Skocz do zawartości

[prywata] Jak klasyfikujecie 'Pozycjonowanie' ?


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

...PKWiU do tej pory to uzywałem tylko do rejestracji i zmiany działalności.. Faktur w PKWiU nie wystawiałem jeszcze.

PKD - Polska Klasyfikacja Działalności (tu okreslasz działalność)

PKWiU - Polska Klasyfikacja Wyrobow i Usug (tu klasyfikujesz obrót)

Niemniej wiem o co chodzi...

...Gdyby uznać że pozycjonowanie w Google czy Onecie to Reklama to potwierdzałoby iż prowadzimy sprzedaż reklamy...

Bzdura !

Dziwi mnie, ze jakos nikt nie potrafi tego wyjaśnić. Są domniemania/dylematy...

Pomysł z optymalizacją kodu (usługa techniczna) jest także związana z 'reklamą' ale nią nie jest...

Nikt nie twierdzi, że 'pozycjonowanie' jest 'sprzedażą reklamy' ale jest usługą związaną z tą reklamą.

Niemniej co innego sprzedaż usługi:

"PKWiU 74.40.11 Usługi sprzedaży lub dzierżawy miejsc lub czasu na reklamę "

a co innego :

"74.40.12 Usługi planowania, opracowywania i zamieszczania reklam ".

Jak widać reklama to nie tylko jej sprzedaż więc wywody takie że 'pozycjonując' nie sprzedajemy reklamy są zabawne... Przypomnę wszystkim, ze US może kontrolować dokumenty na 6 lat wstecz... Ja chcę żyć spokojnie...

Nadal jestem zaskoczony niewiedzą... :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pozycjonowanie nie jest reklama! Ani w rozumieniu potocznym, ani w marketingowym. Za pomoca pozycjonowania nie prezentujesz ani oferty, ani innych informacji o produkcie/firmie. Jak chcecie, to przytocze definicje z ksiazki nt. marketingu :)

szook, to o czym piszesz bardziej pasuje mi do okreslenia search marketing, gdzie pozycjonowanie jest tylko jedna z technik.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tych biurokratycznych klasyfikacjach :) Pozycjonowanie jest na pewno elementem marketingu. Jesli by drazyc dalej, to moznaby je podpiac pod public relations. IMHO trzebaby sie zarejestrowac tak jak agencje PR, czy inne marketingowe.

Jest to o tyle logiczne, ze pozycjonowanie bedzie, moim zdaniem, ewoluowalo wlasnie w tym kierunku (jak to stwierdzil takze szook).

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit nie jest bzdura.

Na logike - od kiedy optymalizacje kodu rozumiec jako REKLAME ?

REKLAMA to promocja i nie musi to oznaczac wcale prezentacji oferty.

Prezentacje strony w wyszukiwarkach na czolowych pozycjach mozna uznac jako reklame.

Bo inaczej nie mozna byloby uznac reklamy np

BILBORD a na nim Szook.pl i nic wiecej - z pkt widzenia przedmowcy nie jest to reklama bo nie prezentuje na billboardzie oferty a jedynie adres witryny.

Dla mnie jest to reklama a reklama nie musi miec skutku wzgledem prezentacji oferty w sposob bezposredni.

OPTYMALIZACJA KODU TO OPTYMALIZACJA KODU i niema ona nic wspolnego z reklama.

Na skutek poprawnej optymalizacji uzyskujemy zwiekszone dotarcie ze swoja reklama czyli strona WWW.

Inaczej mowiac OPTYMALIZACJA KODU to jak spawanie stojaka reklamowego na ktorym ta reklama bedzie umieszczona.

Optymalizacja, serwer, domena to wlasnie taki stojak reklamy z pusta plansza.

A dopiero wewnatrz serwisu mozna znalezc oferte reklamowa.

Tak wiec POZYCJONOWANIE mozna uznac za forme reklamy wzgledem podejscia marketingowego i wzgledem US.

Ale takze mozna uznac to z pkt czysto technicznego. czytli wykonywanie uslugi webmastyerskiej polegajacej na poprawie kodu.

To tak samo jak tuning samochodu.

Jezeli uznac ze zwykle auto wozi reklame i jego naprawa to usluga reklamowa to jest to czysta glupota.

Jezeli uznac ze tuningowanie tego auta jest usluga reklamowa bo wozi reklame takze jest czysta glupota.

POZYCJONOWANIE = OPTYMALIZACJA = TUNING KODU STRONY INTERNETOWEJ wiec pojecie uslugi czysto technicznej.

No chyba ze ktos ma chody w Google i mu tam pozycje sprzedaja i nic w kodzie robic nie musi ani zadnych innych staran.

Stad nie wiem Erbit w czym jest problem.

Bo ja nie widze tutaj zadnego problemu - Prace webmasterska i tyle - czysty tuning kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wogole nie uzywam pkwiu

ktos wczesniej powiedzial ze to nie reklama a promocja...

promocja to zwiekszenie wartosci produktu w celu zachecenia potencjalnego Klienta do zakupu :)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od kiedy optymalizacje kodu rozumiec jako REKLAME ?

Nie pisze o optymalizacji... optymalizacja kodu nie budzi wątpliwosci, pisze o pozycjonowaniu jako elemencie zwiazanym z reklamą...

Wiem, że sie upieram... ale jeszcze nikt mnie nie przekonał...

Tak wiec POZYCJONOWANIE mozna uznac za forme reklamy wzgledem podejscia marketingowego i wzgledem US.

Ot właśnie.. od strony podatkowej mogą to być (i raczej są ) działania reklamowe. Tu oczwiscie nalzeloby chyba rozgraniczyc - strona wizytowa (reklama) a wiec uslugi z nią zwiazane są reklamą, sklep internetowy (nie jest reklamą) a wiec i dzialania z nim zwiazane nie są reklamą...
...nie wiem Erbit w czym jest problem.

Problem jest w wątrpliwościach... niejasnościach... a dokładniej w 20% kosztów uzyskania, o których wcześniej pisałem.
Bo ja nie widze tutaj zadnego problemu - Prace webmasterska i tyle - czysty tuning kodu.

A ja widze... dlatego pytam.

[edyta]

No dobra... nie będę Was męczył...

Wyjasnienie zagadnienia (a tym samym dowód na to jak mało wiecie w kwestiach podatkowych oraz jak zawiłe są nasze przepisy):

Istnieje limit na reklamę.. to fakt. Niemniej reklama internetowa jest reklamą publiczną i jako taka nie podlega temu limitowi ! W zwiazku z tym nie ma zagrozenia, ze ktos za duzo odliczy !

To jednoczesnie oznacza zamkniecie tematu z mojej strony.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit ja bym tutaj raczej nie mowil o nie wiedzy podatkowej.

Bo najpierw osoba wykonujaca musi stwierdzic co wykonuje aby odnalezc do tego odpowiednie przepisy.

Tak wiec jeden uznajacy pozycjonowanie bez koniecznosci modernizacji kodu strony uzna że: jest to forma reklamy , wplyniecie na ranking wyszukiwarek poprzez inne techniki nie polegajace na optymalizacji.

Ja uznaje to jako czyn czysto techniczny dla tego tez niemam problemu z przepisem jak nalezy takie uslugi ksiegowac.

Wiec problem lezy w tym czym i dla kogo jest pozycjonowanie.

Ksiegujac cos nie mozna mowic ze podstawa do zaksiegowania jest SKUTEK jaki uzyskuje klient - tzn np REKLAMA i PROMOCJA.

Bo nie skutek sie sprzedaje - pozatym jak pisalem nie wyobrazam sobie podpisania UMOWY z klientem ze skutkiem umieszczenia go w wyszukiwarce Google na 3 pozycji - i w taki sposob tez zaoferowaniu mu formy reklamy.

Nie uwazam by ktorys z nas byl uprawniony do takiej uslugi - a chocby do mylnej preznetacji wlasnej oferty.

A takowa oferte nalezaloby uznac jako sprzedaz 3-10 pozycji w Google.

Nie widze tutaj sensownosci tlumaczenia ze tak nie jest - bo klient nie musi sie znac a my jasno mu okreslamy iz sprzedajemy MU SKUTEK.

Wiec ma prawo rozumiec iz kupujac u nas pozycjonowanie kupuje sobie pozycje od 1 do 10 w wyszukiwarce Google a to juz moglbym uznac za lekkie naruszenie przepisow.

Tak wiec ja POZYCJONOWANIE traktuje jakoelementy pracy.

Np pozycjonowanie - optymalizacja na skutek ktorej zwieksza sie pozycja w wyszukiwarkach i trafiic na stronie

Zaawansowana opieka webmasterska polegajaca na podnoszeniu link popularity, poprawianiu kodu, analizowaniu biezacych standardow, pomoc w doborze serwera, sugerowanie rozbudowy serwisu na koniecznosc aktualnych czasow.

Tak wiec pozycjonowanie to usluga techniczna jak dla mnie

a Pozycjoner to nie sprzedawca pozycji a nazwalbym to pojecie,

WEBMASTER OBENCYHC CZASOW.

Minely czasy webmasterow ktorzy za zadanie mieli dokonywac drobne zmianki.

Dobry pozycjoner zna HTML, srednio jeden z jezykow programowania, potrafi poslugiwac sie programami graficznymi w celu zoptymnalizowania wielkosci obrazow, posiada srednio zaawansowana wiedze na temat dzialania sieci internet, serwerów.

Oczywiscie posiada tez duzo innej wiedzy.

Dlatego byc moze ten watek pasuje do POZYCJONOWANIA _ REKLAMY i osob ktore pozycjonowanie uznaja jako forme zdobywania linkow lub dzialan juz wymyslonych przez inne osoby.

Nie wiele naprawde nie wielu tutaj obecnych wymyslilo cos samemu !

A tylko Ci ktorzy cos wymyslili - wynalezli jakis nowy sposb na podbicie strony w rankingu to prawdziwi POZYCJONERZY innych mozna smialo okreslic wykonawcami czynnosci wyuczonych !.

Dobry pozycjoner siedzi i sleczy, mysli i kombinuje.

Jego praca nie polega tylko na wykonywaniu juz wszystkim znanych czynnosci i traktowania tego jako czysta rywalizacje na zasadzie ja posiedze 4 godziny i poddodaje strone do katalogow a ziutek 2 godz i bede dzieki temu LEPSZYM POZYCJONEREM.

No nie tak sie nieda byc dobrym pozycjonerem bo ciagle jest sie zaleznym od wiedzy ktora gdzies tam wyplynie.

Ja takze korzystam z wielu rozwiazan o ktorych dowiedzialem sie w sieci, kilka wymyslilem i sprawdzaja sie do tej pory.

Moge dzis smialo powiedziec ze gdy pozycjonowanie zaczynalo swoje zycie w Polsce wymyslilem sobie sposob na WP ktora wtedy byla jednym z wyznacznikow i kluczowym portalem w ktorym dokonywalo sie pozycjonowania.

teraz z uwagi na male zmiany w algorytmach wymysla sie juz jedynie sprawki techniczne zwiazane z optymalizacja i poprawnoscia dzialania serwisu.

Wiec ERBIT co osoba to bedzie inaczej uznawac sprawe POZYCJONOWANIA i napewno ksiegowania.

Dla jednych bedzie to usluga reklamowa dla innych techniczna.

Ja napewno nie podjolbym sie pozycjonowania bez mozliwosci optymalizacji kodu strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za mieszanie skrótów, ja męcze biuro rachunkowe jak czegoś potrzebuje a teraz nie mialem czasu zapytać. PKD i PKWiU różne rzeczy ale niestety łączą się przy działalności. BTW jeszcze taka uwaga jak jakiejś firmie/człowieki dajesz prezent sa to koszty reprezentacyjne 2% obrotu max, nawet kawę, herbatę dla klientów w biurze do tego zaliczają.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednoczesnie oznacza zamkniecie tematu z mojej strony.

97016[/snapback]

Przyznam, że zabawny był ten spór o to czy pozycjonowanie jest reklamą czy nie.

Prezentacja oferty wśród wyników wyszukiwania, skierowana do starannie dobranej grupy docelowej (słowa kluczowe) w celu zwiększenia sprzedaży - dla mnie brzmi to jak reklama

a to, że ktoś tam gmera w kodzie... to tylko jeden ze środków osiągnięcia celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie POZYCJONOWANIE JEST FORMA REKLAMY ale tylko z pkt marketingowego i osiaganego celu.

Nie mozna mowic ze POZYCJONOWANIE w sensie czynnosci prawnej jest reklama bo reklama to tylko skutek wykonywania pozycjonowania.

Jezeli ktos tak uznaje to czy gotowy jest sprzedac i napisac mi na FVTA ze kupilem REKLAME W GOOGLE ?

Jezeli tak to chetnie taka fakture nabede.

Dla mnie taka faktura ma sens jezeli posrednik sprzxedawalby mi Google Adwordsa ale napewno nie pozycjonowanie.

Wyobrazam sobie tlumaczenie z tego typu zalozenia ze sprzedaje Panu dzisiaj reklame w Google w postaci wyniku wyszukiwania na pierwszej stronie wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tylko dopowiem, ze temat 'reklamy publicznej' przyszedl mi do glowy (przypomnialem sobie) po wyjsciu z US ale nie mialem sily juz tam wracac (patrzcie podpis w stopce). Wiec problem przestał istnieć...

Nie ma wiec juz to dla mnie znaczenia czy jest to reklama czy nie.

[edyta]

Tu oczywiscie chcialem zwrocici uwage na ogromną kompetencje urzędnika... bo odbyła sie dyskusja na temat limitów na reklamę...

[edyta2]

Przyznam, że zabawny był ten spór o to czy pozycjonowanie jest reklamą czy nie.

Zabawny... równie zabawne wnioski wyciągnąłem z tej dyskusji..

Prezentacja oferty wśród wyników wyszukiwania, skierowana do starannie dobranej grupy docelowej (słowa kluczowe) w celu zwiększenia sprzedaży - dla mnie brzmi to jak reklama

a to, że ktoś tam gmera w kodzie... to tylko jeden ze środków osiągnięcia celu.

Też tak uważam z jedną uwagą... jeśli pozycjonowanie tyczy sie 'strony wizytowej (reklamy)' jest reklamą, jesli zaś tyczy sie np. sklepu internetowego - nie jest reklamą bo sam sklep nią nie jest.

Niemniej niezaleznie od samej kwestii reklama/nie reklama - nawet jesli jest to reklama internetowa jako 'reklama publiczna' nie podlega wspomnianemu limitowi dlatego tez przestało to mieć dla mnie znaczenie czym jest a czym nie jest pozycjonowanie.

...jak jakiejś firmie/człowieki dajesz prezent sa to koszty reprezentacyjne 2% obrotu max, nawet kawę, herbatę dla klientów w biurze do tego zaliczają.

Zgadza sie poza jednym.. używki nie mogą być kosztami reprezentacji.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie bilbordu, umieszczenie bilbordu = reklama

optymalizacja kodu, dodawanie linków = reklama

tak na drowy rozsądek wszystko co ma na celu zwiększenie wiedzy o cymś, dobycie popularności jest w jakimś sensie reklamą.

a jak to sklasyfikuje urząd skarbowy? - ch#$$ go wie :wow:

dopiero kiedy będzie jakieś wiążące orzecznictwo sądow, będziemy mogli mówić z całą pewnością.

btw tutaj w zasadzie nie powinny nas interesować podręczniki do markeingu, a raczej do prawa ;)

moim zdaniem sklasyfikowanie pozycjonowania jako reklama jest mu najbliższa, bo w zasadzie określając co czym jest powinniśmy się raczej kierować celem podejmowanych działań. pozycjonowanie ma na celu zwiększenie popularności, a więc jest reklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,

Wiec tak Produkcja Billboardu nie jest reklama tylko PRODUKCJA billboardu

pRODUKCJA pLAKATU NA BILLBOARD JEST WYDRUKIEM, PROJEKTOWANIEM ITP.

Gdyby Pozycjonowanie uznac jako reklame to nalezaloby chyba najpierw uznac jako reklame Projektowanie strony a to juz zakrawa na glupote.

Bo przeciez projektujac strone takze celem jest poozyskanie nowego rynku reklamy czyz nie ? tak samo jak ja pozycjonujac.

Wiec skoro pozycjonowanie to reklama to i projektowanie strony lub inaczej zwal jej umieszczanie na serwerze takze jest reklama :-)

Dla mnie brzmi to smieszne.,

Bo owszem i pozycjopnowanie i projektowanie ma w sobie skutek reklamowy ale napewno zadna z tych cznynnosci nie jest reklama.

Tak wiec Internet jest jednym z mediow a Hosting, kupno domeny, projektowanie, pozycjonowanie jednym z srodkow uzyskania efektu reklamowego.

Z takiej teorii jasno mozna byloby podpiac pod Reklame uslugi hostingowe, dostawe internetu, projektowanie.

Dlaczego nie, skoro jak wylacza internet to strona nie uzyska efektu reklamowego bo nie pojawi sie w sieci.

Jak padnie serwer wirtualny takze :-) wiec Pozycjonowanie jest jednym z elementow posiadania strony internetowej tak samo obecnie waznym jak zakup hostingu czy domeny.

Co mi z pozycjonowania bez hostingu i projektu strony internetowej :-)

Juz widze te ogloszenia

KUP POZYCJONOWANIE to Skuteczna reklama Internetowa.

I ja to rozumiem wtedy tak - jak kupuje to podaje hasla a gosc przyjmujacy zamowienie przygotowuje moja oferte, udostepnia serwer wirtualny, subdomene.

Bo nie widzialem jeszcze by zamawiajac Pozycjonowanie uzyskac efekt reklamowy.

Jezeli mozna top chetnie wypozycjonuje dzisiaj domene www. niematakiej .pl ktora nie posiada serwera wirtualnego serwera.

I licze na wymierne :-) skutki reklamowe.

Do dziela Panowie Reklamobiorcy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo matko. Jak juz chcecie klasyfikowac pozycjonowanie, to nalezy je zaliczyc do Public Relations. Sie zdenerwowalem i polece cytatami z ksiazki :wow:

Reklama - masowa, odplatna i bezosobowa forme prezentowania oferty sprzedazy

I mi poiedzcie - gdzie prezentujemy ta oferte?

Public relations - dazenie do kreowania, utrwalania i rozszerzania spolecznego zaufania i pozytywnego wyobrazenia o przedsiebiorstwie.

Tu sprawa jest jasna. Wysoki wynik wiaze sie ze spolecznym zaufaniem i budowaniem swiadomosci marki.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności