Skocz do zawartości

[prywata] Jak klasyfikujecie 'Pozycjonowanie' ?


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

I mi poiedzcie - gdzie prezentujemy ta oferte?

W wyszukiwarkach...

Jimmi

Spieszę z jeszcze jednym wyjaśnieniem.. ponoć używki od (prawdopodobnie) marca b.r. mogą wchodzić w koszty reprezentacji (2%) ale muszą być ściśle powiązane z np. organizowanym spotkaniem handlowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bez cynizmu, projektowanie stron, czy ten fatalny przykład wykonania bilbordu jest już sklasyfikowane jako odrębna czynność, ale pozycjonowanie nie jest, a wydaje mi się, że usługi reklamow są temu najbliższe.

sąd będzie ci to kalsyfikował na podstawie celu, dopoki nie bedzie na ten temat odpowiednich uregulowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi poiedzcie - gdzie prezentujemy ta oferte?

W wyszukiwarkach...

97091[/snapback]

I link ma byc ta oferta? :wow:

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uwazasz ze umieszczenie strony w internecie jest dalsze celowi REKLAMY W WYSZUKIWARCE niz jej pozycjonowanie.

Projektowanie a pozniej jej umieszczenie moim skromnym zdaniem jest blizsze osiagnieciu korzysci w postaci reklamy i zdobycia nowego medium jako zrodla pozyskania klientow.

Pozycjonowanie jest dopiero 2 srodkiem za umieszczeniem strony www w internecie.

Przed pozycjonowaniem sa np takie elementy ktore wcale nie musza byc wykonane w polaczeniu z pozycjonowaniem a celem takze bedzie pozyskanie klientow z wyszukiwarek.

Np Projekt i Umieszczenie cel 1

Cel 1 - Projekt i umieszczenie strony na serwerze wirtualnym

Cel 2 - Indeksacja

Cel 3 - Optymalizacja

Cel 4 - Zdobywanie Link Popularity

Cel 5 - Pilnowanie i poprawianie efektow

= czy to wszystko jest pozycjonowaniem, ???

To nie cynizm a jedynie pokazanie ze wszystkie z tych elementow maja na celu skutek REKLAMY i dlaczegoby ich nie uznac za REKLAME :-)

Inaczej twierdzilbys ze nie wykonujac POZYCJONOWANIA nie jestem wstanie pozyskac z wyszukiwarki ruchu ktory ma skutek REKLAMOWY.

A ja jestem pewien ze moge strone umiescic i wcale nie wykonam POZYCJONOWANIE A skutek bedzie taki sam.

Wiec jezeli skutek bedzie taki sam ? to czy wtedy umieszczenie witryny uznasz jako REKLAME /?

TAKI SAM lecz np o mniejszym zasiegu ale SKUTEK TO SKUTEk

Bo nikt nie powiedzial ze POZYCJONOWANIE jest sprzedawane za zasieg SKUTKU

tak wiec i bez niego mozna uzyskac ten sam skutek lecz o mniejszym zasiegu.

Wiec Projektowanie i Umieszczanie strony na serwerze wirtualnym daje ten sam skutek co pozycjonowanie.

Tylko jako iz jest to tylko czesc elementow pracy webmasterskiej to skutek jest NIZSZY ! ale CEL TAKI SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I link ma byc ta oferta? :wow:

Nie upieram sie... domniemam..

Nie mozesz rozpatrywac tego w kategori materialow, link jest środkiem pozycjonerskim, pozycjonowanie zaś ma cel..

To troche tak jakbyc chciał koszty farby (link) przeniesc na kupujacego reklame by sama usługa reklamy miala mniejsza wartosc... a to podwazy kazdy US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche tak jakbyc chciał koszty farby (link) przeniesc na kupujacego reklame by sama usługa reklamy miala mniejsza wartosc... a to podwazy kazdy US.

97114[/snapback]

O czym ty wogole gadasz? Link do strony klient w wyszukiwarce jest jak swoistego rodzaju logo. Ty zas kombinujesz by to "logo" bylo jak najbardziej atrakcyjne dla zainteresowanych. Jak nic PR. Dla mnie sprawa jasna.

Teraz pozostaje sie dowiedziec jak funkcjonuja i rozliczaja sie agencje PR. Maja one takie same mozliwosci, jak np. zaplecze, podwykonawcow. Dzialaja promujac wizerunek firmy (tu odzwierciedlony w stronie samej w sobie, nie w zawartosci) a nie konkretna marke produktu.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, powtórzę to jeszcze raz:

- w tej chwili o ile dobrze zrozumiałem interesują nas prawne aspekty tego zagadnienia.

- wg prawa reklamą jest również wykonanie bilbordu :) o ile nie było to zlecone innej firmie.

- ostatnimi czasy strona w internecie przestaje być zauważana jako reklama, tylko jako integralna część firmy (na stronie kupujesz, na stronie czytasz, przeglądasz itp.)

- cholerny "zet" :)

- teraz tak - dla składu orzekającego w sprawie o uzanie (bądź nie) pozycjonowania za usługę reklamową (w sprawie o vat i takie tam) bedzie brany pod uwagę cel wykonania pozycjonowania - on niezaprzeczalnie polega na podniesieniu popularności jakiejś strony i nawet jeżeli odrzucimy teorię o wchodzeniu witryny w skład firmy efekt pozycjonowania będzie jeden

- reklama; choćby to i była raklama reklamy, ale nią będzie.

- jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę to, że strona internetowa jest częścią firmy, to mamy przy wyszukiwarkach sytuację, że zwiększamy prawdopodobieństwo trafienia na nią potencjalnego klienta, a więc nie da się tego podciągnąć pod nic innego niż reklama.

- firmy reklamowe niewirtualne nie biorą przecież pieniędzy za wykonanie bilbordu, wydrukowanie ulotek, puszczenie spotu telewizyjnego, tylko za efekt, jaki ma to przynieść.

- pieprzony "zet" ;)

i na koniec jeszcze pytanie - jeżeli nie usługa reklamowa, to co?? :wow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty wogole gadasz?

Bez emocji...
Link do strony klient w wyszukiwarce jest jak swoistego rodzaju logo.

Link to nie logo.. logo to nie link.. temu muszę stanowczo zaprzeczyć...

Na Twe pytanie odpowiadam:

W przypadku pozycjonowania link jest metodą uzyskania celu - o tym nie ma co rozmwawiać. To tak jak 'farbe drukarska' też może być materiałem (kosztem klienta) ale użyta do 'reklamy' nie może stanowić kosztu klienta gdyż produktem końcowym, który Ty sprzedajesz zużywając do tego farbę (link) jest reklama...

Celem jest uzuskanie jak najlepszej oglądalności... to można pociągnąć dalej... Ale tak jak już pisałem nie upieram się co do reklamy... tylko domniemam !

...

- cholerny "zet"  ;)

...

- pieprzony "zet" :wow:

Kropelka ? Bo na ślinę będzie raczej trudno...
...reklama...

Generalnie masz takie same tendencje co i ja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc jest dowolność tak jak pisałem... moje księgowe też nic mądrego nie wymyśliły B)

i powiedziały żeby wpisywać zgodnie z tym co ma się wpisane w działalności czyli PKD ;) a jakby się Us dopiepszał to zamotac tak żeby nie wiedzieli o co chodzi... bo przy małych sprawach eksperta nie będa powoływać mają jakieś limity na wydatki ;)

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności