Skocz do zawartości

Tlumaczone Artykuly


ErnestM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w swietle prawa wyglada wlasnosc tekstow jesli sa one tlumlaczone, chodzi tutaj o wiadomosci, przyjmijmy ze pobieram artykuly z cnn.com i tlumacze je na polski a nastepnie przypisuje sobie prawa do nich, kto moze udowodnic mi wtedy to ze nie mam praw do tych tekstow ? przeciez sa to tylko wiadomosci, opis czegos co sie wydarzylo i moze zostac opowiedziane na setki sposobow ?

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry link wyżej :) zmieniaj trochę szyków zdań, powymyślaj synonimy i tekst jak znalazł, ewentualnie zrób roszadę tekstu !!! Tylko taa się zastanawia, czy nie lepiej samemu napisać.

forum.png

Strony internetowe, sklepy internetowe, pozycjonowanie, aplikacje mobilne, projektowanie graficzne - xfect.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w swietle prawa wyglada wlasnosc tekstow jesli sa one tlumlaczone, chodzi tutaj o wiadomosci, przyjmijmy ze pobieram artykuly z cnn.com i tlumacze je na polski a nastepnie przypisuje sobie prawa do nich, kto moze udowodnic mi wtedy to ze nie mam praw do tych tekstow ? przeciez sa to tylko wiadomosci, opis czegos co sie wydarzylo i moze zostac opowiedziane na setki sposobow ?

Pozdrawia

Sama wiadomość (informacja) nie podlega ochronie. W przypadku opisania swoimi słowami - można publikować jako swoje. Tłumaczenie (z zachowaniem układu zdań i ich budowy) to już opracowanie. Rozpowszechnianie takiego tłumaczenia wymaga zgody autora tekstu oryginalnego. Wyjątkiem są "proste informacje prasowe", które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej. W praktyce oznacza to, że jeżeli mamy kilka zdań opisu faktów (bez komentarza redaktora, "czysta" informacja), możemy z tym robić cokolwiek zechcemy - rozpowszechniać, tłumaczyć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłoby to takie proste, to tłumaczone byłyby masowo książki i sprzedawane jako własne.

Jednak z tego co wiem, to na przykład tłumaczenia ze słuchu są uznawane jako oddzielne dzieła własne. Taka była zdaje się opinia biegłego w procesie napisy.org

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności