Skocz do zawartości

Czy Facebook i Google opanują świat?


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

Google wydawać się może że ma pewną pozycje i ciężko będzie komuś zrobić coś nowego i na tyle popularnego. FB był jeszcze tego tak nie wywyższał gdyż to tylko portal społecznościowy z czasem u wielu ludzi może się znudzić... Chodź jeżeli nie popełnią tych błędów co NK z natrętnymi reklamami i gadżetami to będzie spoko. Jednak kiedy widzę że ludzie masowo przechodzą na FB z NK to przeraża mnie to. Ale chcąc nie chcąc jednak wydaje mi się że rynek zostanie zdominowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by nie było takie złe... inwigilacja, ale jednak wolność. Podobnie microsoft, tylko mniej inwigilacji (inny model biznesowy).

Lepsze to niż takie apple na przykład. Pozamykali by wszystko w DRM a z nas zrobili niewolników. Nawet jeśli ktoś chciał zagrać w głupią gierkę czy napisać program trzeba byłoby prosić o pozwolenie "władcę" z Cupertino. Pewnie szybko cenzurę rozszerzyli by na wszelkie dziedziny życia włączając strony internetowe.

Jednak wolność i automatyczna analiza treści jest lepsza niż komunistyczna cenzura realizowana przez korporację która dodatkowo chce delegalizacji samodzielnego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook nigdy nie będzie monopolistą na dłuższą metę (mówię o dłuższym czasie niż kilka lat). Niestety tak jak napisano wcześniej - portale społecznosciowe szybko tracą swój urok. Dużo ludzi odejdzie prędzej czy później znudzonych niebieskim paskiem u góry... Kiedyś za granicą furorę bił myspace, a dziś niewielu zostało jego wielbicieli... Każdy ma swój rynek i jeśli Facebook będzie trzymać poziom to na pewno przetrwa, ale w końcu minie fala na 'Wszyscy mają FB, mam i ja!'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolność i automatyczna analiza treści jest lepsza niż komunistyczna cenzura realizowana przez korporację która dodatkowo chce delegalizacji samodzielnego myślenia.

Z tego co się orientuje to jeszcze nie tak dawno to Google cenzurowała na prośbę rządu chińskiego !! Już nie wspomnę o Białorusi , Birmie czy innych demoludach, które również cenzurują przy inżynierów z G.

Co jak co, ale np w Polsce NK jest liderem wśród serwisów społecznościowych , Facebook goni , i może dogoni a może i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook jest jak supernowa teraz "sieci jaśniej niż cała galaktyka", ale przez krótki okres czasu i śmiało można się bez niego będzie obejść. Co innego google którego funkcjonalność jest znacznie większa i na innej płaszczyźnie przez co jego pozycja jest zdecydowania stabilna.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portale społecznosciowe szybko tracą swój urok.

tak, ale ma tą przewagę (FB - chwilowo [wg mnie]), że korzysta z niego mnóstwo firm "zachwyconych" efektem fan page. kiedy pytasz ich o konwersję otwierają oczy ze zdziwienia, jeszcze nie wiedzą, że sprzedaż (~zysk) w internecie jest gdzie indziej... ale póki co interes się kręci.... "zróbmy jeszcze jeden konkurs", będziemy mieć razem około 31231231234 fanów... wartość naszej marki rośnie itd itp.

FB nigdy nie dotrze do wszystkich potencjalnych konsumentów w takim modelu w jakim działa, google tak.... no prawie.

dla mnie: fb (i inne społecznościówki robiące zasadzkę na Twój czas nie dając praktycznie żadnych narzędzi/zysków/korzyści) to strata czasu. korzystają z tego znudzone sekretarki w korporacjach, bachory, nasi politycy oraz spece od pyaru. "bo tak jest modnie", bo tak wypada, bo mój konkurent ma konto na fb. bo dziś warto dać następny wpis na wall. ja się pytam: o ile wzrasta sprzedaż w sklepie internetowym, który ma konto na fb? vs 1st pozycję na swoją niszę w google?

a co z twitterem? blipem? gdzie oni, bo jakoś nie widzę?

a google... google to nie tylko szukajka. to biznes na szeroką skalę, zaczynając od tego, a kończąc na tym, a po drodze jesz kilka innych ficzerów (adsense i adwords jako jedne z nich) i tooli (oczywiście google tez miało kilka ślepych uiczek... tyle, że potrafiło sie z nich w porę wycofać, a to też sztuka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak FaceBook udostępni swoją super wyszukiwarkę wewnątrz portalu społecznościowego?

I co niby będzie lepsza o Googla?

portale społecznosciowe szybko tracą swój urok.

Prawda! Ja już na nk nie zaglądam. Zbyt dużo fikcyjnych kont nie wiadomo czego , coraz mniej zwykłych ludzi. Wszyscy czegoś chcą od ciebie. Kliknij tu kliknij tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Erbit źle się wyraziłem - teraz też można się bez niego obejść... z

@Nigdy nie miałem konta na NK, nigdy na FB.

To tak jak i ja :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności