Skocz do zawartości

Polski (haha) Rejestr Internetowy -UWAGA!


abyss

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem pocztą PAPIEROWĄ na adres domowy (w Polsce) coś podobnego do h ttp://larskasper.de/temp/Deutsches-Internet-Register.png tylko w wersji polskojęzycznej. Ot, kupon rejestracyjny zawierający informacje o mojej stronie pod pięknym tytułem "Polski Rejestr Internetowy", branżę, adres strony i 3 słowa kluczowe do wyboru. Bardzo pięknie. W środku dane informacyjne, branża, ładny papier i koperta, miejsce na uwagi i podpis. Na oko nic specjalnego. Wygląda, jakby to była jakaś darmowa szansa uzupełnienia danych teleadresowych. Logo BARDZO podobne do &tp :) No i szczególnie to logo wzbudziło mój niepokój. Jakoś za podobne do nowej tepsy (dokładniej koncernu ft) - te same kolory i czcionka, identyczny układ i forma, a to sugeruje mi, że coś nie gra. No i po dokładnym przeczytaniu treści okazało się, że cena za publikację rocznego ogłoszenia niewiadomo gdzie - czy internet, czy papier wynosi skromne 858 Euro :D. Jeżeli ktoś nie wnikając podpisze i odeśle lub przefaksuje, to ma "fajną" reklamę. Oczywiście firma nie podaje strony internetowej na swoim druku (w ww.dad-addresses.com). Za to na drugiej stronie BARDZO JASNYM szarym tekstem - tak, że wygląda jak przebitka z drugiej strony na pierwszy rzut oka napisano, m.in. bardzo istotną informację, że sądem właściwym do rostrzygania sporów jest ten w niemczech. Autorem druku jest DAD Deutscher Adressdienst GmbH. Że się ktoś nabrał, to piszą np. tu ww w.uni-protokolle.de/foren/viewt/12081,0.html .

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności