Skocz do zawartości

własna firma - start


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

No jak komus 300 styka na wache to nei wiem co ma za auto, albo silnik 900cc, albo na metan albo ma klientow w jednym miejscu:D ja robie jakies 1200 km/mc i przy moich 10 litrach benzyny na 100km koszty sa paskudne :bukiet:

101213[/snapback]

na pewno w przyszlosci wybierzesz turbodiesel...

https://' target="_blank">

sq- Aero Plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja dorzuce swoje grosze...

Jak masz malo gotowki:

Zanim zaczniesz cos dzialac musisz miec juz klientow (stalych) zeby pokryc

przynajmniej stale koszty (zus, prad, net, telefony, paliwko itp).

Pozyskiwanie klientow biznesowych strasznie sie przeciaga, czasami trwa jeden

miesiac, a czasami jeden rok. Jak cos pojdzie powoli to moze sie skonczyc kaska

i albo zamykasz cos na co ciezko pracowales albo wpadasz w dlugi.

po za pieniedzmi jest jeszcze inna wazna regula:

nie masz klientow -> nie masz portfolio -> nie masz klientow

ale to chyba juz kazdy wie :]

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie faktycznie, ciężko z tym. Jednak mój stary skasował działalność już prawie rok temu, a do dzisiaj dzwonią z banków i przysyłają pocztą oferty kredytów :P Więc troche to śmieszne, że jeden nie dostanie, a drugiemu wciskają na siłę :)

99092[/snapback]

Bo banki uważają - że jeśli startujesz to szybciej noga podwinie ci się - więc po co ryzykować

Mi kiedyś "serce się krajało" jak widziałem (chyba na Discovery) jak rząd Norwegii podchodzi do "nowych technologii" - było to na przykładzie firmy zajmującej się produkcją gier komputerowych. Szefem była kobieta. Dostała "na start" duży duży kredytu (kilka milionów euro) - z jakimś śmiesznym oprocentowaniem.

Ktoś może zastanowić się - jaki sens pakowac pieniądze w ryzykowne przedsięwzięcie ?

Czysta statystyka - pakują 50 milionów - 9 pada a 1 przynosi później rocznie zysk 100 milionów.

Na podobnej zasadzie działają (też w Polsce) fundusze Venture Capital.

Na podobnej zasadzie działa "nauka" w stanach - 10 nie najlepszych nawet jakości doktorantów - chemików ma większe szanse coś wyprodukować "użytecznego" i "na sprzedaż" niż 1 geniusz na cały kraj.

Ale co ma być w Polsce od razu z górki nie ? :) Jak się zachartujem to nawet syberyjska zima nas nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest jakaś szansa na jakieś dotacje z UE ? Ostatnio zrobili wokół tego tyle szumu, może jakaś pomoc dla przedsiębiorców ?

101403[/snapback]

Jak się jest bezrobotnym to można dostać na "sprzęt" około 10k PLN i chyba nie ma jakiś dużych warunków.

Inne - dowiadywałem się gdzieś w marcu że dotacje (ta najpopularniesza dla małych i średnich firm - nie pamiętam numeru) - w Wawie skończyły się w lutym i preferowane było 70% wkładu własnego 30% z dotacji - bo to niby najbardziej rozwinięty obszar. W innych regionach można chyba 50 do 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba dzień dzisiejszy nie ma dla takich branżnic ciekawego. Polecam obserwowanie https://www.parp.gov.pl/, choć w tym roku bedzie ciezko, polecam teraz sie przygotowac a startowac w nowym roku zarz napoczatku, latwiej uzyskac i wiecej programow jest.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, co racja to racja, ew. Gaz. Narazie d miesiaca probuje sprzedac swoje auto :/

101322[/snapback]

miałem auto na gaz, nie polecam, silnik do remontu (około 1000-1500zł) do tego palił mi 10 litrów LPG / 100km do tego trzeba lać jeszcze benzyne no i olej bo gaz rozpieprzył mi pierscienie i 0,5l oleju mi uchodziło co 1000km

Teraz kupiłem se Diesel'a pali mi 5,5 litra w mieście ON i nie musze sie martwic się o benzyne na rozruch i ubytki oleju.

Po tym doświadczeniu stwierdzam, ze gaz jest do kuchenek i zapalniczek:)

Orientuje się ktoś czy jest jakaś szansa na jakieś dotacje z UE ? Ostatnio zrobili wokół tego tyle szumu, może jakaś pomoc dla przedsiębiorców ?

101403[/snapback]

jest taka możliwość, ale z tego co wiem, trzeba przygotować biznesplan na najbliższe 5 lat. Dosyć sporo papierków do wypisywania i sporo czekania. w tym tygodniu bedę się widział z gościem, co coś takiego składa (tylko że na uruchomienie jednostki kulturowej w mieście) mogę popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem auto na gaz, nie polecam, silnik do remontu (około 1000-1500zł) do tego palił mi 10 litrów LPG / 100km do tego trzeba lać jeszcze benzyne no i olej bo gaz rozpieprzył mi pierscienie i 0,5l oleju mi uchodziło co 1000km

Żuka?

1. Im bardziej silnik jest zużyty wtedy czy LPG czy PB tak samo go dokończy, na LPG szybciej bo LPG wypłuka nagar, co za tym idzie uszczelnienie.

2. W nowych samochodach oraz z małym przebiegiem LPG mniej zuzyje silnik niż PB,ponieważ jest czystsze i nie pozostawia nagaru - przyczyny zużycia silnika.

3. Silnik smarowany jest olejem a nie paliwem zasilającym, dlatego między bajki można włożyć opowiastki o niszczeniu silnika przez LPG.

4.Nowe samochody są przystosowane do spalania paliwa wysokooktanowego (LPG), stare i wykonane ze słabej jakości nie.

5. Mam już trzeci samochód na LPG i jest to paliwo tańsze, a koszty jakie są to przegląd, koszt wymiany co rok świec, przewodów oraz filterka gazu i częściej wymiana układu wydechowego (jeśli masz stalowy), bo LPG wydziela CO2 i H2O.

6. 4,5zł to zawsze trochę więcej niż 2,3zł, przy wiekszym spalaniu ok. 10-15% instalacja zwraca się średnio po 15 000km, a jak weźmiesz ją na raty przez 15 000 km płacisz tyle samo co za PB a potem już w wiele mniej.

Miałem kiedyś madzię 323 z 320 tys. przebiegiem jak kupiłem, założyłem na drugi dzień instalację, silnik 1500, spalała mi 8-9 litrów a jej nie oszczędzałem, sprzedałem z ponad 400 tys. przebiegiem i nadal chodziła bardzo dobrze (jechałem kiedyś nawet 190km/h). Znajomy kupił golfa I z mniejszym przebiegiem, padł silnik po 40 tys. Jak jest dobry silnik można śmiało zakładać instalacje.

PS.

Każde auto zużywa olej, jakby ci brał na 100km to można by sie było zastanawiać, polonezy tyle nowe brały ;)

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam auto na gaz i nikt mi nie powie ze to zle rozwiazanie

istona role odgrywa przy zakladaniu instalacji odpowiednia regulacja

silnika i zgranie wszystkiego, bo nawet najlepsza instalacja moze sie nie sprawdzic kiedy zalozysz ja w warsztacie gdzie sie poprostu na tym nie znaja

moje auto spala mniej na LPG po regulacji niz na benzynce przed zalozeniem LPG:]

jest troszke slabsze ale to mi nie przeszkadza (tak chcialem):]

ogolnie wychodzi tak jak jazda dieslem

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat gdyz jestem juz po kursie organizowanym przez Urzad pracy na temat prowadzenia wlasnej firmy

i mam do Was pytanie natury prawne, gdyz musze wymyslic nazwe firmy

i tak sobie wymyslilem ze fajnie by bylo sie nazywa eoNET, domenke www.eonet.pl juz wykupilem, no ale teraz jest kwestia prawna czy moge takiej nazwy ? (ze wzgledu na to ze jest firma Onet.pl)

znajomy ktory cos zna sie na prawie powiedzial mi ze moge bez problemu uzywac takiej nazwy (eoNET) jedynie na stronie www.eonet.pl nie moge miec portalu (zeby ludzi w błąd nie wprowadzac), a na stronie ww.eonet.pl bez problemu moze byc oferta robienia stron, pozycjonowania itp.

a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności