Skocz do zawartości

Blokada naszych pieniędzy z OFE by ratować ZUS


zecke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rzadko wyciągam tu takie informacje, ale... https://biznes.onet.pl/fedak-ograniczenie-p...09,1,news-detal

Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że z emerytury będą grosze jeżeli nie zacznę już teraz odkładać na własny rachunek... Ale to co wymyślił teraz rząd RP to mi się osobiście nie mieści w głowie a przecież teraz pracuje na emerytów wyż demograficzny... WTF ?! Jak nisko trzeba upaść, by posunąć się do takich kroków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to też jakaś paranoja. Dziwi mnie tylko jedno - jak chcą zmienić przywileje policjantom, górnikom itp. to zawsze zastrzegają że zmiany obejmą dopiero tych co przyjdą do pracy a ci którzy pracują będą mieli wszystko bez zmian. A czy skoro ja zdecydowałem się na pracę w Polsce i płacenie tutaj podatków i też już jestem nazwijmy to w systemie emerytalnym, to wszystkie zmiany emerytalne typu wydłużenie wieku emerytalnego, cudowanie z ofe powinny chyba też dotyczyć tylko tych osób które dopiero na rynek pracy wchodzą?

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS i tak padnie, kwestia kilku, może kilkunastu lat. Jakiekolwiek próby podniesienia tego ustrojstwa są bezsensowne. Jak już ma długi... Jedyny plus to możliwość odliczenia sobie części składek od podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS broni się jak może przed wypłatami emerytur. Trzeba się o swoje rządzić. A październikowe wypłaty były już z kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam takie pytanie, otóż od czerwca prowadzę działalność gospodarczą - w czerwcu zapisałem się też do OFE poprzez moje konto w mBanku. Mam tam podgląd na zgromadzone środki w OFE i daty wpłynięcia składek. Do tej pory wpłynęły tylko 3 składki mimo, że do ZUSu zrobiłem już w sumie 6 przelewów.

Ostatnia operacja miała miejsce 10.10 i jest to składka za sierpień. Pozostałych brak. Mam się martwić, że coś nie tak z moimi pieniądzmi czy może wpłaty są nieregularne ?

Zawsze pewne analizy sportowe. O tym czym są pożyczki społecznościowe i czy warto z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ZUS nie ma co liczyć - lepiej samodzielnie odkładać.

Pewno ze lepiej tylko po co w takim razie co miesiąc wyrzucać w błoto 1000zł kiedy samemu je odkładając można by w ciągu 40 lat odkładania dojść do miliona przy bezpiecznym inwestowaniu ? :P

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności