Skocz do zawartości

własna firma - start


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę założyć firmę. W urzędzie gminy muszę podać adres firmy czyli mojego biura.

Aby wynająć biuro muszę im podać NIP, REGON i jeszcze coś tam...

Więc jak ja mam podać adres firmy jeśli nie mogę wynając biura ?

Jak wy to załatwiliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chcę założyć firmę. W urzędzie gminy muszę podać adres firmy czyli mojego biura.

Aby wynająć biuro muszę im podać NIP, REGON i jeszcze coś tam...

Więc jak ja mam podać adres firmy jeśli nie mogę wynając biura ?

Jak wy to załatwiliście ?

Możesz to załatwic tak:

Jesli to jednoosobowa firma to NIP jest twoim Nipem osobistym, który już masz.

Więc spokojnie udajesz sie do Urzedu Gminy i podajesz adres biura - nie wymagają umowy.

Potem do Urzędu Statystycznego - dostajesz Regon.

Następnie podpisujesz umowę na wynajęcie biura.

Z umową i regonem idziesz do urzędu skarbowego.

Na końcu ZUS.

I po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to załatwic tak:

Jesli to jednoosobowa firma to NIP jest twoim Nipem osobistym, który już masz.

Więc spokojnie udajesz sie do Urzedu Gminy i podajesz adres biura - nie wymagają umowy.

Potem do Urzędu Statystycznego - dostajesz Regon.

Następnie podpisujesz umowę na wynajęcie biura.

Z umową i regonem idziesz do urzędu skarbowego.

Na końcu ZUS.

I po kłopocie.

Do podpisania umowy potrzebuje jeszcze KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), tam tez podać

adres przyszłego biura ? W papierach trzeba też podać nr lokalu, nie wiem jaki będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzac wlasna dzialalnosc gospodarcza czyli 10no osobowa firme nie musisz miec biura. Firma moze byc zarejestorwana na twoj staly adres zameldowania.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podpisania umowy potrzebuje jeszcze KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), tam tez podać

adres przyszłego biura ? W papierach trzeba też podać nr lokalu, nie wiem jaki będę miał.

KRS sie podaje w momencie zakładania spólki z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary jak ty chcesz podawać KRS to zrób tak.

- zbierz paru kolesi (albo sam)

- zbierzcie minimum 50 000 zł (albo wyłóż sam)

- napisz status spółki zoo

- zgłoś się do sądu po wpis

9dostaniesz wtedy KRS)

- powołaj rade nadzorczą

- powołaj zarząd

zarząd będzie miał pełnomocnistwa do pozostałych zgłoszeń.

a tu masz sporo informacji

https://akson.sgh.waw.pl/~tk23365/BOSS_docs...lozyc_firme.doc

- jest tam jeden błąd - REGON nadaje Urząd Statystyczny.

Masz tam nawet rozpisane koszty i jak to czasowo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadne spółki ja sie nie będę bawił...... To kierowniczka biurowca mówiła, że potrzebuje nip, regon i krs.

Widoczne w tym biurowcu są tylko spółki. Mogę zgłosić firme na dom w gminie z czasem startu firmy na np 1 kwietnia i gdy dostane regon to szybko wynająć biuro i zmienić adres firmy jeszcze przed jej startem ?

Ile wam zajeło czekanie na regon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zgłosić firme na dom w gminie z czasem startu firmy na np 1 kwietnia i gdy dostane regon to szybko wynająć biuro i zmienić adres firmy jeszcze przed jej startem ?

To nie jest takie proste. Jak zgłaszasz firmę na dom, to później musisz jeszcze złożyć papiery od ZUS, US i iść po regon (niekoniecznie w tej kolejności). W przypadku zmiany adresu firmy musisz aktualizować wszystkie papiery we wszystkich urzędach, co trochę trwa.

Najlepiej zrobisz jeśli olejesz sprawę, zarejestrujesz firmę na dom, po starcie wynajmiesz sobie biuro i dopiero wtedy weźmiesz sie za zmianę adresu. Gwarantuje Ci, że w jeden dzień tego nie załatwisz.

Ile wam zajęło czekanie na regon?

Godzinę.

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz NIP?

Edyta - poza tym na wpis do ewidencji w Gminie też się czeka parę dni (ja czekałem ok 2 tyg.). No i oczywiście we wniosku o REGON też wpisujesz adres firmy, więc musiał byś: zrobić wpis do ewidencji->iść po REGON (o ile do regonu nie są potrzebne jeszcze jakieś papiery-ja już nie pamiętam)->wynająć biuro->zaktualizować wpis do ewidencji(znowu trochę czekania - jeśli zmieniasz siedzibę na inną gminę/miasto, to oni muszą wykreślić wpis u siebie i przesłać do nowej gminy/urzędu miasta w którym masz lokal, co oczywiście trwa)-> (nie jestem pewny czy aktualizacja REGONu jest potrzebna)-> załatwić resztę papierów w ZUSach i USach.

Nie możesz zrobić po prostu tak, żeby się umówić z firmą od lokalu aby Ci go zarezerwowali na powiedzmy 2 tygodnie żebyś mógł podawać ten adres od początku w papierach? To było by chyba najrozsądniejsze wyjście.

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zlożylem juz wszystkie papierki + wniosek w urzedzie pracy

teraz tylko czekac na pozytywną opinie i ostro ruszac

jak Wam sie widzi nazwa firmy N E T O N E T??

na poczatku chcialem firme nazwa SEONET, ale kazdy komu o tym powiedzialem to sie pytal a co to jest to SEO ??? :)

czy ma ktos moze liste PKWIU z usługami ktore mozna podpiac pod dzialalnosc firmy zwiazanej ze stronami pozycjonowanie itp. ?

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności