Skocz do zawartości

[Ku przestrodze] Windows made in USA


Robbieriviera

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawową rzeczą jest, że masz w myśl prawa mieć u siebie oryginalne oprogramowanie. Jeśli kupisz w MM lewy towar na fakturę, to i tak w pierwszej kolejności Ty dostaniesz za to po tyłku. A potem możesz z czasem dochodzić swoich roszczeń. Co nie jest takie nieprawdopodobne, bo swojego czasu masa firm sprzedawała na fakturę oprogramowanie w sposób niezgodny z treścią licencji producenta. Wiec fakturę miałeś, a z punktu widzenia licencjodawcy soft był "lewy", choć oryginalny.

"Słyszałeś", że kto żądał? BSA czy US? Bo może zażądać dokumentu stwierdzającego odprowadzenie należnego podatku skarbówka (i to niekoniecznie faktury) w przypadku używania oprogramowania w firmie.

BSA nie ma uprawnień do takich żądań (o ile w treści licencji nie jest napisane, że świadectwem oryginalności jest faktura).

Legalne oprogramowanie możesz tez kupić na aukcji, jako second hand od osoby prywatnej (o ile licencja dopuszcza jej przeniesienie), wygrać w konkursie, w bierki lub karty, kupić od twórcy (który nie ma działalności, więc nie wystawi faktury), otrzymać jako darowiznę. Jeśli nie ma co do tego ograniczeń w licencji - faktura nie ma tu wiele do rzeczy.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty, kupić od twórcy (który nie ma działalności, więc nie wystawi faktury), otrzymać jako darowiznę. Jeśli nie ma co do tego ograniczeń w licencji - faktura nie ma tu wiele do rzeczy.

Tu akurat byś się dziwił - formalnie nie ma - ale w praktyce BSA sobie tym ułatwia sprawę. To prawda na 100% wystarczy dowód w postaci zakupu na allegro (znam casus wygranej sprawy), ale i tak dla spokoju lepiej mieć umowę - to potwierdzam z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się !!! Ja nie neguję wartości umowy K-S (sam bez takiej nic nie kupuję), lecz mit wymagalności faktury i prawo jej żądania przez BSA. Też z doświadczenia :)

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wczoraj w nocy chciałem kupować na Allegro Win 7 Pro ale tak mnie nastraszyliście, że aż mam pytanie :)

Na giełdzie w Warszawie chcieli ode mnie za siódemkę jakieś ~500zł, jakim więc cudem tutaj jest tak tanio:

https://allegro.pl/windows-7-professional-p...1321231205.html

To jakiś wałek, okrojona wersja, aukcja charytatywna czy jak?:)

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22 - jeśli posiadasz komputer DELL to jest ok ale jeśli masz inny komputer to jest lewy.

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie działa to? (windows update) czy się nie zgadza z licencją microsoftu?

W Win XP Dell aktywacja i win. update (jeżeli nie fake) musi działać, natomiast instalowanie go na innym komputerze niż dell jest złamaniem licencji, ad. aukcji, to znowu ktoś zalicytował, no i pojawiły się także win 7 en ultimate w cenie 350 pln i ludzie licytują, aż żal:(...mądry Polak po szkodzie...

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co mnie obchodzi, że łamię jakąś tam licencję która pewnie nawet nie jest zgodna z prawem? Produkt jest oryginalny i działa, jest paragon (czy faktura)... czyli wszystko legalnie.

Tak jak ktoś che zaoszczędzić i szuka oszczędności nie tam gdzie trzeba

Jakby nie było 800PLN oszczędności na systemie operacyjnym to już coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi windowsami XP PRO... "dell"? Kupił to ktoś? (ok 100 PLN)

Ja kupiłem, bo koniecznie potrzebowałem przesiąść się z Windows7 na XP. Mam laptop Dell, więc teoretycznie wszystko gra - ale: na aukcji było napisane, że dostanę system i komputer. Dostałem tylko system. Do tego naklejka była starannie odlepiona z jakiegoś komputera i (już mniej starannie) naklejona na taśmę dwustronnie klejącą (i kawałek folijki). Nakleiłem to na swój laptop i co chwilę mi odłazi i wygląda bardzo podejrzanie.

Teoretycznie, mam oryginalny nośnik, mam FV i być może jestem kryty, ale nie zdziwiłbym się gdyby ktoś miał wątpliwości podczas kontroli - to wygląda na grubymi nićmi szyte oszustwo. Moja aukcja: klik.

PS.

Aktywacja i windows update działa normalnie, konkretniej: płyta Dell OEM na moim laptopie w ogóle nie woła o aktywację, a wszystkie aktualizacje ze strony win update pobieram normalnie i bez żadnych problemów.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności