Skocz do zawartości

Ogranicznie łącza


arve_lek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam w domu router, z którym łączą się 3 komputery. Jeden mojego brata, który przeważnie nic nie ściąga, drugi mój oraz moje ojca, który nagminnie coś ściąga. Komputer jego chodzi przeważnie 24/h. Jest maniakiem filmowy, zresztą tak jak ja i ciągle popiera nowe filmy z torentów. Jak jest w pracy, to wchodzę w 192.168.1.1 i modyfikuję jego maca, ostatecznie efekt to pozbawianie go internetu. Robię tak samo po godzinie 00.00. Natomiast od godziny 18 do 00.00 nie da się praktycznie w ogóle pracować.

Teraz pytanie czy mogę bez ingerowania na jego komputerze ograniczyć mu łącze ?

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie ciągle istnieje, bo kiedyś się z czymś takim spotkałem. Wygoogluj to, na pewno jest mnóstwo tego typu programów.

Pozdrawiam, Paweł Ryszka. Potrzebujesz copywritera? Pisz na kontakt [at] dobreteksty.pl!

 

Gry komputerowe - najlepsze w sieci! SEO dla początkujących - wejdź! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy mogę bez ingerowania na jego komputerze ograniczyć mu łącze ?

Tak wystarczy router z funkcjami które to umożliwiają , jak router to jest linux to na 100% da się to zrobić

https://linuxguruz.wordpress.com/2007/07/08/hello-world/

Ewentualnie można by było eksperymentować z priorytetami pakietów

ale to zależy od tego co ściąga ten zapychający łącze komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, czyli tak jak ja chciałbym to rozegrać, to się nie da :)

arp spoofing coś może zadziałać? Bo tym sposobem również mogę pozbawić moje ojca internetu. Kiedyś się tym bawiłem ale nie wiem czy osiągnął bym to co chcę.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trzy kompy podłączone do jednego łącza internetowego to musisz mieć i router. Na routerze da się ustawić limity transferu dla poszczególnych komputerów, ale nie na tych zwykłych do 200 zł. Możesz ewentualnie wgrać firmware, które to umożliwia, ale wtedy tracisz gwarancję no i nie jest pewne, czy wszystko będzie działać tak jak powinno.

Ale pytanie z innej beczki - czy nie możesz po prostu ustawić ograniczeń w programie, za pomocą którego ściągane są torrenty???

Dojdź z ojcem do porozumienia i niech wykorzystuje przykładowo 70% łącza.

Jeśli masz łącze 2Mbit, ustawiasz limit pobierania na 150 kb/s i pamiętaj też żeby maksymalnie przyciąć upload, nawet do 15-20 kb/s. I po problemie.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie z innej beczki - czy nie możesz po prostu ustawić ograniczeń w programie, za pomocą którego ściągane są torrenty???

Mam takie relacje z ojcem, że to nie wchodzi w grę.

Ewentualnie może klient torrenta ma opcję sterowanie przez przeglądarkę (dobre mają wink.gif )

Zaraz poszukam co na ten temat ma do powiedzenia Google, bo dla mnie to czarna magia.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak - bez ingerencji (o ile router nie pozwala) nie da się tego zastopować. Zobacz na routerze, czy nie ma tam opcji priorytetów i ustaw tam porty, których używasz do przeglądania. Jest też fajne oprogramowanie (ale wymaga ingerencji) do sterowania ruchem. Jednak zagłębiaj się w router i ustaw priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz kompa za 300-400 złotych (512 RAMU, najtańszy celeron, mały dysk)... wgrywasz tam windows 2k server lub linuxa + odpowiednie oprogramowanie do shapingu (np. pod windows jest bardzo dobry bandwidtch manager). Kupujesz zwykły switch (lub lepiej 2 karty sieciowe) pod PCI express.

No i wtedy ty rządzisz :)

Albo możesz kupić jakiegoś kompa za 50-100 złotych + 2 sieciówki za dychę na allegro. Karty wifi są trochę droższe.

Z tym shapingiem na routerach to chyba miały to FRITZ Box'y. Ale moim zdaniem nie warto bo ani tanie to nie jest i z działaniem tego też nie jest zbyt dobrze. W bandwidth manager możesz sobie ustawić np. konkretne ograniczenia dla konkretnych dni/godzin AFAIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności