Skocz do zawartości

Ban i pytania z nim związane bo nie bardzo rozumie


qgito

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem kilka tematow o banach w google ale nadal nie bardzo rozumiem do konca, wiec pytam, bo najgorsza rzecz to niedoinformowanie.

1. Ban google zwiazany jest tylko z budowa strony i nie zalezy od ilosci dodawanych linkow (przy linkach wystepuje zjawisko sandboxa) tak?

2. Czy uzycie zbyt duzej ilosci slow kluczowych decyduje o banie?

3. Czy bledy wykryte przez validatora moga miec wplyw na bana?

4. Czy na stronie znacziki <h1><h2... itd moga byc uzyte tylko raz, to znaczy jak raz uzyje h1 to pozniej w innej tabelce na tej samej stronie juz nie moge uzyc h1, czy to wogole ma jakis zwiazaek z banem w google (byc moze zbyt duza ilosc slow kluczowych w znaczniku <h1>)?

5. Jezeli dostalem bana na domene i zrobie nowa domene z ta sama strona to tez dostane bana? pytanie malo alokwetne, ale jednak dla mnie nie jest to do konca pewne ;).

6. Tak wogole to czy ja dostalem na pewno bana w google :>(sorki ale piewszy raz mi sie takie cos przytrafia i nie wiem po prostu)? jeszcze wczoraj bylem w czolowych pozycjach pod slowa kluczowe chociaz strona powstala dopiero pare dni temu (ale nie ma zbytniej konkurencji w te slowa kluczowe wiec moze dlatego od razu tak wysoko polecialem). A dzisiaj patrze a strony nie ma w googlu. Dadalem pare linkow okolo 10, ale przeciez to chyba nie przez to? Na stronie uzywalem czesto znacznikow <h1,2,3 ....> moze to przez to?

7. Czy z bana mozna wyjsc tak jak z sandboxa? Czy jezeli juz sie ma bana to mogila i mozna sobie darowac domene, jezeli mozna wyjsc to ban trwa mniej wiecej tak samo dlugo jak sandbox czy krorej/dluzej.

Teraz pytanie bardziej osobiste, co doradzacie. Jezeli wogole z bana mozna wyjsc to:

Lepiej czekac az mi ja odbanuja, czy zalozyc nowa domene i ewentualnie poprawic budowe strony, serwis jest dopiero tydzien w sieci, wiec nie szkoda jest mi domeny zupelnie (zwlaszcza ze jest to subdomena). Jak Wy macie w tym doswiadczenie.

Prosze nie krzyczec ze bylo setki postow na ten temat, bo ja na przyklad te setki postow przeczytalem, a i tak jeszcze nie rozumiem, wiec pytam.

pozdrawiam

qgito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Tak wogole to czy ja dostalem na pewno bana w google? ...jeszcze wczoraj bylem w czolowych pozycjach pod slowa kluczowe chociaz strona powstala dopiero pare dni temu

1. Strona Twoja otrzymala bonus, ktory otrzymują wszystkie nowe strony dlatego byles wysoko w wynikach.

2. stabilizacja pozycji trwa do 3 miesiecy.. jeszcze nie raz sie pojawisz i znikniesz - za wczesnie na to by mówić o ban'ie.

Czytaj forum...

[edyta]

To sie nadaje do działu dla początkujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Jest związany NIE TYLKO z budową strony, np złe sąsiedztwo, duplicate content na subdomenach,

ad2. Ilość uzytych słów procentowo do reszty treści może wpływać ale nie sądzę żeby decydowała o 100% banie

ad3. Nie

ad4. Ilośc użytych <h..> - patrz ad2.

ad5. To zależy za co był ban, poza tym zanim ban zostanie"dany" trwa jednak jakiś czas

ad6 i ad7 patrz wypowiedź Erbit-a

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Bana, czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mam zrobić aby moja strona https://virtual-profits.com oraz jej subdomeny została wkońcu zaindeksowana przez szanowne Google. Są tylko strony główne ale to dlatego że google powyciągał stare kopie.

Niewiem czy zmienić domene, czy dalej czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Strona Twoja otrzymala bonus, ktory otrzymują wszystkie nowe strony dlatego byles wysoko w wynikach.

2. stabilizacja pozycji trwa do 3 miesiecy.. jeszcze nie raz sie pojawisz i znikniesz - za wczesnie na to by mówić o ban'ie.

Wiem o tym, wiedzialem tez ze strona spadnie z pozycji bo to jest normalne, ale mi nie chodzi o to ze strona mi wyleciala z pierwszych pozycji, jej nie ma poprostu w indexie, jak wpisze adres strony to pokazuje:

"Niestety nie ma informacji dotyczących adresu ......."

I to mnie martwi, czy to na 100% oznacza ban bo jezeli tak to nie dobrze.

I jeszcze raz pytam, czy jezeli stworze nowa subdomene i strone leciutko zmienie to czy to jest dozwolone, czy google wyrzuci znowu i druga domene?

Faktycznie temat bardziej dla poczatkujacych wiec prosze moferatora o przeniesienie.

Dzieki za informacje i pozdrawiam

qgito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jej nie ma poprostu w indexie,...

...I to mnie martwi, czy to na 100% oznacza ban...

Szanowny qgito

Mialem troche wyrozumialosci, ze nie czytasz forum.. ale Ty takze nie czytasz wypowiedzi ! Miej prosze troche szacunku dla mojego (naszego) czasu !

...

2. stabizacja pozycji trwa do 3 miesiecy.. jeszcze nie raz sie pojawisz i znikniesz - za wczesnie na to by mówić o ban'ie.

Czytaj forum...

I jeszcze raz pytam, czy jezeli stworze nowa subdomene i strone leciutko zmienie to czy to jest dozwolone, czy google wyrzuci znowu i druga domene?

Nie ma sensu - bedzie z nią dokladnie to samo co z pierwszą a na dokladke mozesz nabawic sie 'duplicate content'. Zalecam dalsze prace nad stroną i cierpliwość.

Prosze.. czytaj forum

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nic z tego nie rozumiem, dzisiaj patrze a stronka w googlu, jakby nigdy nic, siedzi sobie na pierwszej pozycji pod moje slowa kluczowe...

Ah te google dziwaczne ....

Dziekuje wszystkich za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nic z tego nie rozumiem, dzisiaj patrze a stronka w googlu, jakby nigdy nic...

A czytałeś ze zrozumieniem moją wypowiedź ?

...

2. stabilizacja pozycji trwa do 3 miesiecy.. jeszcze nie raz sie pojawisz i znikniesz - za wczesnie na to by mówić o ban'ie.

Wiesz... sorki chłopie... ale 2 raz juz cytuja sam siebie a Ty nadal nic nie łapiesz... nie rozumiem po co ja właściwie się wypowiadam...

[edyta]

Michale... user ma strone 5 dni! O banie raczej nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem, rozumiem ze tak poprostu sie dzieje, ale nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje, po co cos takiego w googlu, ku czemu to ma sluzyc ze stronki sie pojawiaja i znikaja.

Zrozumialem twoja wypowiedz nie martw sie nie piszesz na marne.

qgito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem, rozumiem ze tak poprostu sie dzieje...

Indeksacja to złozony proces. Nalezaloby strescic połowę forum by to opisać. Do tego dochodzi 'fresh site bonus' i kilka dodatkowych elementów..

Generalnie rzecz biorąc pełna indeksacja trwa czasami do 3 miesiacy (choć w moim przypadku pewną stabilizację zacząłem dostrzegac po 1,5 miesiącu). Dopiero jak wszystkie DC beda mialy tę samą informacje o Twojej stronie zaczyna się to stabilizować.

Powiem więcej. Prawdopodobnie takie wahania jak teraz widzisz na swojej stronie zachodzą tez na starszych domenach ale ich 'siła' powoduje, ze te wahania nie są aż tak widoczne jak dla nowej domeny.

W chwili obecnej dodatkowo są aktualizacje PR,BL w Data Center, które to powodują dalsze zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja chyba dostalem bana ;)B)

tzn. niewiem czy to jest mozliwe ale dotalem jakby na 1 adres. A stronka byla jedna z moich pierwszych tematycznych stronek co zaistniały w sieci powstala chyba cos kolo marca-kwietnia. Caly czas jej pozyja sie piela od 2 miesiecy juz tylko dodawalalem po 1-2 linki dziennie bo nie bylo skad wziac wiecej. Az w koncu stronka osiagnela 1 miejsce... az tu nagle jak byly te zawirowania kolo 16 pazdziernika wykopalo ja na 4-5 strone... i minely ja nawet katalogi w ktorych ona byla dodana i wiecej osob wchodzilo poprzez te katalogi na nia niz przez nia sama. No ale stwierdzilem ze to takie chwilowe i nie panikowalem... ale nagle patrze wpisuje jej adres a tu buuu... niema jej w wynikach ;) ale jak patrze na nia poprzez 'Pozycja strony w Google Data Centers' to mi wskazuje je jest na 26 pozycji ale jej tam nie ma - PR caly czas ma 3. Dodam pozostale adresy w tej domenie sa nadal w google tylko ten jeden znikl :)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności