Skocz do zawartości

Konta na forach


witko2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu założyłem ręcznie po jednym koncie na niewielkiej ilości for internetowych.

Dane dobierałem w taki sposób, aby forum internetowe skorzystało na tym, że dołącza do nich kolejny unikalny, aktywny użytkownik.

Na kilku forach internetowych w celu przyjęcia rejestracji, wymagana była moderacja - przebiegła ona bez problemu z wyjątkiem jednego forum.

Moderator (z obawy, ostrożności?) uznał, że nie powinienem dostać możliwości bycia użytkownikiem niniejszego forum, wobec czego zbanował konto i dodał do listy na stopforumspam.com

O ile nie przyjęcie rejestracji rozumiem (brak zainteresowania krajem, ewentualne obawy), o tyle nie rozumiem po co dodał mnie do niniejszej listy.

Kolejne dwa fora internetowe podążyły za tym wpisem na tej liście, i mnie na wejście wycięły.

Kluczową kwestią jest to, iż nie miałem najmniejszego zamiaru wykorzystywać profili do rozsyłania spamu, zamieszczania linków czy to w sygnaturze czy to w profilu.

Chciałem po prostu regularnie korzystać z forum w ramach możliwości czasowych oraz w zakresie zainteresowań.

Wszelkie aktywności, które mają na celu wyrządzenie szkody, aby uzyskać korzyść, nie wchodziły, nie wchodzą i nie będą wchodzić w grę.

Zawsze zależało mi na naturalności, unikalności i przyczynieniu się do rozwoju każdej ze stron - jakość przede wszystkim.

Nie będę zakładał ponownie kont na niniejszych forach internetowych, które mnie zbanowały - dbam o to, aby działać w sposób opisany powyżej.

Natomiast jak wygląda sprawa z dalszą aktywnością? Czy pozostałe fora internetowe zareagują i wywalą mnie z listy użytkowników? Czy jest sens w dalszym stopniu korzystać z tych kont? Czy poza banem grożą mi jakieś nieprzyjemności (nie używałem proxy - bo po co? stawiałem na jakość i naprawdę mocno się zdziwiłem)?

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję,

Pozdrawiam!

PS.

Jestem świadom faktu, iż w ówczesnych czasach bardzo popularnym zjawiskiem jest masowe wysyłanie wiadomości na forach internetowych bądź zakładanie profili w sposób, którzy krzywdzi społeczność (?).

Chciałbym się do tych warunków dostosować i móc dalej działać w sposób, który nie będzie kolidował ze społecznością i żadna ze stron nie poniesie jakichkolwiek strat - czy to finansowych, czy jakichkolwiek innych.

O konflikcie z prawem nie wspominając - od zawsze jestem czysty i zależy mi na tym, aby to utrzymać, dlatego też działam przed faktem, zanim zastanawiać się już po :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - a jak wygląda kwestia bycia na liście? Czy inni mnie nie wytną i nie uznają na wejściu, że moja aktywność szkodzi, lub będzie im szkodzić? Powtórzę, że nie korzystam z proxy.

Nie słyszałem nigdy o czarnej liście, moze w adresie poczty masz np SEO to sprawia ze moderatorzy stali sie nerwowi, załóż cywilna poczte z neutralnym adresem oraz loginem i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast, jak wygląda kwestia używania pozostałych kont (na innych forach) z tego samego adresu IP? Jest sens dalej z nich korzystać, czy są może one skazane na dalsze wycięcie na wejście?

Jeżeli już konta zostały zarejestrowane, to nie powinno być żadnego problemu. Wydaje mi się, że sprawdzanie pod kątem występowania na spamliście jest sprawdzane tylko przy rejestracji... Najlepiej sprawdź sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że stawiając i pilnując jakości, bardzo się zdziwiłem, że trafiłem na tą listę, mimo że nawet nie zdążyłem niczego zrobić, no ale cóż - bywa.

Ich forum, oni decydują - mają do tego prawo ;)

Aż się bałem, że wyniknie z tego jakiś klops (zgłoszenie do abuse czy coś), na którego nie zasłużyłem, hehe.

Dzięki za odpowiedzi. Życzę wszystkim powodzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam stałe. Ta problematyczność obejmuje dalszą aktywność czy to, że ktoś może się do mnie na ślepo przysadzić? :)
POstaw sobie proxy na tanim VPS'ie i już będziesz miał dodatkowe. Korzystaj z neostrady to będziesz miał zmienne IP.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie słyszałem wcześniej o takiej liście. Ale wydaje mi się, że nie masz powodów do obaw o konta, które już założyłeś. Możesz mieć problem przy zakładaniu nowych kont, ale chyba nie wiele forów korzysta z tej listy... (jeszcze?) =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności