedys brales za cos 100 zl to teraz wezmiesz po prostu 122. Niby oferta drozsza, ale uwierz mi ze firma woli doplacic VAT i miec fakture niz bez VATu i bez faktury...

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystawiając fakturę vat mniej zarabiamy bo musimy się z niej rozliczyć??

16 podstron tematu na nic...

Oj Franek nie denrwuj się tak, po prostu chciałem się upewnić, tym bardziej że wątek jest burzliwy a ty sam na poprzedniej stronie nie polecasz płacenia Vatu początkującym.

arek inc dzieki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności