Skocz do zawartości

własna firma - start


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w urzędzie gminy, babka powiedziała, że mogę wpisać adres biurowca.

Pobrałem druk i jutro tam wracam.

Na druku mam:

Zgłaszam podjęcie działalności gospodarczej:

Nazwa: .................

Mam tam wpisać tylko nazwę firmy np "XYZ" czy 'Przedsiębiorstwo "XYZ"' ?

Będę zajmował się głównie reklamami w necie (72.30.3 Sprzedaż miejsca na reklamę w Internecie przez właścicieli witryn internetowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bardzo prosto... instalujesz pakiet wine np. - oczywiscie darmowy soft no i instalujesz IE6.0 np. no i nie ma bata smiga... masz wiec standardowo Firefoksa w X11 no i do testow emulowanego 6.0 i to bez swirdowsa XP czy 2000

niestety oszczednosci kosztuja czas - wiec jak nie masz kasy na oryginal stracisz (czy aby na pewno to bedzie strata?) czas na nauke i eksperymenty...cos za cos..

W takim razie pytanie: jak sprawdzasz wygląd strony pod IE za pomocą Debiana?

Opinie ze zakładanie firmy bez co najmniej 100k zł jest bez sensu, to jakis zakłamany mit.

No chyba że się otwiera produkcje i trzeba kupic maszyny....

Ale istnieje mnóstwo branzy w których mozna zacząc za sume 5-10k zł

Firma firmie nie równa. Jeden ludzik dłubiący sobie stronki w domowym zaciszu, to może być firma... 10 ludków pracujących przy firmowych kompach w siedzibie fimy mieszczącej się w centrum miasta, to też może być firma. Zależy jak to sobie wyobrażasz. Ze swojego doświadczenia wiem tyle: wolę jednego konkretnego klienta, niż 10 drobnych... a jak myślisz, gdzie będzie wolał iść konkretny klient?

--------------------------------------------------------------------

Noclegi Polska - Baza noclegowa > 17000 obiektów noclegowych

Sklep komputerowy online komputery, laptopy, pda, monitory, aparaty cyfrowe

Kampanie reklamowe w internecie oraz w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w urzędzie gminy, babka powiedziała, że mogę wpisać adres biurowca.

Pobrałem druk i jutro tam wracam.

Na druku mam:

Zgłaszam podjęcie działalności gospodarczej:

Nazwa: .................

Mam tam wpisać tylko nazwę firmy np "XYZ" czy 'Przedsiębiorstwo "XYZ"' ?

Będę zajmował się głównie reklamami w necie (72.30.3 Sprzedaż miejsca na reklamę w Internecie przez właścicieli witryn internetowych)

Wpisujesz tylko XYZ(no i imię i nazwisko w przypadku działalności jednoosobowej).

I pamiętaj, że podaje się PKD a nie PKWiU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zajmował się głównie reklamami w necie (72.30.3 Sprzedaż miejsca na reklamę w Internecie przez właścicieli witryn internetowych)

Sprzedaż reklamy w internecie, może dodatkowo pozycjonowanie.

Ja planuję zacząć w zależności od aktualnych zysków i statystyk w styczniu.

Rada jedna, możecie dopisać jeszcze coś np. 72.60.Z (Działalność związana z informatyką, pozostała) czy 72.2 (Działalność w zakresie oprogramowania)

Wpisując to na początku widnieje to w zakresie Waszej działalności, natomiast, jeżeli w przyszłości chcielibyście rozszerzyć zakres, to trzeba zmieniać wpis co wiąże się opłatą (było 50 zł nie wiem ile teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo jest za free dla kazdego

pytanie: czy konieczne jest podawanie Imienia i nazwiska w nazwie firmy dzialalnosci jednoosobowej? Czemu to ma sluzyc? A co jesli chce aby moja firma nazywala sie np. "XaV1er Development" i tyla? Uzednicy mi zabronia?

rysunek, malarstwo, nauka rysunku, szkoła rysunku, kurs, architektura

usługi dla firm, doradztwo, uslugi doradcze, consulting, biznes

katalog stron WWW, Katalog stron, katalog SEO, linki bezpośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo jest za free dla kazdego

pytanie: czy konieczne jest podawanie Imienia i nazwiska w nazwie firmy dzialalnosci jednoosobowej? Czemu to ma sluzyc? A co jesli chce aby moja firma nazywala sie np. "XaV1er Development" i tyla? Uzednicy mi zabronia?

Nikt poza Urzędem Statystycznym nie wymaga Imienia i Nazwiska przy nazwie Firmy.

Jest jakiś konflikt prawny z tym związany - wszystko przez tą pieprzo... liczbę urządów.

Generalnie nigdzie poza super oficjanymi dokumentami (faktury, rozliczenia, zgłoszenia) nie musisz dodawać Imienia i Nazwiska.

Inaczej jest w przypadku spółek z o.o. - tam nie trzeba

Przy spółkach jawnych jest to bezwarunkowo wymagane.

Urzędnik może ci odmówić wydania regonu bo uzna że jesli nie ma imienia i nazwiska przy nazwie to nie spełniasz jakiegoś tam przepisu. Nie masz regonu nie masz firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie: jaka forme opodatkowania wybrałeś? Jaką formę sugerowalibyście przy prowadzeniu działalności związanej stricte z SEO?

Z góry dzięki za opinie.

Zacytuje tutaj znajomego doradcę podatkowego:

Przy dochodach poniżej 3-3,5k zł miesięcznie - standard, powyżej bardziej opłaca się podatek liniowy. Bezwzględnie VAT - 95% twoich kontrachentów będą stanowić firmy z których większość płaci VAT (mocno upraszczająć, w transakcjach między 2 płatnikami VATu, tego podatku w pratyce nie ma). Forma prawna - samodzielna działalność gospodarcza, jesli firmę prowadzisz sam. Jak ze wspólnikiem polecam spółkę komandytowo-akcyjną, ewentualnie spółkę z o.o. (ale tu się juz pełna księgowość kłania).

Jak chcesz sie zabezpieczyć to przed przykrymi niespodziankami zalecam przyjąć rozdzielność majątkową z małżonkną, przerzucić cały majątek na żonę, zrobić ją akcjonariuszem spółki komandytowo-akcyjnej i udać się do doradcy podatkowego, który Ci wytłumaczy co masz robić, abyś WOGÓLE nie płacił podatków i za nic nie odpowiadał. Oczywiście musisz wtedy bezwzględnie ufać żonie, wydać jakieś 4k zł na notariusza i rejestrację oraz mieć 50k kapitału zakładowego (to ostatnie da się obejść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a starał sie ktos z Was o dofinansowanie z Urzedu Pracy ???

ja forme opodatkowania wybrałem "Zasady ogólne"

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności